המשטרה הירוקה החרימה את החלק שדלף בצינור הנפט

פקחים בודדו חלק מצינור קצא"א והוא מוגדר ראיה במסגרת חקירת האסון הסביבתי. בהערכת מצב הודיע סגן השר להגנת הסביבה כי בקרוב יגיש לאישור הממשלה תכנית לשיקום האזור שניזוק

10/12/2014
צילום: עומר מירון, עריכה: שניר דבוש

(ראש הממשלה בנימין נתניהו מבקר באזור האסון, אתמול)

עוד בוואלה!

נפגעתם במהלך נסיעה באוטובוס? מגיע לכם פיצוי

בשיתוף zap משפטי

המשטרה הירוקה החרימה הבוקר (רביעי) את הצינור של קצא"א שממנו דלף הנפט שגרם לאסון באזור היישוב באר אורה בערבה. פקחי המשטרה הירוקה בודדו את חלק הצינור שממנו בקע הנפט והוא מוגדר ראיה במסגרת החקירה המתנהלת בנושא, ועל אנשי קצא"א נאסר לגעת בו.

בהערכת מצב שהתקיימה היום הודיע סגן השר להגנת הסביבה אופיר אקוניס, כי יגבש תכנית שתובא בקרוב לאישור הממשלה לשיקום האזור והשמורה שניזוקה. לדבריו, התכנית תכלול גם דרכי פעולה למניעת הישנות נזק בסדר גודל דומה בעתיד. בנוסף, הורה סגן השר לנציג שירותי הרפואה שהשתתף בהערכת המצב להציב רופא באופן קבוע בבאר אורה, וזאת בנוסף לשירותי הרפואה הקבועים באילת.

דליפת הנפט || כותרות נוספות:
"מרוץ נגד הזמן": חשש שהגשם יסחף הזיהום למפרץ אילת
כמות הנפט שדלפה בערבה: כמעט פי 2 מההערכות
בשל הדליפה: תושבי אילת תובעים מאות מיליונים מקצא"א

"נקצה את המשאבים הדרושים כדי להגן על הסביבה". דליפת הנפט בשמורת עברונה(צילום: רשות הטבע והגנים)

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע אתמול לאזור האסון האקולוגי. זאת לאחר ביקורת שנמתחה עליו על כך שלא התייחס לנושא כלל. "יש כאן שורה של פעולות, וזה כנראה יימשך לאורך זמן", אמר נתניהו. "אנחנו נקצה את המשאבים הדרושים כדי להגן על הסביבה, על הפנינה הנפלאה הזאת של ארצנו".

אנשי המשרד להגנת הסביבה נערכו בימים האחרונים לקראת הגשם שירד אתמול, בשל הצפי לשיטפונות ומתוך חשש שהם יגרמו להתפשטות הזיהום. בנוסף, החלו עבודות לניקוי ידני של הערוצים הקטנים בשמורה והמשרד הודיע כי רוב הקרקע המזוהמת שניזוקה כתוצאה מהדליפה, הוצאה מהאזור שנפגע וכי כל תוצאות מדידות האוויר בבאר אורה ובאילת יצאו תקינות.

נתניהו בסיור מוסק מעל אזור האסון, אתמול(צילום: מערכת וואלה! NEWS, ישראל מרק סלם)

ביום רביעי שעבר דלפו אלפי קובים (מטרים מעוקבים) של נפט גולמי מצינור קצא"א באזור היישוב באר אורה, כ-20 קילומטרים מצפון לאילת. כוחות כיבוי והצלה שהגיעו למקום זמן קצר לאחר שהתגלתה הדליפה, השיגו שליטה על הדליפה ביחד עם נציגי קצא"א והחלו לפעול בכמה זירות על מנת לשאוב את החומר המסוכן. כמה מזרמי הנפט הגיעו לשמורת עברונה, אחת מהשמורות החשובות בערבה, שם נמצאים דקלי הדום הצפוניים ביותר בעולם ובעלת אוכלוסיית צבאים גדולה.

לפניות לכתבת: adihashmonai@walla.com

נתניהו בערבה, אתמול(צילום: מערכת וואלה! NEWS, ישראל מרק סלם)
דליפת הנפט(צילום: רשות הטבע והגנים, רועי טלבי)
שמורת הטבע עברונה שניזוקה מדליפת הנפט הגדולה בערבה, דצמבר 2014(צילום: מערכת וואלה! NEWS, דוברות המשרד להגנת הסביבה)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully