עצרת תפילה לשלומו של גליק: "אנחנו בסוג של חושך"

כ-200 בני אדם השתתפו בעצרת תמיכה בפעיל הימין שנורה מחוץ למרכז מורשת בגין בירושלים. רעייתו, יפה, אמרה: "האחריות מוטלת על כולם להפוך את המציאות המעווותת הזו ולאפשר חופש פולחן בהר הבית"

יאיר אלטמן
צילום: גדעון צנטנר עריכה: קשת סידי

כ-200 בני אדם השתתפו הערב (שבת) בעצרת תפילה לשלומו של פעיל הימין למען הר הבית יהודה גליק, שנורה מחוץ למרכז מורשת בגין בירושלים ביום רביעי. מבית החולים שערי צדק שבו מאושפז גליק נמסר הערב כי חל שיפור קל נוסף במצבו של גליק. הוא נמצא עדיין במצב קשה, מורדם ומונשם, אך אם מצבו ימשיך להשתפר הוא צפוי לעבור מחרתיים ניתוח נוסף.

עוד בוואלה! NEWS

מרגישים שאין לכם זמן בחיים? כך תשדרגו את היום עם כמה פעולות פשוטות

לכתבה המלאה
"אנחנו במצב קשה, אבל בחוץ יש לנו אבא שבשמיים". עצרת התפילה, הערב (צילום: נועם מושקוביץ)

בעצרת התפילה שהתקיימה בכיכר ספרא בבירה, נשאו דברים רעייתו של גליק ובנו. "אנחנו במצב קשה, סוג של חושך", אמרה רעייתו יפה, "אבל בחוץ יש לנו אבא שבשמיים, מלך רחום וחנון שמאיר ומחכה שנוכל לעלות אליו בהר הבית. מי שלמד ויודע את ההלכות הרלוונטיות להר הבית - שיעלה. מי שעדיין לא למד - שילמד. מי שרוצה תפילה - שיתפלל. האחריות מוטלת על כולם להפוך את המציאות המעווותת הזו ולאפשר חופש פולחן בהר הבית".

עוד בוואלה! חדשות:
מצבו של גליק התייצב; "ככל שהזמן עובר הסכנה פוחתת"
בתום התפילות: צעירים זרקו אבנים וזיקוקים במזרח ירושלים
המחבל שירה בגליק נקבר; כוננות מוגברת בירושלים

"הרוצח פגע במטרה הכי נכונה, הכי טהורה". פייגלין, הערב (צילום: נועם מושקוביץ)

שחר הבן פנה לאביו. "אבא, אתה זוכר שלמדנו רק בשבת שעברה את שירת חנה ובשביל לנצח לא צריך להיות חזק, צריך להיות טוב, ודווקא בגלל זה אני יודע שאתה תנצח", אמר. הוא פנה למרומים והוסיף: "אבא שבשמים, בבקשה תעשה שאבי יתאושש ושנזכה במהרה לעלות להר הבית. עדיין מטרידה אותי השאלה מה מצופה מאתנו לעשות בשאלה הקשה הזו. אבא, אני צריך אותך לצדי".

באירוע נכח גם שר השיכון והבינוי, אורי אריאל. "אני מכיר את יהודה אישית", אמר. "באתי להתפלל עבור יהודה, אך גם לשלומה של האומה. להביא את העם היהודי למקום יותר גבוה מהכותל המערבי. למקום יותר חשוב. אני אומר לכם שהסטטוס קוו ישתנה. בשלב ראשון, אנו רוצים לחזור למה שהיה מוסכם בימיו של הרב הראשי לישראל, הרב גורן ז"ל. זה המינימום הנדרש. בימים שלאחר שחרור הר הבית, התפללו יהודים במניין על ההר והניחו תפילין ולא היה מי שאמר שזה לא בסדר".

"באתי להתפלל עבור יהודה, אך גם לשלומה של האומה". אורי אריאל, הערב (צילום: נועם מושקוביץ)

חבר הכנסת משה פייגלין (הליכוד) הביע תקווה שגליק "ישוב אלינו וימשיך להוביל כי אין כמוהו". לדבריו, "הרוצח פגע במטרה הכי נכונה, הכי טהורה. מכיוון שההר נפתח ביום שישי האחרון אז הוא פתוח ולכן מחר ב-8 בבוקר בכוונתי לעלות אל ההר ואני מזמין את מי שרוצה לבוא ולעלות. רק אמירה ברורה של ממשלת ישראל שתורה על חלוקה של ההר לפי זמנים לתפילה כמו שנעשה במערת המכפלה תאפשר לשקט לשוב".

לפניות לכתב: talk2yaira@walla.com

רעייתו של גליק, יפה, ובנו שחר, הערב (צילום: נועם מושקוביץ)
"רק אמירה ברורה שתורה על חלוקה של ההר לפי זמנים לתפילה תאפשר לשקט לשוב" (צילום: נועם מושקוביץ)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully