ירדן: הסרנו ציוד ריגול ישראלי שנמצא בשטחינו

בשילוב כוחות ישראלים וירדנים, נוטרל הציוד שהוטמן בצפון-מערב המדינה בשנות ה-60. בשל החפירות באזור, החלו שמועות כי מדובר באוצר. עבדאללה: "אם נמצא עוד מכשירים, המצב עם ישראל יוחרף"

סוכנויות הידיעות
30/09/2014
כוחות הצבא הירדני במהלך הפעולות להסרת המכשירים הישראלים שהוטמנו(צילום: אתר רשמי, אתר אל ראד)

צבא ירדן הודיע באופן רשמי, כי במהלך עבודות שנערכו באתר החפירות חירבת הרקלא שבעיר עג'לון אשר בצפון-מערב המדינה, הוסרו מכשירי ריגול ישראלים משנות ה-60. בתמונות שפרסם היום (שלישי) צבא ירדן, ניתן לראות את כוחותיו מבצעים את פעולות ההסרה והנטרול של המתקנים. שמועות רבות הסתובבו בשבועות האחרונים בין תושבי הסביבה, כי באזור נמצא זהב רב או ממצאים ארכיאולוגים, אך את כל אלה גנזה ההודעה הרשמית של הממשלה וצבא ירדן היום.

ראש ממשלת ירדן, עבדאללה א-נסור, אמר במהלך מסיבת עיתונאים שנערכה בעניין כי העבודות בעג'לון נועדו להסיר את המכשירים. ראש המטות המשולבים בירדן, הגנרל משעל א-זבן, אמר כי למכשירי הריגול היו מחוברים גם חומרי נפץ.


עוד כותרות בוואלה! חדשות:
עריקאת: "חמאס הוא דאעש? נתניהו הוא אל-בגדאדי"
"הפסקת אש" באוקראינה? הסנקציות האירופיות לא יוסרו
מאבק ההורים לתוספת סייעות: "מגיע לילדים המינימום"

טוב לדעת (מקודם)

הבדיקה החכמה שמאתרת סיכון מוגבר ללקות בשבץ מוחי

מוגש מטעם שחל
בשל החפירות נפוצו שמועות על אוצר במקום(צילום: אתר רשמי, אתר אל ראד)

א-זבן אמר כי הכוחות החלו לחקור את המצאות המכשירים במקום לפני שנה וחצי, בחודש פברואר 2013. זאת, בעקבות פיצוץ שאירע באזור וגרם נזק רב לסביבה ולבניינים שהיו ברדיוס של כ-400 מטרים ממנו. הצבא החל לחקור את נסיבות האירוע, ומצא כי הסיבה לפיצוץ הייתה חומרי הנפץ שחוברו למתקני הריגול הקבורים. מיד לאחר האירוע, הכוחות פתחו בסריקות לאיתור מקומות נוספים בהם הוטמנו מכשירי ריגול – ומצאו חמישה אתרים נוספים אשר הוטמנו בהם מתקנים בעומק של 2-1.5 מטרים. לפיכך, דרשו הירדנים מישראל את מלוא המידע על המתקנים, וזכו לשיתוף פעולה מלא מהצד הישראלי. הישראלים סייעו בציוד הנדרש להסרת מתקני הריגול, ומומחים פיקחו יחד עם הכוחות הירדנים על הפיצוצים המבוקרים.

צבא ירדן הסיר מכשירי ריגול ישראלים במסווה של חפירות ארכיאולוגיות. אתר אל ראד, אתר רשמי
לפני שנה וחצי החלו לחקור את המצאות המכשירים במקום(צילום: אתר רשמי, אתר אל ראד)

ראש הממשלה הודה במהלך מסיבת העיתונאים, כי החליט לחשוף את הפעולה הצבאית לציבור בשל השמועות הרבות שהועברו מפה לאוזן לאחרונה בעניין החפירות שבאזור. הוא הוסיף, כי "סודות צבאיים" לא מקובלים עליו, וכי אם יתברר שקיימים בממלכה הירדנית אזורים נוספים בהם הוטמנו מכשירי ריגול – "המצב עם ישראל יוחרף".

צבא ירדן הסיר מכשירי ריגול ישראלים במסווה של חפירות ארכיאולוגיות(צילום: אתר רשמי, אתר אל ראד)
צבא ירדן הסיר מכשירי ריגול ישראלים במסווה של חפירות ארכיאולוגיות(צילום: אתר רשמי, אתר אל ראד)
  • ירדן
  • ריגול

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully