פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   מאות ליוו את בכיר המוסד מייק הררי בדרכו האחרונה

   מקים יחידת החיסולים "כידון" הובא למנוחות בבית העלמין קריית שאול בתל אביב בנוכחות בני משפחה, חברים ואנשי מערכת הביטחון. ראש המוסד תמיר פרדו וראשי הארגון בעבר נכחו

   מאות ליוו את בכיר המוסד מייק הררי בדרכו האחרונה

   בכיר המוסד לשעבר, מיכאל (מייק) הררי, שהלך לעולמו אתמול, הובא למנוחות אחר הצהריים (שלישי) בבית העלמין קריית שאול בתל אביב. מאות בני משפחה, חברים ואנשי מערכת הביטחון ליוו את הררי בדרכו האחרונה. בין הנוכחים היו גם ראש המוסד תמיר פרדו וראשי המוסד לשעבר מאיר דגן, שבתי שביט וצבי זמיר. גם נשיאת בית המשפט העליון בדימוס, השופטת דורית ביניש, גיסתו של הררי, השתתפה בהלוויה.

   עוד בוואלה! חדשות:
   תיעוד: לוחמי הימ"מ מחסלים את רוצחי הנערים
   אחות בבית החולים בכפר סבא אובחנה כחולה בשחפת
   סקר: רק 40% ממצביעי "יש עתיד" מרוצים מנבחריהם

   הררי, ממפקדי אגף "קיסריה" במוסד וממקימי יחידת החיסולים "כידון", הלך לעולמו אתמול בגיל 87. הוא הותיר אחריו אישה, שני ילדים ושבעה נכדים.

   ראש המוסד תמיר פרדו וראש המוסד לשעבר, מאיר דגן, בהלווייתו של בכיר המוסד לשעבר מיכאל (מייק) הררי, ספטמבר 2014 (ניב אהרונסון)
   ראש המוסד לשעבר מאיר דגן (מימין) וראש המוסד בהווה תמיר פרדו בהלוויה (צילום: ניב אהרונסון)

   בין מבצעיו הבולטים של הררי, שהיה גם חבר בהגנה, בפלמ"ח ובשב"כ, היה חיסול עלי חסן סלאמה, אחד מראשי ארגון "ספטמבר השחור" - האחראי לרצח הספורטאים באולימפיאדת מינכן - בלבנון בשנת 1979. כמו כן, באמצע העשור הקודם הררי השתתף, לבקשתו של ראש המוסד לשעבר מאיר דגן, במבצע מיוחד במסגרת הפעילות נגד תכנית הגרעין האיראנית וקיבל על כך צל"ש מדגן.

   הלווייתו של בכיר המוסד לשעבר מיכאל (מייק) הררי, ספטמבר 2014 (ניב אהרונסון)
   בני משפחתו של הררי בהלוויה (צילום: ניב אהרונסון)

   שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, ספד להררי אתמול ואמר: "מייק הררי ז"ל שייך לאותו זן נדיר של בוני המדינה, שעוד מהיותם נערים צעירים התגייסו כדי להילחם למען הקמתה, ולאחר שמטרה זו הושגה, הוסיפו לתרום רבות לביצור ביטחונה". לדבריו, "מרבית עשייתו של מייק הררי למען ביטחונה של מדינת ישראל, כלוחם ומפקד במוסד, לא נודעה ולא תיוודע לעולם, אך כל מי שזכה להכיר אותו ידע כי מדובר באיש מבצעים נדיר ופורץ דרך, אמיץ לב ורב תעוזה ויצירתיות, שהשפעתו על המוסד ועל דורות של לוחמים ניכרת גם בימים אלו ותיוותר גם עוד שנים רבות".

   גם ראש המוסד לשעבר שבתי שביט ספד להררי, שהיה גם מפקדו. "הייתה לו תרומה משמעותית ביכולת ההרתעה של מדינת ישראל נגד מדינות ערב. הוא פיתח תורת לחימה שלמה שעדיין מוקדם לדבר עליה", אמר. "הוא היה איש כריזמטי, נהג תמיד בדוגמה אישית. היה תמיד נכון לעמוד בחוד החנית, ולכן היו פקודיו מוכנים ללכת אחריו באש ובמים, לאן שיגיד ולכל משימה".

   אמנון הררי, נכדו של בכיר המוסד לשעבר מיכאל (מייק) הררי, סופד לסבו, ספטמבר 2014 (ניב אהרונסון)
   נכדו של הררי, אמנון, סופד לו (צילום: ינב אהרונסון)
   ראש המוסד לשעבר, שבתי שביט, סופד לבכיר המוסד לשעבר מיכאל (מייק) הררי, ספטמבר 2014 (ניב אהרונסון)
   ראש המוסד לשעבר שבתי שביט סופד להררי (צילום: ניב אהרונסון)
   ראש המוסד לשעבר, צבי זמיר, סופד לבכיר המוסד לשעבר מיכאל (מייק) הררי, ספטמבר 2014 (ניב אהרונסון)
   ראש המוסד לשעבר צבי זמיר סופד להררי (צילום: ניב אהרונסון)
   נשיאת בית המשפט העליון לשעבר, דורית בייניש, בהלווייתו של בכיר המוסד לשעבר מיכאל (מייק) הררי, ספטמבר 2014 (ניב אהרונסון)
   נשיאת בית המשפט העליון בדימוס, השופטת דורית ביניש, בהלוויה (צילום: ניב אהרונסון)