זקן תהיה עדת מדינה? חודשו המגעים עם הפרקליטות

המגעים חודשו כנראה בנוגע לעבירת שיבוש הליכי משפט מצד אולמרט, אשר לא נחקרה בעבר. על פי החשד, אולמרט ניסה להניא את זקן לפני כשנה מחתימה על הסכם טיעון עם הפרקליטות

גלי גינת, כתבתנו לענייני משפט
זיגזג. זקן עם אולמרט בבית המשפט (צילום: אלכס קולומויסקי)

לאחר שבג"ץ דחה אתמול (שלישי) את עתירת התנועה לאיכות השלטון, נודע כי חודשו המגעים בין שולה זקן לבין משרד המשפטים בנוגע להפיכתה של ראש לשכתו לשעבר של אהוד אולמרט לעדת מדינה בתיק הולילנד. זאת, לאחר ששלשום דווח בוואלה! חדשות על התפתחות חדשה בפרשה.

תיק הולילנד - כותרות נוספות:
בג"ץ דחה העתירה להסדר מעמדה של זקן כעדת מדינה
אתמול: התפתחות חדשה בין שולה זקן למשרד המשפטים
זקן משיבה לאולמרט: "מנסה להפחיד את בית המשפט"

זקן, באמצעות עורכי דינה, ניהלה משא ומתן עם משרד המשפטים על מנת לקבל מעמד של עדת מדינה בתיק. על אף שהיא נחקרה במשטרה ומסרה עדות חדשה, בין היתר על כספים שאולמרט העביר לכאורה לאחיו, בפרקליטות החליטו לדחות את העסקה בטענה של היעדר ראיות תומכות חיצוניות ובשל העיתוי הבעייתי שבו הוגשה – לאחר הסיכומים, וזמן קצר מאוד לפני הכרעת הדין.

אלא שלאחר פיצוץ העסקה חודשו המגעים, ככל הנראה בנוגע לעבירת שיבוש הליכי משפט שעליה העידה זקן במשטרה ואשר לא נחקרה בעבר. החשד שעלה בעניין זה הוא שאולמרט ניסה להניא אותה לפני כשנה מחתימה על הסכם טיעון עם הפרקליטות. ככל הנראה זקן הביאה עמה דברים חדשים ומוצקים יותר מאלה שהציגה בחקירתה הראשונה במשטרה, מה שגרם לפרקליטות להמשיך את המגעים עמה.

"מאחורי הפרסום התמוה עומדים גורמים בפרקליטות שלהם מטרה אחת - לנסות ולהשפיע באמצעים פסולים על בית המשפט ולשבש את הכרעת הדין הצפויה בשבוע הבא", מסר אמיר דן, יועץ התקשורת של אולמרט.

טיפול ללא כאב

הטכנלוגיה בנעליים שתציל אתכם מכאבי הגב והברכיים

לכתבה המלאה
ככל הנראה הביאה עמה דברים חדשים ומוצקים יותר מאלה שהציגה בחקירתה הראשונה במשטרה. זקן (צילום: מערכת וואלה! NEWS, גדעון מרקוביץ)

אתמול, כאמור, דחה בג"ץ את העתירה של התנועה לאיכות השלטון בנוגע להסכם עדת המדינה של זקן בפרשה. בהחלטה נכתב כי אין זו דרכו של בג"ץ להתערב בשיקול דעתן של רשויות התביעה - ודאי בעניין בו מבקשת העותרת כי בית המשפט יאכוף על רשויות התביעה לערוך הסכם עד מדינה, ובכך להתערב אופן אקטיבי בניהולו של תיק פלילי. "לא מצאנו בסיס לחשוב שמא נהגה הפרקליטות שלא בתום לב או מתוך מניעים נפסדים או נגד האינטרס הציבורי. מטבע הדברים, אין אפשרות לפרקליטות לחשוף בתגובתה הגלויה את מלוא שיקוליה", נימקו השופטים יצחק עמית, צבי זילברטל ונעם סולברג.

במקביל, השופט דוד רוזן, שמנהל את תיק הולילנד בבית המשפט המחוזי בתל אביב, דחה אתמול את בקשתו של אלדד יניב להצטרף לתיק כ"ידיד בית המשפט" ולקרוא לשולה זקן לשוב לדוכן העדים. רוזן בחר שלא לנמק את החלטתו, וציין שישמיע את דבריו במעמד הכרעת הדין בבית המשפט, בעוד פחות משבוע.

לפניות לכתבת גלי גינת: gali.gnt@walla.com

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully