רופאים בטורקיה: מודאגים ממצבו הנפשי של ארדואן

איגוד הרופאים הטורקי, אשר לו "חשבון ארוך" עם ארדואן, פרסם הצהרה לפיה בוצע מעקב אחר התנהלותו של ראש הממשלה מאז פרוץ "מחאת גזי". מסקנות המעקב - "חוששים לגורל המדינה"

מערכת וואלה! חדשות
עקבו אחר הצהרותיו בשנה האחרונה (צילום: רויטרס)

איגוד הרופאים הטורקי פרסם בסוף השבוע (שבת) הצהרה שבה הוא מביע דאגה למצבו הנפשי של ראש הממשלה רג'פ טייפ ארדואן. לפי ההצהרה, אנשי האיגוד בחנו את התנהלותו ותגובותיו של ארדואן לאירועי המחאה שפרצו בשנת 2013.

עוד חדשות מטורקיה:
מותו של נער בן 15 מצית מחדש את ההפגנות נגד ארדואן
אלפים הפגינו באיסטנבול אחרי מות נער: "המדינה רצחה"
הרמטכ"ל ש"ניסה להדיח את ארדואן" שוחרר מהכלא

"אנחנו מודאגים ממצבו הנפשי של ראש הממשלה", נכתב בראש ההצהרה, "כרופאים, אנו עוקבים בחרדה אחר הקיטוב, הדמוניזציה של אחרים והרטוריקה המפלגת בהם עושה ראש הממשלה ארדואן שימוש מאז פרצה מחאת גזי".

עוד בוואלה!

"לא רציתי לטפל בבעיות, אבל היום יש לי עבודה": העמותה שעושה שינוי

לכתבה המלאה
ההפגנות בטורקיה לאחר מות הנער (צילום: רויטרס)

בהתייחסם למקרה ברקין אלבאן, בן ה-15, שנפצע במהלך ההפגנות בפארק גזי בקיץ שעבר, שקע בתרדמת ומת בשבוע שעבר, טענו הרופאים: "באופן נורמלי, אף אחד לא יגדיר ילד בן 15, שנורה בראשו על ידי המשטרה בדרכו לקנות לחם, כטרוריסט".

"אנחנו מכירים את שלל המצבים הנפשיים והרגשיים של בן האדם", טענו באיגוד הרופאים וסיכמו, "אנחנו חוששים מאוד ממצבו של ארדואן. אנחנו מודאגים לגביו, לגבי האנשים שסביבו ולגבי המדינה כולה. אנחנו משתפים את החששות שלנו עם הציבור".

"אנחנו מודאגים לגביו, לגבי האנשים שסביבו ולגבי המדינה כולה". ארדואן (צילום: רויטרס)

איגוד הרופאים הטורקי (TTB), המאגד כ-80% מהרופאים הטורקים, אינו כולל בתוכו את אלו המועסקים על ידי המדינה. זאת, לאחר שבשנת 2012 הקימה הממשלה הטורקית גוף חדש אשר קיבל חלק נרחב מסמכויותיו של ה-TTB.

(עדכון ראשון: 22:21)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully