לאחר עשור: יחודשו דיוני הוועדה למניעת הסתה

ישראל והרשות הפלסטינית הסכימו להצעה האמריקנית, לאור תלונות רבות מצד ישראל בגין הסתה פלסטינית. התנאי שסיפקו בירושלים הוא שפעילותה תהיה קצובה בזמן ו"מוכוונת תוצאה"

אמיר תיבון
04/03/2014
"כל עוד ההסתה בכלי התקשורת הרשמיים של הרשות הפלסטינית נמשכת, אין טעם לכנס את הוועדה המשותפת". שטייניץ(צילום: ספק 500, סטודיו עדי כהן צדק)

חוזרים לדבר על ההסתה: ישראל והרשות הפלסטינית הסכימו לחדש את עבודתה של הוועדה המשותפת למניעת הסתה, שמושבתת זה יותר מעשור. ההסכמה הגיעה לאחר מאמץ אמריקני לשכנע את שני הצדדים לחדש בקרוב את הדיונים בנושא, לאור תלונותיה הקבועות של ישראל בחודשים האחרונים בגין הסתה פלסטינית.

לפני כחודש דווח בוואלה! חדשות כי נציגי ארצות הברית במשא ומתן הציעו לישראל לחדש את עבודת הוועדה, אך ישראל השיבה בשלילה להצעה האמריקנית. השר יובל שטייניץ שוחח בנושא עם האמריקנים ואמר כי כל עוד ההסתה בכלי התקשורת הרשמיים של הרשות הפלסטינית נמשכת, אין טעם לכנס את הוועדה המשותפת. בכיר פלסטיני אמר בתגובה לפרסום כי הסירוב הישראלי לכנס את הוועדה מוכיח שההסתה משמשת את ישראל כתירוץ לתקיעת המשא ומתן.

עוד בוואלה! חדשות:
אובמה: נתניהו מחויב לפתרון שתי המדינות
צה"ל תקף מהאוויר בעזה; "הרוג ושני פצועים"
ג'ון קרי בוועידת איפא"ק: "נעמיד את איראן למבחן"

למרות הסירוב הישראלי, האמריקנים המשיכו במאמצים בנושא, ולפני כשבועיים חילצו מישראל הסכמה לחדש את עבודת הוועדה, בתנאי שדיוניה יהיו קצובים בזמן ו"מוכווני תוצאה". אמש (שני) דווח בחדשות 2 כי הפלסטינים הסכימו לתנאים אלה, ובכך יתאפשר לחדש את עבודת הוועדה כבר בזמן הקרוב.

הוועדה המשותפת למניעת הסתה החלה לפעול לאחר חתימת הסכם וואי בשנת 1998, אך הפסיקה לפעול בשנות האינתיפאדה השנייה. על רקע המשבר במשא ומתן שמתנהל בחודשים האחרונים, חידוש עבודת הוועדה מהווה הישג - גם אם קטן יחסית - עבור מאמצי התיווך האמריקניים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully