מחאת האפריקנים

מבקשי המקלט יפגינו 3 ימים: "נמשיך עד שיהיה פתרון"

הפגנה נוספת של מבקשי המקלט מאפריקה נפתחה הבוקר בגן לוינסקי בדרום תל אביב, והיא צפויה להימשך שלושה ימים ברציפות. "נמשיך לדרוש מישראל להתייחס אלינו לפי אמנת הפליטים"

דנה ויילר פולק
לא ישובו לבתים במשך שלושה ימים. מבקשי המקלט בגן לוינסקי, הבוקר (צילום: דרור עינב)

(צילום: דניאל בוק)

מחאת מבקשי המקלט נמשכת: גם הבוקר (ראשון) יצאו מבקשי המקלט להפגין, בהפגנה שתימשך על פי התכנון שלושה ימים. מבקשי המקלט מאפריקה התכנסו הבוקר בגן לוינסקי שבדרום תל אביב, ולא ישובו לבתיהם בשלושת הימים הקרובים, במחאה על מדיניות הממשלה כלפיהם, הכוללת בין היתר כליאת רבים במתקן "חולות" בנגב, והתעלמות מבקשות המקלט שלהם.

עוד על מחאת מבקשי המקלט:
רק שליש ממבקשי המקלט שזומנו התייצבו במתקן חולות
שיא ביציאה מרצון: 600 מבקשי מקלט יעזבו החודש
הפגנת מבקשות המקלט: "באנו לישראל כי רצינו לחיות"

עוד בוואלה!

הלילה בו ישראל תואר בסגול מתקרב: מה אתם צריכים לדעת?

לכתבה המלאה
"יותר קשה ממה שעברנו לא יהיה". ההפגנה הבוקר (צילום: דרור עינב)

"המחאה לא נעצרה, היא נמשכת ותימשך עד שיהיה פתרון" אמר מותסים עלי, מבקש מקלט מדרפור ואחד ממנהיגי המחאה. "המצב שלנו נותר כשהיה והפך אף גרוע יותר כי שלחו אנשים רבים לחולות ורבים חוששים מקבלת הזימון. אנחנו יודעים שהמצב לא ישתנה ביום אחד או ביומיים, ולכן נמשיך עד שיהיה פתרון, כי ברור לנו שיהיה כזה. אז היום נישאר בגינה ואם צריך, יש לנו תכניות גדולות גם להמשך".

עלי עצמו קיבל זימון למתקן חולות בשבוע שעבר, מה שלטענת מארגני המחאה נתפס כניסיון המדינה להחליש את פעילותם. "אני אמור להתייצב בחולות בעוד כ-20 יום, ובינתיים אני מנסה לפעול בדרכים שונות, בהן הגשת בקשת מקלט למדינות אחרות", הסביר עלי. "יותר קשה ממה שעברנו לא יהיה לנו, אז נמשיך במחאה ונדרוש ממדינת ישראל להתייחס אלינו על פי אמנת הפליטים שעליה היא חתומה".

מבקשי מקלט יוצאים בדרכם למתקן "חולות", בשבוע שעבר (צילום: יותם רונן)

במקור תוכנן לערוך את ההפגנה בירושלים, אך הדרישות הכספיות של העירייה לקיום ההפגנה היו גבוהות לטענת המארגנים. לכן הוחלט להישאר בתל אביב, האזור שבו שוהים רוב מבקשי המקלט.

לפניות לכתבת: danawp@walla.com

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully