הבוקר: שביתה של שעתיים בכל בתי החולים בארץ

במחאה על תקיפות של אנשי צוות רפואי בתקופה האחרונה, יושבתו בתי החולים בין 8:00 ל-10:00. שירותי דיאליזה, אונקולוגיה, חדרי לידה וטיפול נמרץ יפעלו כרגיל

מערכת וואלה! חדשות
מוחים נגד "תקיפות חוזרות ונשנות". רופאים באיכילוב (צילום: דרור עינב)

המחאה על מקרי האלימות נגדם, ישביתו הבוקר (ראשון) הרופאים את הפעילות בכל בתי החולים בארץ בין השעות 8:00 ו-10:00. בשעות אלו לא יינתנו שירותי רפואה למעט טיפולי חירום, כגון שירותי דיאליזה דחופים, טיפולים אונקולוגיים וטיפול נמרץ. כמו כן, ימשיכו לפעול חדרי המיון, חדרי הלידה והפגיות. במהלך השעתיים הללו יקיימו הצוותים הרפואיים אספות הסברה.

עוד בנושא בריאות:
המדינה תפצה ב-21 מיליון שקל את "חיילי האנתרקס"
ישראל נקייה מפוליו: הנגיף המסוכן נעלם מהארץ
המשטרה: חקירה פלילית נגד הרופאים המנתחים מאיכילוב


"לאחרונה התחיל גל מכוער של תקיפות של רופאות ורופאים על ידי מטופלים או בני משפחותיהם. גל האלימות המזעזע והמבייש נמשך והציבור ברובו שותק. אנו לא נשתוק", אמרו בהסתדרות הרפואית, שהכריזה על השביתה בשבוע שעבר. "זה אבסורד שאנו, ציבור הרופאות והרופאים בישראל, נשבענו לשמור על חיי אדם ולטפל בכל מי שזקוק לסיוע רפואי - ואילו חיינו הופכים הפקר", הוסיף יו"ר ההסתדרות הרפואית, ד"ר ליאוניד אידלמן. "זו התמורה הלא הוגנת שזוכים לה הרופאים עבור עבודתם הקשה".

עוד בוואלה!

אחרי הטראומה מלבנון הוא לא רצה לצאת מהבית. עכשיו הוא מופיע על במה

לכתבה המלאה

"רופא מפחד אינו מתפקד"

ד"ר אידלמן הבהיר כי המתקפות על אנשי הצוות הרפואי אינן רק פגיעה פיזית, אלא גם נפשית. "רופא שמפחד ממטופל שלו חדל לתפקד", אמר, וביקש להעלות את המודעות ואת התמיכה של הציבור במיגור "נגע האלימות" – כמו גם את התייחסותה של הממשלה לעניין. הוא הוסיף כי יש לשפר את ההגנה על הרופאים ועל אנשי הצוותים, וליישם את התוכנית שעליה הוחלט באוגוסט האחרון. "היה ותוכנית זו לא תאושר, יישקלו צעדים ארגוניים נוספים, לרבות עיצומים ושביתות במוסדות הרפואיים עד אשר רופאי ישראל יזכו להגנה המגיעה להם".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully