מצרים לאן?

מצרים: שישה הרוגים ועשרות פצועים בהפגנות בקהיר

מוקד המהומות היה באוניברסיטת קהיר, שם התעמתו תומכי מורסי עם תושבים ובעלי עסקים והציתו תחנת משטרה. משפחת מורסי איימה לתבוע את הצבא על החזקתו. בסיני נהרגו אזרח ושוטר

רויטרס
23/07/2013
צילום: רויטרס, עריכה: מיכאל ברגמן

שישה בני אדם נהרגו היום (שלישי) בקהיר בעימותים בין תומכיו של הנשיא המודח מוחמד מורסי לבין מתנגדיו – כך דיווחו כלי התקשורת במצרים. גורם במשרד הבריאות המצרי אמר לעיתון "אל-אהראם" כי 33 בני אדם נפצעו באירועים. המהומות החלו בשעת בוקר מוקדמת ליד אוניברסיטת קהיר, שם שוהים תומכיו של הנשיא האיסלאמיסטי המודח מאז ההפיכה הצבאית שאירעה לפני כשלושה שבועות.

עימותים בין תומכי מורסי לבין כוחות הביטחון, היום בקהיר(צילום: רויטרס)

באתר האינטרנט של התנועה נטען כי ה"קדושים" נהרגו במהלך הלילה בשתי מתקפות נפרדות על תומכי מורסי, אחת באוניברסיטת קהיר והשנייה במסגרת הפגנה בצפון הבירה. בעקבות האירועים האחרונים עלה מניין ההרוגים ביומיים האחרונים לתשעה.

טוב לדעת (מקודם)

בשל ביקוש גובר לטיפול יעיל בכאבים: בי-קיור לייזר במבצע מיוחד

מוגש מטעם בי קיור לייזר
תושבי רובע נאסר דרשו לפנות את המפגינים(צילום: רויטרס)

"חזית ההצלה הלאומית", ברית של ארגונים שתמכו בהדחתו של מורסי, גינו את מה שהגדירו כמתקפות של אנשי האחים המוסלמים בשלושת השבועות האחרונים. כמה מהתושבים המתגוררים סמוך לרובע נאסר, מוקד ההפגנות בעד מורסי, הגישו לתובע הציבורי תלונה שבה דרשו את פינוים של המפגינים. מקור ביטחון אמר היום כי בית המשפט צפוי לדון במקרה בקרוב, "על מנת לספק לצבא בסיס משפטי להפסיק את ההפגנות".

תומך של מורסי תולה שלטים עם תמונתו בקהיר(צילום: רויטרס)
כרזה בגיזה נגד שר ההגנה ומפקד הכוחות המזוינים עבד אל-פתאח סיסי(צילום: רויטרס)

כמאה בני אדם נהרגו מאז הופל משטרו של הנשיא מורסי, שבגינו מאשימים תומכיו את הצבא במעשה בלתי דמוקרטי. הממשלה הזמנית בראשותו של חאזם אל-בבלאווי מתכננת לקיים בחירות תוך שישה חודשים. אתמול הודיעה משפחתו של מורסי כי בכוונתה לתבוע את הצבא על החזקתו בניגוד לחוק. ארצות הברית, המעניקה למצרים סיוע צבאי בסך 1.3 מיליארד דולרים מדי שנה, קראה לשחרר את מורסי ולהפסיק את "כל המעצרים הפוליטיים".

בתוך כך, בחצי האי סיני נהרגו הלילה אזרח ושוטר לא הרחק מגבול ישראל ורצועת עזה, שם מנסים כוחות הביטחון להתמודד עם קבוצות של חמושים איסלאמיסטים, אנשי הגי'האד העולמי וכנופיות של בדואים. לפחות 20 בני אדם נהרגו בסיני מאז הפלת משטרו של מוחמד מורסי.

המפגינים ירו, יידו אבנים והציתו מכוניות(צילום: רויטרס)
לפחות 20 נהרגו מאז ההפיכה הצבאית. צבא מצרים באל-עריש שבצפון סיני(צילום: AP)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully