פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   צפו: טיל שנושא לווינים ממריא, מתנדנד - ומתרסק

   הטיל, מסוג פרוטון-אם שנשא שלושה לוויני ניווט התרסק שניות לאחר שהמריא באתר שיגור בקזחסטן. ההפסד לחברה ששיגרה את הטיל - 200 מיליון דולרים. צפו בתיעוד

   צפו: טיל שנושא לווינים ממריא, מתנדנד - ומתרסק
   צילום: רשת הטלוויזיה רוסיה 24, עריכה: גדי וינסטוק

   טיל שנשא שלושה לוויני-ניווט רוסים התרסק הבוקר (שלישי) מספר שניות לאחר שהמריא מכן השיגור בבייקונור שבקזחסטן. הטלוויזיה הרוסית, שהציגה תיעוד של ההמראה – וההתרסקות, מסרה כי לא היו נפגעים. הטיל, מסוג פרוטון-אם (Proton-M), צולם נוסק כלפי מעלה, אולם לאחר זמן קצר, הוא מתחיל להתנדנד, להתפרק באוויר ולהתרסק לקרקע בפיצוץ מרשים, לא הרחק מכן השיגור.

   כליל החורש (מערכת וואלה! NEWS , שרה גולד)
   ממריא (מתוך שידורי הטלוויזיה הרוסית)

   מקור שביקש לא להזדהות מסר לסוכנות הידיעות הרוסית אינטרפקס, כי עובדי מרכז השיגור ששהו בבונקרים לא נפגעו. עוד דיווחה הסוכנות, כי שירותי החירום המקומיים שקלו בתחילה לפנות מספר עיירות סמוכות, זאת בשל החשש שאדי הדלק הרעילים ששוחררו עם שריפת הטיל עלולים לגרום לנזק בריאותי לתושבים, אולם לבסוף הוחלט שלא להחל בהליך פינוי.

   כליל החורש (מערכת וואלה! NEWS , שרה גולד)
   נוטה (מתוך שידורי הטלוויזיה הרוסית)

   על פי ההערכות, החברה ששיגרה את הלווינים – "גלונאס מערכות ניווט לוויני", תספוג הפסדים של 200 מיליון דולרים בעקבות ההתרסקות. סוכנות הידיעות הרוסית הממלכתית דיווחה כי סיבת ההתרסקות טמונה בכשל המנוע, או במערכת הניווט ההנחיה של הטיל.

   כליל החורש (מערכת וואלה! NEWS , שרה גולד)
   מתפרק (מתוך שידורי הטלוויזיה הרוסית)

   מוסקבה הגבירה בשנים האחרונות השקעתה בתכנית החלל ומתכננת לשגר חללית לא מאוישת לירח בשנת 2015, אולם תכנית החלל הרוסית, שהטיסה אדם לחלל כבר בשנת 1961, סובלת בשנים האחרונות מכישלונות, בהם שיגורים כושלים, וניסיונות לא מוצלחים להנחית חללית גישוש על אחד מהירחים של מאדים.

   כליל החורש (מערכת וואלה! NEWS , שרה גולד)
   ומתרסק (מתוך שידורי הטלוויזיה הרוסית)

   לקריאה נוספת:
   אסון לעיני הצופים: עמדה על גג המטוס ומתה בהתרסקות
   בפעם השנייה השבוע: מטוס של צבא ארה"ב התרסק
   תיעוד מחריד: מטוס תובלה צולל לקרקע ומתרסק