פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   תיעוד מחריד: מטוס תובלה צולל לקרקע ומתרסק

   וידאו שצולם מרכב שנסע שלשום סמוך להתרסקות מטוס תובלה בבסיס אמריקני באפגניסטן הסריט את רגעי האימה - המטוס המריא, התהפך ותוך שניות הפך לכדור אש. 7 בני אדם נהרגו

   תיעוד מחריד: מטוס תובלה צולל לקרקע ומתרסק
   צילום: סרטון חובבים שהועלה לרשת, עריכה: יאיר דניאל

   אין עדיין מידע רב על זהותם של שבעת בני אדם שנהרגו בהתרסקות מטוס תובלה שלשום (שני) באפגניסטן, אך בתיעוד מדהים ניתן לחזות ברגעי הדרמה. התרסקות המטוס, בשטחו של בסיס חיל האוויר האמריקני "בגרם" באפגניסטן, צולמה מלוח מחוונים של מכונית שנסעה בסמוך (התאריך שבתחתית המצלמה אינו מסונכרן). הטיסה המריאה כאמור ביום שני בשעה 7:00 בבוקר. יעד המטוס היה דובאי, אך הוא התרסק עם המראתו. אף אחד משבעת חברי הצוות לא שרד את ההתרסקות. סיבת התאונה אינה ידועה והיא עדיין נבדקת.

   התרסקות מסוק באפגינסטן (צילום מסך)
   אחרי ההמראה המטוס המריא במאוזן והסתובב ימינה (צילום מסך)
   התרסקות מסוק באפגינסטן (צילום מסך)
   (צילום מסך)

   בסרטון ניתן לראות את מטוס הבואינג 747-400 ממריא אך במהרה הוא עובר למצב אנכי, נוטה ימינה במהירות וצולל אופקית אל הקרקע, בלא יותר מחמש שניות. בכל אותה העת ניתן לראות אוטובוס נוסע לפני כלי הרכב שתיעד את האירוע כשהמטוס מאבד שליטה מעליו. עם התרסקותו, כדור אש ענק עלה לגובה רב ואחריו נותר שובל של ענן שחור.

   התרסקות מסוק באפגינסטן (צילום מסך)
   רגע לפני ההתרסקות (צילום מסך)
   התרסקות מסוק באפגינסטן (צילום מסך)
   (צילום מסך)

   לאחר ההתרסקות החלו כמה אנשים לרוץ הרחק מהאש בעוד בודדים הלכו לכיוונה. נהג המכונית שממנה תועד האירוע התקרב אף הוא לעבר הזירה אך חזר במהרה על עקבותיו והגיע לנקודה מרוחקת מעט, שבה ניתן לראות עדיין את הלהבות והעשן שכיסה גם את עדשת המצלמה.

   לקריאה נוספת
   שני מסוקים התנגשו בברלין והתרסקו: ”דם בכל מקום”
   צפו: מטוס קרב התרסק בבניין מגורים בבירת תימן
   צפו: המטוס התרסק, ההורים והתינוק יצאו ללא פגע

   (עדכון ראשון: 22:20)