30 אלף חוגגים השתתפו בחתונת המאה במגזר החרדי

לראשונה זה מאה שנים חיתן האדמו"ר מבעלז את נכדו. לכבוד האירוע של החסידות השנייה בגודלה בישראל הוכן מתחם ענק בירושלים, והוצבו מסכים שעליהם שודר הטקס

שבתי בנדט

חתונת המאה במגזר החרדי: כ-30 אלף בני אדם השתתפו הלילה (רביעי) בחתונת נכדו בן ה-18 של האדמו"ר מבעלז, יששכר דב רוקח, בקריית בעלז שבירושלים. לרגל המאורע הוכשר מתחם ענק והוקמו מסכי וידיאו שעליהם הוקרנו האירועים. במתחם חגגו הגברים, ובבנייני האומה חגגו במקביל הנשים שהוזמנו לחתונה.

החתונה נחשבת מיוחדת במינה עבור החסידות השנייה בגודלה בישראל – אחרי חסידות גור – משתי סיבות עיקריות. הראשונה נעוצה בעובדה שבמאה השנים האחרונות אף אדמו"ר מהחסידות לא חיתן את הנכד שלו. הסיבה השנייה היא שאותו חתן צעיר, נכדו הבכור מבנו היחיד של האדמו"ר, עתיד ביום מן הימים לרשת את כס האדמו"רות.

כל מי שרצה לתפוס מקום טוב באירוע, התבקש לתרום כספים למוסדות של החסידות – בסכום שיכול היה להגיע לאלפי שקלים. לקראת החתונה הופקו דיסקים עם עשרות שירים חדשים שחוברו והולחנו במיוחד לאירוע, וכן הוצאו עיתונים שסקרו את ההכנות ואת תולדות החסידות. שיא האירוע היה בריקוד מסורתי בין האדמו"ר והכלה, שבמהלכו אוחזים השניים בחוט בשתי קצותיו, לעיני החסידים הנשואים בלבד.

עוד בוואלה!

חג בריא כל כך? 8 טיפים שיבטיחו לילדים שלכם חופשת חנוכה מאוזנת יותר

לכתבה המלאה
הסקרנים נדרשו להשתמש במשקפות כדי לראות את הרגעים המרגשים (צילום: חדשות 24)

חסידות בעלז המונה כ-7,000 משפחות, נוסדה לפני מאות שנים. מקור שמה בעיירה בה הוקמה באזור לבוב שבאוקראינה. שמו של האדמו"ר הנוכחי יששכר דב רוקח, החמישי בשושלת, כשמו של מייסד החסידות. פרט לקהל נאמנים, לאדמו"ר השפעה רבה על סיעת אגודת ישראל. נציג החסידות בבית המחוקקים הוא חבר הכנסת ישראל אייכלר מיהדות התורה.

בקריה החסידית בירושלים נבנה לפני כמה שנים בית המדרש הגדול ביותר, וצורתו כצורת בית המקדש. סביבו מתגוררות אלפי משפחות, ושם גם ממוקמים מוסדות החינוך של החסידות. ריכוזים נוספים של החסידות קיימים בחיפה, באשדוד, בבית שמש ובכמה מקומות נוספים. לחסידות מרכזים גם באנטוורפן שבבלגיה וכן בארצות הברית. חלק מהחסידים המתגוררים בחו"ל הגיעו במיוחד ארצה כדי להשתתף בשמחת החתן והכלה.

(צילום: חדשות 24)
(צילום: חדשות 24)
(צילום: חדשות 24)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully