נתניהו "שדרג" את הטיסה ללונדון בחצי מיליון שקל

בתכנית "שישי" בערוץ 10 פורסם כי לצורך השתתפותו בהלוויית מרגרט תאצ'ר בבריטניה, הורתה לשכת נתניהו להתקין עבורו ועבור רעייתו מיטה זוגית בטיסה, מה שהגדיל מאד את ההוצאה

11/05/2013

לשכתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו הורתה בחודש שעבר להתקין עבורו מיטה זוגית במטוס שהטיס אותו ואת רעייתו ללונדון, כדי להשתתף בהלווייתה של ראש ממשלת בריטניה לשעבר, מרגרט תאצ'ר. מהפרסום בתכנית "שישי" בערוץ 10 אמש (שישי) עולה כי עלות שדרוג הטיסה של בני הזוג הסתכם בכחצי מיליון שקלים למשלם המסים.

על פי דרישת הלשכה, נהוג להתקין בטיסות ארוכות של ראש הממשלה תא מיוחד הכולל מיטה זוגית - אולם טיסות קצרות לאירופה אינן כלולות בדרישה. עם היוודע דבר מותה של תאצ'ר, הודיע נתניהו על נסיעתו ללונדון ולשכתו פרסמה מכרז לחברות הטיסה, שבו זכתה אל-על.

עוד בוואלה!

בין תל אביב לאיביזה: המסעדה שהחזירה את הטאפאס לחיים

בשיתוף zap rest
הזוג נתניהו במהלך ביקורם בלונדון בחודש שעבר(צילום: לשכת העיתונות הממשלתית, עמוס בן גרשום)

בהתאם לכך, הזמינה לשכתו 22 מושבים במחלקת עסקים, וכן הורתה שיבנו במטוס תא מנוחה – מיטה זוגית המוקפת ארבעה קירות ודלת. עוד דווח כי אנשי צוות אף הוקפצו בחג כדי למלא את הדרישה.

עוד עולה כי בשל העובדה שרק חברת אל-על מחזיקה במטוסים התואמים את הדרישות, דוגמת המטוס המדובר בואינג 767, היא זו שזכתה במכרז. חברות ארקיע וישראייר, שלמעשה לא עמדו בתנאי, היו גובות על הנסיעה "רק" 300 אלף דולר, בעוד אל-על גבתה 427 אלף דולרים – יותר ממיליון שקלים וחצי. הפער בין שני הסכומים עומד כאמור על כחצי מיליון שקל.

מלשכת ראש הממשלה נמסר בתגובה: "נוהל טיסות ראש הממשלה לפגישות מדיניות בחו"ל לא השתנה והוא זהה לזה שהיה נהוג במשרד ראש הממשלה בעבר. על פי הנחיות גורמי הביטחון, ראש הממשלה טס לחו"ל אך ורק בחברות תעופה ישראליות. את ההתקשרות עם חברות התעופה מבצעת חברת נסיעות, הכפופה לחשב הכללי באוצר".

"ראש הממשלה המריא ללונדון במוצאי יום העצמאות, שבו השתתף בטקס קבלת פנים לחיילים מצטיינים בבית הנשיא, בחידון התנ"ך העולמי, בטקס קבלת פנים לסגל הדיפלומטי בישראל ובהענקת פרס ישראל. הטיסה נקבעה לחצות, זאת לאחר יום עמוס באירועים שצוינו. למחרת ראש הממשלה היה צריך לייצג את מדינת ישראל במספר אירועים רשמיים בינלאומיים, בהם פגישות עם ראש ממשלת קנדה סטיבן הרפר ועם ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון. לנוכח כך, ראוי שראש ממשלת ישראל יוכל לנוח בלילה שבין שני ימים עמוסים שכאלה", נמסר.

עוד על ביקור בני הזוג נתניהו בלונדון
מרגרט תאצ'ר הובאה למנוחות תחת אבטחה כבדה
נתניהו ישתתף בהלוויית תאצ'ר בלונדון

(עדכון ראשון: 21:19)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully