להקות ארבה נצפו בנחלי מדבר יהודה וים המלח

תושבי האזור סיפרו כי הבחינו בחגבים המעופפים בסביבת הנחלים בוקק, ערוגות ובנחלים אחרים שבהם צמחייה ירוקה. פקחי משרד החקלאות ממשיכים לעקוב אחרי הלהקות ולרסס עם שחר

רמי שני
13/03/2013
צילום: שי מכלוף, עריכה: מיכאל ברגמן, קריינות: אביב אברמוביץ'

נחילי ארבה ממשיכים להטריד את חקלאי הדרום, ואחר הצהריים (רביעי) נצפו להקות של חגבים גם באזור הנחלים של מדבר יהודה. תושבי האזור סיפרו כי הבחינו בהם בסביבת הנחלים בוקק, ערוגות ונחלים אחרים שלצד המים הזורמים מספקים גם צמחייה ירוקה, שמושכת את הארבה.

פקחי משרד החקלאות ממשיכים לעקוב אחר התקדמות נחילי הארבה, מאתרים את מיקומם ומרססים בשעות הבוקר. פעולות ההדברה האחרונות בוצעו בשלושה מוקדים שבהם נצפו אמש נחילי ארבה חדשים שנכנסו לישראל. על פי הערכות משרד החקלאות, הריסוס היה יעיל, כך שרוב הפרטים לא התרוממו מהקרקע. באזור קיבוץ רוחמה שבנגב הצפוני רוססה להקה גדולה בשטחי חיטה ואפונה ובשטחי בור. באזור נחל לבן רוסס נחיל בשטח קטן יחסית של 500-400 דונמים, וכך גם באזור פארק גולדה-צומת טללים שבמועצה האזורית רמת נגב.

טוב לדעת (מקודם)

בשל ביקוש גובר לטיפול יעיל בכאבים: בי-קיור לייזר במבצע מיוחד

מוגש מטעם בי קיור לייזר
החקלאים חוששים לשלום הגידולים. ארבה בבית קמה(צילום: מערכת וואלה!, דיפולט)

רן פרדמן, מנהל החקלאות בקיבוץ רוחמה, סיפר כי הבוקר החלו פעולות ריסוס מהאוויר של נחיל גדול שהתמקם על שטח של כ-2,000 דונמים ממזרח לקיבוץ, בין הקיבוצים רוחמה ובית קמה. "אנחנו מטפלים בנחיל ארבה שנחת פה אתמול בערב, על שדות קיבוץ רוחמה, שדות החיטה והאפונה שלנו", סיפר פרדמן, והוסיף כי הנחיל התמקם באזור עם רדת החשיכה. "שני מטוסים של כימניר מנסים להשמיד את הנחיל הזה על הקרקע, לפני שהוא ימריא וימשיך להתקדם למרכז הארץ".

גם הבוקר נמשכו הריסוסים(צילום: שי מכלוף)

לדבריו, הנחיל "התיישב פה בערב, בינתיים הוא לא אוכל את הגידולים החקלאיים, אך הוא בהחלט מאיים עליהם, ואני מאמין שאם לא נטפל בו בהקדם הוא עלול להתרבות ולהסב לנו נזק רב. יש פה מיליוני פריטים, אנחנו לא יודעים להגדיר נחילי ארבה, אין לנו הרבה ניסיון בזה. הפעם האחרונה שהייתה פה התקפת ארבה הייתה לפני כ-12 שנה, אבל זה מיליוני ועשרות מיליוני פריטים". בקיבוץ חוששים מרבייה של הנחיל שעלול לחסל את כל היבול החקלאי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully