הבית היהודי בוחר את נציגיו לכנסת

54 אלף מתפקדי המפלגה הדתית-לאומית מכריעים מי יצטרף ליו"ר החדש נפתלי בנט בכנסת הבאה. הקלפיות נפתחו ב-15:00, אך התוצאות צפויות להתפרסם רק מחר

יהושע בריינר
צילום: שלומי גבאי, עריכה: טל רזניק

מי ייכנס אל הבית היהודי? שבוע לאחר שנפתלי בנט ניצח את זבולון אורלב ונבחר ליו"ר מפלגת הבית היהודי, מתפקדי המפלגה הדתית-לאומית בוחרים היום (שלישי) את נציגיהם לכנסת ה-19. הקלפיות נפתחו בשעה 15:00, והתוצאות צפויות להתפרסם מחר. בשלב זה נחשבים ששת המקומות הראשונים ברשימה לריאליים, והנציגים שייבחרו ישולבו ברשימה משותפת לכנסת עם נציגי מפלגת האיחוד הלאומי.

כל הדיווחים, העדכונים והפרשנויות - וואלה! בחירות 2013

54 אלף המתפקדים יכולים להצביע בעד חמישה מועמדים ב"שיטת האירוויזיון", כאשר שני המקומות הראשונים מזכים בניקוד גבוה יותר מאשר שלושת האחרים. המקום הרביעי ברשימה משוריין לאישה, והמקום החמישי - לצעירים.

המועמד המוביל להיבחר למקום הראשון, אחרי בנט כמובן, הוא חבר הכנסת והעיתונאי לשעבר אורי אורבך, הנחשב לאהוד מאוד בקרב הציבור הדתי-לאומי. אורבך, שנתמך על ידי בנט, היה יוזם המפקד לבית היהודי, והפופולריות שלו בציבוריות הישראלית גם היא מסייעת לו.

מתמודדת בולטת נוספת הנתמכת באופן נלהב על ידי בנט היא איילת שקד, שעבדה לצד יו"ר המפלגה הטרי בלשכתו של בנימין נתניהו בשנת 2007, ומאז דרכיהם לא נפרדו. היותה של שקד חילונית מהווה נקודת מחלוקת בקרב מתפקדים רבים, שחוששים כי בחירתה תוביל לאיבוד זהותה הדתית של המפלגה. עם זאת, סיכוייה להיבחר גבוהים מאוד, בין היתר בשל היותה פעילה בולטת בימין בשנים האחרונות. מתמודדים ותיקים נוספים כמו חבר הכנסת לשעבר ניסן סלומיאנסקי וסגן ראש מועצת בנימין מוטי יוגב ינסו גם כן להתברג היום לחמישייה הראשונה. לצדם יתמודדו גם אבי וורצמן, סגן ראש עיריית באר שבע, הנתמך גם כן על ידי בנט, ד"ר דורון דנינו והרב רחמים ניסימי.

טוב לדעת (מקודם)

הטיפול הטבעי שמנצח את כאבי הברכיים - בלי לצאת מהבית

לכתבה המלאה
מראשוני המצביעים. בנט, היום (צילום: שלומי גבאי)

על המקום השמור לצעירים ייאבקו העיתונאי עמיעד טאוב, ג'רמי גימפל ויוני שטבון, שנחשב כמועמד בעל הסיכויים הטובים ביותר, בין היתר בשל התמיכה לה הוא זוכר מיו"ר המפלגה והצל"ש שקיבל על תרומתו במלחמת לבנון השנייה. שטבון אף זכה לתמיכת רעייתו של רב-סרן רועי קליין, שנהרג בקרב בבינת ג'בל כשהסתער על רימון והציל את חיי חייליו. בקרב על הייצוג הנשי מתמודדות מלבד שקד - שעשויה להיבחר במקום גבוה יותר - גם חברת הכנסת לשעבר גילה פינקלשטיין, שמבקשת לשוב לקדמת הבמה הציבורית, וכן שולי מועלם, שבעלה משה נהרג באסון המסוקים כששירת כמג"ד בלבנון.

שיטת הבחירות המסובכת של המפלגה כבר הייתה מקור לתביעות משפטיות, ועדיין לא ברור האם בחירה באישה צעירה כמו שקד למקום גבוה תבטל את השריון לצעירים. ההצבעה תחל בשעה 15:00 אחר הצהריים ותסתיים ב-23:00 בלילה. בשל שיטת החישוב המסובכת, תוצאות הפריימריז יתבררו רק בשעות אחר הצהריים מחר.

שיטת הבחירות המסובכת של המפלגה כבר הייתה מקור לתביעות משפטיות, ועדיין לא ברור האם בחירה באישה צעירה כמו שקד למקום גבוה תבטל את השריון לצעירים. ההצבעה תחל בשעה 15:00 אחר הצהריים ותסתיים ב-23:00 בלילה. בשל שיטת החישוב המסובכת, תוצאות הפריימריז יתבררו רק בשעות אחר הצהריים מחר.

באותו נושא:
נפתלי בנט הוא היו"ר החדש של הבית היהודי
בנט בנאום הנצחון: "לא מתבייש לאהוב את ישראל"
אחרי ההפסד: אורלב יתמודד לראשות העיר ירושלים?

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully