פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   רומני חשף את נתוני המס שלו: שילם 14.1% בשנת 2011

   הדו"ח שפרסם מראה כי בשנתיים האחרונות שילם המועמד מס בגובה של כ-14%. החלק העיקרי בדו"ח, שמטרתו להדוף את הביקורות כלפיו - הצהרה כי ב-20 השנים שקדמו שילם כ-20% מס

   המועמד הרפוביליקני לנשיאות ארצות הברית, מיט רומני, פרסם הערב (שישי) דו"ח המפרט את החזרי המס שלו לשנת 2011, אחרי שסירב לעשות זאת במשך חודשים רבים. הנשיא, ברק אובמה, דורש מרומני לפרסם את מלוא החזרי המס שלו, אך רומני, שעשה את הונו בהשקעות, ואשר נחשד בכך שמחזיק חלק מכספו במקלטי מס מעבר לים, הסכים לפרסם רק את הדו"חות מהשנתיים האחרונות.

   הדו"ח פורסם במלואו בשעה 22:00, שעון ישראל, אך עוד קודם לכן דלפו עיקרי הדו"ח ופורסם כי בשנת 2011, הרוויח רומני 13.7 מיליון דולרים, ושילם כ-14.1% מסים, בגובה של מעט יותר מ-1.9 מיליון דולרים. בשנה שלפני כן, רומני שילם 13.9% מסים, שהם 3 מיליון דולר.

   מיט רומני בעצרת בחירות בפיירפקס, וירג'יניה. 13 בספטמבר 2012 (GettyImages)
   מנסה להשקיט את קולות המתנגדים. מיט רומני (צילום: אימג’בנק GettyImages)

   המהלך של רומני, שמגיע לאחר תקופה לא מזהירה עבור הקמפיין שלו, אמור להשקיט את קולות מתנגדיו שטוענים כי הוא שילם סכומי מס זעומים או שלא שילם כלל בשנים קודמות. הקמפיין פרסם מכתב מרואי חשבון שקובעים כי רומני, במשך יותר מעשרים שנים, עד לשנת 2009, שילם מס פדרלי בגובה של 20.2%. בנוסף פורסם כי רומני תרם למעלה מ-4 מיליון דולרים לצדקה בשנה האחרונה, שהם כמעט שליש מהכנסתו.

   סיקור מיוחד: בחירות בארצות הברית 2012
   אובמה רמז כי רומני לא משלם את חלקו הראוי במסים
   אן רומני לעיתונאים מהימין: תפסיקו לתקוף את בעלי
   רומני: מחצית מהבוחרים קורבנות וממילא יצביעו אובמה
   הכוכב של קמפיין הבחירות בארה"ב: נתניהו