דניאל מעוז ביקש לעלות לקבר הוריו ביום השנה לרצח

מעוז, הנאשם ברצח ההורים, פנה לשירות בתי הסוהר וביקש שיותר לו לעלות לקבר בשעה שאחיו אינם במקום. טרם התקבלה החלטה בעניין. המשפחה מתנגדת נחרצות: "חילול זכר ההורים"

גלעד גרוסמן
26/07/2012

בשבוע הבא תערך אזכרה לנח ונורית מעוז, שנרצחו באוגוסט אשתקד. בנם דניאל, הנאשם ברצח הוריו, פנה לאחרונה לשירות בתי הסוהר בבקשה שיאפשרו לעלות לקבר הוריו ביום האזכרה, אולם טרם התקבלה החלטה בנושא.

טוב לדעת (מקודם)

הלחצן הזה יכול להציל את חייך במקרה חירום רפואי

מוגש מטעם שחל
כבר בסוף אפריל ביקש מעוז לעלות לקבר הוריו, ואף איים לפתוח בשביתת רעב אם בקשתו תידחה, אך לא עשה זאת. דניאל מעוז בבית המשפט(צילום: עומר מירון)

כבר בסוף אפריל ביקש מעוז לעלות לקבר הוריו, ואף איים לפתוח בשביתת רעב אם בקשתו תידחה. איום שלא יצא לפועל, למרות סירוב השב"ס להיעתר לבקשתו. בסוף השבוע שעבר הגיש מעוז בקשה נוספת, הפעם שיאפשרו לו לעלות לקברים ביום האזכרה להוריו, שנערך ביום השנה לרצח על פי התאריך העברי. מעוז, שוודאי ידע שבקשתו תעורר את זעם אחיו, ביקש לכל הפחות שיותר לו לעלות לקבר בשעה שאחיו אינם במקום.

"חלק מנסיונות של דניאל מעוז לזעזע"

ואכן, אחיו של מעוז - תמר, ניר וגיא - מתנגדים נחרצות לבקשה. במכתב ששלחו לשב"ס עורכות הדין דנה פוגץ' וטלי איזנברג ממרכז נגה בקריה האקדמית אונו, המייצגות את המשפחה, נכתב כי "עצם ההיענות לפניית העצור, גם באם העלייה לקבר ההורים תיעשה במועד בו אינם נוכחים בבית הקברות, תפגע קשות ברגשותיהם ותחלל את זכר הוריהם שנרצחו באכזריות רבה על ידי המבקש".

עוד נכתב, כי המשפחה רואה בבקשה "חלק בלתי פוסק מהפרובוקציות ומהנסיונות של העצור דניאל מעוז לזעזע ולהתריס כנגד בני המשפחה האחרים... תוך חילול זכרם וכבודם של הוריו עד כי יותר מפעם אחת התערב בית המשפט למען לא יכפיש את זכר הוריו ולא יעלה זכרם על שפתיו".

בשב"ס אישרו שהוגשה בקשה ומסרו כי היא תיבחן על פי הקריטריונים המקובלים.

השבוע נודע כי משטרת ירושלים עצרה את שותפו לתא של מעוז, בחשד ששלח לפרקליטות מכתב אנונימי, בו כתב שהוא שכן של משפחת מעוז ש"ראה" את אחיו התאום של מעוז, ניר, יוצא מבית הוריו בליל הרצח. על פי החשד, מעוז הבטיח לשלם לשותפו במידה ויזוכה במשפטו.

לקריאה נוספת
חשד: התחזה לעד שראה את ניר מעוז בזירת הרצח
דניאל מעוז בבית המשפט: "קיבלתי איומים על חיי"
התביעה דורשת לגזור מאסר עולם כפול על דניאל מעוז

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully