למרות הסולחה - שנת מאסר לגבר שתקף את חמיו לעתיד

בית המשפט גזר שנת מאסר על תושב לקיה, שהורשע בכך שהיכה אדם על כך שסירב להשיא לו את ביתו. הוא נסע בעקבות מכוניתו, תקף אותו נמרצות במוט ברזל וגרם לו חבלות חמורות

04/07/2012

בית המשפט המחוזי בבאר גזר היום (רביעי) שנת מאסר בפועל על עמאר ג'ניים, תושב לקייה, שהורשע בכך שהיכה את עומר אבו הדובה, גם הוא תושב היישוב, לאחר שזה סירב להשיא לו את ביתו. ג'ניים הואשם שנסע בעקבות מכוניתו של אבו הדובה, וכשהשיגו – עצר אותו, הוריד אותו ממכוניתו, תקף אותו נמרצות באמצעות מוט ברזל וגרם לו חבלות חמורות.

אבו הדובה התלונן במשטרה על מעשיו של ג'ניים, וזה נעצר בשל כך והוגש נגדו כתב אישום בגין תקיפה בכוונה מחמירה. במהלך התקופה שחלפה מאז התקיפה, במהלך ספטמבר 2010, התקיימה סולחה בין המשפחות ואבו הדובה נענה לבקשתו של ג'ניים והסכים לנישואי ביתו עמו.

ואולם, שופטת בית המשפט המחוזי בבאר שבע, טלי חיימוביץ', שבאולמה התקיים הדיון בעניין, הבהירה כי למרות השינויים בתנאים, שיקולי הענישה צריכים להיות בהתאם לחומרת העבירות שביצע ג'ניים. "חשובה ככל שתהיה עמדת המתלונן במסגרת שיקולי הענישה, אין היא באה במקום שיקולים כלליים ופרטיים, של גמול והרתעה אישיים, ושל הרתעת הציבור", כתבה השופטת חיימוביץ.

"הדרך של פתרון סכסוכים באמצעות אלימות קשה תוך שימוש בנשק חם או קר, היא רעה חולה שיש לעשות הכל כדי לנסות ולמגרה. ענישה מקלה, רק על יסוד יישור ההדורים בין הנאשם לבין קורבן העבירה, מרוקנת מתוכן את מטרותיה האחרות של הענישה, ומשדרת לנאשם ולעבריינים בפוטנציה, מסר סלחני, כל עוד בסופו של דבר נסגרים הדברים בתוך המשפחה", אמרה השופטת והוסיפה כי "לא ניתן להתעלם מהרף הגבוה של אלימות בו נקט הנאשם, אשר היכה שני אנשים ופצע אותם באמצעות נשק קר". היא ציינה כי הדבר משליך גם על מסוכנות עתידית הנשקפת מהנאשם "באם יעמוד פעם נוספת בחייו בפני סיטואציה מתסכלת". חיימוביץ גזרה על ג'ניים 15 חודשי מאסר, מהם ניכתה שלושה חודשי מאסרו והטילה עליו גם חצי שנת מאסר על תנאי למשך שלוש שנים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully