וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ארז אפרתי חויב לפצות המתלוננת ב-1.5 מיליון שקלים

גלעד גרוסמן

1.5.2012 / 16:31

לאחר שהודיעה הצעירה אותה תקף אפרתי, כי היא תקבל את הצעת השופטת להגיע לפשרה, נקבע סכום הפיצויים על מיליון ו-627 אלף שקלים. "סיימתי את ההליך האזרחי כדי לשקם את עצמי"

מאבטח הרמטכ"ל לשעבר, ארז אפרתי ישלם פיצויים בגובה של כ-1.5 מיליון שקלים למתלוננת נגדו לאחר שהורשע בניסיון לבצע בה מעשה סדום, כך פסק היום (שלישי) בית המשפט המחוזי בתל אביב. הבוקר הודיעה המתלוננת י' כי היא מסכימה להצעתה של השופטת דליה גנות כי היא זו שתקבע את גובה הפיצויים, מבלי לקיים דיון נוסף במשפט.

בשבוע שעבר הודיע אפרתי כי הוא נוטל אחריות מלאה לנזק שגרם לצעירה. השופטת גנות קבעה בפסק דין כי על סמך כתב התביעה ועל סמך חוות הדעת הרפואית שהגישה התובעת, סכום הפיצוי הראוי הוא מיליון ו-627 אלף שקלים. אולם, מסכום זה יש להפחית 150 אלף ששילם אפרתי למתלוננת במסגרת ההליך פלילי.

הצעירה שהותקפה על ידי מאבטח הרמטכ"ל לשעבר הודיעה מוקדם יותר היום לבית המשפט המחוזי בתל אביב כי היא מקבלת את הצעתה של השופטת, שדנה בתביעה האזרחית שהגישה נגד אפרתי, להגיע לפשרה בתיק. י', המתלוננת, אמרה כי "החלטתי לסיים את ההליך האזרחי במטרה לנסות ולשקם את עצמי. המעמד בבית המשפט בו נדרשתי לעמוד מולו קשה מנשוא עבורי ואני שמחה שלפחות עם זה אני לא אצטרך להתמודד יותר". היא הוסיפה כי "אני מקווה שפסק הדין יגיע לידיעת הכלל ויעניק לקורבנות אחרים את הכוח לתבוע את הנזקים שנגרמו להם".

אפרתי הורשע ביוני 2010 במסגרת עסקת טיעון, בגין ניסיון לבצע מעשה סדום ותקיפה הגורמת חבלה של ממש. זאת, לאחר שהואשם במקור בניסיון אונס ובניסיון לביצוע מעשה סדום בנסיבות מחמירות בצעירה בסוף 2009 בחניון רידינג בתל אביב. בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר עליו שמונה שנות מאסר בפועל ושנתיים מאסר על תנאי. כמו כן, חויב אפרתי לשלם לנפגעת פיצויים בסך 150 אלף שקלים.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully