פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   קמפיין גזעני נגד אובמה: "אל תצביעו לכושי בשנית"

   שיא השפל: מדבקות וחולצות הנמכרות ברשת יוצאות נגד הנשיא האמריקאי לקראת הבחירות שיתקיימו באוקטובר, תוך שהן עושות שימוש בצבע עורו של אובמה כגורם ל"סכנה" בהמשך כהונתו

   מדבקת בחירות חדשה הוצעה לאחרונה למכירה בארצות הברית ומאז היא מעוררת סערה גדולה במדינה. המדבקה המדוברת נושאת את הכיתוב "In 2012 - Don't Re-Nig", ובעברית - "ב-2012 אל תצביעו לכושי בשנית". הכיתוב הגזעני תפס את תשומת ליבה של התקשורת מאתמול (שישי) אז הועלתה התמונה לרשת החברתית פייסבוק, בידי גולש שצילם אותה לאחר שהודבקה לתא מטען של מכונית. על המדבקה מופיע גם הלוגו של קמפיין הבחירות של אובמה, אותו חוצה קו אדום אלכסוני, וכן אותיות קטנות המבקשות להימנע "מעבירה" חוזרת בקלפיות.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   באותיות הקטנות קוראת המדבקה להימנע "מעבירה" חוזרת בקלפיות (צילום מסך)

   על אף טענות כי התמונה זויפה באמצעות תוכנת עריכה, מתברר כי הצילום אותנטי לחלוטין וכי ישנם מספר חברות המציעות אותה למכירה תמורת שלושה דולרים. בנוסף, חברה המייצרת חולצות ראתה לנכון להוציא חולצה עליה מתנוססת הכרזה הפוגענית. בתוך כך, הושק לאחרונה גם אתר אינטרנט, בכתובת "Dontre-nig.com", אולם הוא הושבת ואינו פעיל עוד. בעלי האתר אמנם השתדל להישאר בעילום שם אך מיקומו אותר במדינת אריזונה.

   עם זאת, גם בלי אותו קמפיין גזעני, מצבו של הנשיא ידע תקופות טובות הרבה יותר. סקר שפרסם השבוע אתר רסמוסן, מראה כי מיט רומני, המועמד המוביל לזכיה בבחירות למועמד לנשיאות מטעם המפלגה הרפובליקנית, גובר על הנשיא אובמה בקרב ישיר ביניהם. בעוד שרומני זוכה ל-48% מקולות המצביעים, מסתפק הנשיא המכהן ב-43% בלבד. עם זאת, ההפתעה הגדולה בסקר מגיעה מכיוונו של מועמד רפובליקני אחר, ריק סנטורום, אשר לראשונה בשנת 2012 - ובפעם השנייה בסך הכל - מנצח גם הוא בקרב ישיר והיפותטי מול אובמה, עם 46% לעומת 45%.

   עוד כותרות על גזענות:
   צפו: הפרסומת לאיחוד האירופי שנפסלה בגלל גזענות
   חייל טוען: בסיירת מטכ"ל קראו לי "אתיופי מסריח"
   הפתרון? מחקר: תרופה נגד לחץ דם גבוה "מפחיתה גזענות"