וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מקורבי שר הביטחון: "ארז וינר אסף חומרים מכפישים נגד ברק"

4.3.2012 / 19:56

"התנהגותו של וינר ראויה לגינוי, התנגדותו של אשכנזי פסולה" - כך אמרו הערב מקורבים לשר הביטחון על רקע הגשת טיוטת דו"ח המבקר על מסמך הרפז. "תת-תרבות מסוכנת פעלה בצבא"

מקורבים לשר הביטחון, אהוד ברק, שקראו את טיוטת דו"ח מבקר המדינה בעניין "פרשת הרפז", מתחו הערב (ראשון) ביקורת קשה על עוזר הרמטכ"ל לשעבר, אלוף-משנה ארז וינר, וטענו כי הוא עמד בראש רשת שמטרתה היתה איסוף חומרים מכפישים נגד ברק. על רקע הגשת טיוטת דו"ח המבקר למבוקרים, טענו המקורבים כי התנהגותו של וינר "ראויה לגינוי" וכי הרמטכ"ל לשעבר, רב-אלוף גבי אשכנזי, לא פעל כדי לעצור את התנהגותו שלדבריהם מוגדרת כ"פסולה" ו"לא אתית".

אל"מ ארז וינר, עוזר הרמטכ"ל, בוועדת טירקל, אוקטובר 2010. עוז מרון
"עמד בראש רשת שמטרתה הייתה איסוף חומרים מכפישים נגד ברק". אל"מ ארז וינר/עוז מרון

מנגד טען אחד ממקורביו של וינר כי זה נהג על פי הפקודות. "על פי פקודת הצבא, מי שמגדיר את תפקידו של עוזר הרמטכ"ל הוא הרמטכ"ל עצמו. אם תשאל את אשכנזי איך וינר תפקיד, הוא ירעיף עליו שבחים". המקורב סרב להתייחס לטענות אנשי ברק לפיהן וינר פעל כדי לאסוף חומר מכפישים נגד שר הביטחון, אך אמרו: "הוא נאלץ להתמודד עם התנכלות שיטתית של לשכת שר הביטחון שנועדה לשבש את עבודת הרמטכ"ל. הוא נאלץ להתגונן מפני איום ישיר עליו מאחד מבכירי לשכתו של ברק, בעקבות ההתנהלות שלו. ארז וינר הגן על הרמטכ"ל".

"תת-תרבות ארגונית מסוכנת"

המקורב לווינר טען עוד כי בידי מבקר המדינה עשרות אלפי שעות של הקלטת שיחות, אך לטענתו נעלמו הקלטות של שיחות מלשכת שר הביטחון. גורם ביטחוני הגיב לטענה זו וטען: "זה קשקוש מקושקש. לא נעלמה אף שיחה שהוקלטה". גורמים המקורבים לברק העריכו כי בעקבות טיוטת הדו"ח, אפסו סיכוייו של וינר להתמנות לתפקיד קצין חינוך ראשי בעקבות פרשת מסמכי הרפז.

מוקדם יותר מסר ברק תגובה רשמית מלשכתו. "מהתמונה הידועה לציבור מזמן, עולה קיומה של תת-תרבות ארגונית מסוכנת, שבה חבורה מצומצמת מאוד בצמרת צה"ל בסיוע מספר אזרחים, שפעלו בלא-סמכות, פועלת נגד הדרג המדיני הממונה עליו, ונגד פקודים שלו עצמו, בדרכים חמורות ולא ראויות – וייתכן ועדיין בפנינו רק קצה הקרחון".

"אסור שדפוסי הפעולה הללו, שלא ניתן לפרטם כעת, הממיטים קלון על עולם הערכים ונורמות הפיקוד של צה"ל, יחזירו על עצמם", נמשך בהודעה מטרם ברק. "יש להתנער מהר במפורש ולעקרם מהשורש – וכך נעשה. דפוס הפעולה של מזייפי ומפיצי המסמך פוגע בצה"ל; ראוי שמפקדים ולוחמים צעירים בצה"ל יידעו כי עומדים בראשם מפקדים בכירים הראויים לכך. אנשי אמת המובילים אותם ברוח: 'ממני תראו וכן תעשו'".

sheen-shitof

פתרון עוצמתי לכאב

טכנולוגיה מהפכנית לטיפול בכאבים אושרה ע"י ה-FDA לשימוש ביתי

בשיתוף Solio

גם וינשטיין וגנץ קיבלו את הטיוטא

הערב הועברה טיוטת הדו"ח לארבעת המבוקרים בו – שר הביטחון ברק, הרמטכ"ל לשעבר, רב-אלוף גבי אשכנזי, ראש מטהו של ברק, יוני קורן, ועוזרו של אשכנזי, אלוף-משנה ארז וינר, לצרכי קבלת תגובותיהם לדו"ח, לפני שיפורסם ברבים. בדו"ח המתפרש על פני 200 עמודים, נמתחת ביקורת קשה על הרמטכ"ל לשעבר אשכנזי ומתוארת אווירת מלחמה בין הלשכות של ברק ואשכנזי.

גורמים המקורבים לאשכנזי מסרו אחרי הגשת הטיוטה כי אכן יש נגדו ביקורת קשה בה, אך הוא ידע להתמודד עמה. הגורמים הדגישו כי אין נגדו טענות על "פוטש", עסקים עם בועז הרפז, או כל בקשה לשנה חמישית בכהונתו.

לכל אחד מהמבוקרים ניתן פרק זמן של כחודש ימים להכנת התגובה, ולשגר אותה למבקר המדינה. החזרת התגובות על ידי המבוקרים יסיים את הבדיקה המקיפה שערך המבקר ב-14 החודשים האחרונים, במסגרתה שוחח עם 300 עדים, רובם מפקדים בצה"ל ובכירים במערכת הביטחון. הטיוטה נשלחה גם ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, ולרמטכ"ל המכהן, רב-אלוף בני גנץ. מי שהודה (וחזר בו) בזיוף המסמך, בועז הרפז, לא קיבל את טיוטת המסמך.

עוד בנושא
ברק על טיוטת הדו”ח: ”בצה”ל פעלה תת-תרבות ארגונית מסוכנת”
טיוטת ”דו”ח הרפז”: ביקורת קשה על גבי אשכנזי
”בחור שאני מכיר”: כך ניסה אשכנזי להרחיק עצמו מהרפז

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully