המתמחים: התקדמות קטנה במגעים מול האוצר

נציגי הרופאים שהתפטרו יצאו בנימה חיובית מפגישתם עם נציגי המדינה, לאחר שהאוצר הסכים לדרישת למתן הסעות ויום מנוחה בשבוע. עם זאת, הם טוענים, אין התקדמות בסוגיות המרכזיות

אריאל נוי
14/10/2011

פגישת נציגי הרופאים המתמחים שהתפטרו עם נציגי משרדי האוצר, הבריאות וההסתדרות הרפואית הסתיימה אחר הצהריים (שישי), תוך שהצדדים מדווחים על התקדמות קטנה במגעים. לדבריהם, הסכימו נציגי האוצר לדרישת הרופאים להסעות למתמחים, ולמתן יום מנוחה אחד בשבוע. עם זאת, ציינו הצדדים כי לא חלה התקדמות בנושאים המרכזיים שעל הפרק. בתוך כך, מסרו נציגי המתמחים כי בימים הקרובים הם מתכוונים לעתור לבג"ץ נגד קביעת בית הדין הארצי לעבודה לפיה התפטרותם הייתה קולקטיבית, ולפיכך אינה חוקית.

התפטרות המתמחים - כותרות אחרונות
צווי מניעה הוצאו לרופאים המתמחים המתפטרים
ליצמן: ”אשקול זירוז גיוס רופאים שלמדו בחו”ל”
רמב”ם על סף קריסה: ”אנחנו במשבר עמוק ביותר”

בדיון ביום רביעי האחרון החליט בית הדין להוציא צווי מניעה לרופאים המתמחים שהתפטרו וקבע שלמכתבי ההתפטרות אין תוקף מכיוון שהם בוצעו בצורה קולקטיבית. בשל כך חויבו המתפטרים לשוב לעבודתם. ממשרד האוצר נמסר בעקבות החלטת בית הדין כי "למרות הפסיקה, בכוונת המדינה להמשיך ולעשות ככל הנדרש על מנת להמשיך ולמצוא פתרונות נוספים לטובת מערכת הבריאות בישראל".

שופטי בית הדין קבעו בהחלטתם כי "משהגענו למסקנה כי המדובר בהתפטרות קולקטיבית שאינה לגיטימית במישור הקיבוצי, הרי שהתפטרות זו אינה תקפה וממשיכים להתקיים יחסי עובד ומעביד, בין הרופאים המתמחים לבין בתי החולים בהם הם מועסקים, כל אחד מהרופאים בבית החולים בו הוא עובד. אשר על כן מכתבי ההתפטרות בטלים ומבוטלים".

לפניות לכתב: arielnews@walla.com

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully