"הפגנת המיליון": 300 אלף איש מפגינים בתל אביב

המפגינים צעדו משדרות רוטשילד לכיכר המדינה שם נערכת כעת העצרת המרכזית. יו"ר התאחדות הסטודנטים, איציק שמולי: "אנו הישראלים החדשים". שוטרים: "ההפגנה הגדולה שראינו אי פעם"

  • הפגנת המיליון
בועז ווליניץ, מור שמעוני, ניר יהב וקובי מנדל

עוד בוואלה! NEWS

השפים הטובים בארץ בשיתוף פעולה ייחודי

בשיתוף רשת מלונות דן
לכתבה המלאה

למעלה מ-405 אלף בני אדם מפגינים בשעה זו (שבת) במוקדי המחאה ברחבי הארץ, על מנת להפגין נגד יוקר המחיה בישראל. ההפגנה הגדולה והמרכזית נערכת בתל אביב, במסגרתה צועדים כעת מפגינים רבים לאורך המאהל בשדרות רוטשילד ורחובות נוספים לכיוון כיכר המדינה, שם תיערך העצרת המרכזית. על פי הערכת גורם משטרתי, בתל אביב מפגינים כעת 300 אלף בני אדם.

הפגנות נוספות מתקיימות גם בירושלים, שם תחל העצרת המרכזית בשעה 22:00 בכיכר פריז, וכן ב-17 מוקדים נוספים ברחבי הארץ. בין היתר, מפגינים כעת 40 אלף בני אדם בחיפה, מעל 60 אלף בירושלים, כ-10,000 בקריית מוצקין, כ-8,000 בנהריה, 10,000 בראש פינה, 7,000 בקריית שמונה, כ-2,000 בחדרה, כ-20 אלף בעפולה ועוד כאלף בערד ומאות בהרצליה.

23:57: הסתיימה העצרת בכיכר המדינה בתל אביב

23:45: השחקנית רבקה מיכאלי נואמת כעת בעצרת בתל אביב

23:38: אייל גולן לקהל: "אני מצדיע לכולכם. כל הכבוד לכם על האהבה ועל הדאגה. בזכותכם יהיה שינוי".

23:34: אייל גולן שר את השיר "לקנות לך יהלום" בכיכר המדינה בתל אביב

23:25: שלישיית "מה קשור?" מופיעים כעת בעצרת בירושלים

23:09: הזמר אייל גולן הגיע לעצרת המחאה בכיכר המדינה

23:06: דפני ליף: "מדינת ישראל דחקה ודוחקת את הפריפריה שלה מיום הקמתה. בחינוך, בריאות, רווחה, דיור. להגיד לכו לפריפריה זו צביעות שאין כדוגמתה"

23:04: דפני ליף: "אמרו לנו שאנחנו שמאל קיצוני. מאיפה אתם יודעים מי אני? מאיפה אתם יודעים מי אתם?"

23:01: דפני ליף: "הקיץ הזה פתחנו את העיניים והעיניים האלה לא ייסגרו עוד. אנחנו בוחרים להיות, אנחנו לא בלתי נראים. אם הם מבינים רק מספרים, נזכיר להם היום שיש פה יותר מ-7 מיליון בני אדם"

23:00: דפני ליף, מובילת מחאת האוהלים, בכיכר המדינה: "דבר עצום קרה בקיץ הזה. קיץ 2011 הוא הקיץ הגדול של התקווה הישראלית החדשה. היא נולדה כמו הרבה תקוות, מתחושות של ייאוש, ניכור ופערים בלתי אפשריים".

22:58: סתיו שפיר, מראשי מחאת האוהלים, נואמת כעת על הבמה בכיכר המדינה

22:51: השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' הגיע לכיכר המדינה בתל אביב

22:48: הדג נחש מופיעים כעת בעצרת בתל אביב

22:45: רגב קונטס, מראשי מחאת האוהלים, נושא כעת דברים בתל אביב

22:42: הזמרת קרולינה מופיעה כעת בכיכר פריז בירושלים

22:40: רחל שושני, נציגת המאהל בנתניה, נואמת כעת בתל אביב

22:37: גורם משטרתי: 300 אלף בני אדם מפגינים בתל אביב

22:30: גורמים במשטרה: "זו ההפגנה הכי גדולה שראינו אי פעם"

22:28: המפגינים בתל אביב נושאים שלט ענק עליו נכתב: "העם דורש להגדיל את התקציב"

22:26: נציגי תנועות הנוער נואמים על הבמה בכיכר המדינה.

22:21: הזמר יזהר אשדות מופיע כעת בעצרת המחאה בירושלים.

22:07: גורם במשטרת תל אביב: 195 אלף בני אדם מפגינים כעת בכיכר המדינה בתל אביב.

22:06: להקת היהודים מופיעה כעת על הבמה בכיכר המדינה. שרים את השיר "עוד ארון אחד".

22:04: לפי הערכת המשטרה נמצאים כעת 50 אלף בני אדם בעצרת המרכזית בירושלים.

21:58: איציק שמולי: "כעת, חובת הממשלה למשול ולבצע. אנחנו הסטודנטים, תנועות הנוער והארגונים החברתיים מוכנים לעזור בגיבוש הפתרונות, רק בתנאי שתוכיחו כי בכוונתם להקשיב ולבצע באופן אמיתי. תרצו להיפגש - אנחנו ניפגש. תרצו להידבר - אנחנו נדבר. רק דבר אחד אנחנו לא נקבל: לא ניתן שתנסו למרוח אותנו פעם נוספת".

21:55: יו"ר התאחדות הסטודנטים איציק שמולי נואם בעצרת בתל אביב: "אדוני ראש הממשלה, אני יודע שאתה צופה בנו עכשיו. אני מציע לך להסתכל טוב טוב: מה שאתה רואה עכשיו, הציבור העצום שנמצא כאן ובכל רחבי ישראל – הוא ציבור שאתה בכלל לא מכיר. זה לא הציבור שהיה מוכן לקבל כל מה שהממשלות החליטו בשבילו כי 'ככה זה'. תכיר אדוני ראש הממשלה- אנחנו הישראלים החדשים".

יוצאים להפגין? שתפו אותנו בתמונות ובחוויות בפייסבוק

"הפגנת המיליון" - כותרות אחרונות
"הפגנת המיליון": עשרות אלפים גם בפריפריה
"הפגנת המיליון": מפת חסימות הכבישים ברחבי הארץ
מזדהים עם המחאה: עשרות עסקים יישבתו בזמן הצעדה
מבחן המחאה: האם מיליון ישראלים ייצאו לרחובות?
הרצוג לתלמידים: "לכו להפגנה גם במחיר לימודים"

רגב קונטס וסתיו שפיר, ממארגני המחאה. תל אביב, הערב (צילום: דרור עינב)

המפגינים בתל אביב נושאים שלטים ועליהם סיסמאות העוסקות במחאות הרבות שצצו לאחרונה ושהתנקזו ל"הפגנת המיליון". בין היתר, נושאים המפגינים שלטים בנושא מחאת הקוטג', החרמות על רשתות השיווק, שלטים נגד הטייקונים וגם כאלה המזוהים מפלגתית וקוראים לראש הממשלה בנימין נתניהו להתפטר מתפקידו. חלק מהסיסמאות שנראו ברחובות הן: "צדק חברתי = יציאה מהשטחים", "ישראל יקרה לנו", "מדינת רווחה" ו-"העם דורש צדק חברתי".

בין היתר, נושאים המפגינים שלטים בנושא מחאת הקוטג', החרמות על רשתות השיווק, שלטים נגד הטייקונים וגם כאלה המזוהים מפלגתית וקוראים לראש הממשלה להתפטר (צילום: דרור עינב)

כוחות גדולים של משטרה בפיקודו של מפקד מחוז תל אביב ניצב אהרון אקסול הכוללים מאות שוטרים, מתנדבים ואנשי משמר הגבול פרושים ברחבי העיר כדי לאבטח את ההפגנה. הכוחות מופקדים על השמירה על שלום הציבור ועל הזרמת התנועה. משטרת מחוז תל אביב אף העמידה לרשות הציבור מוקד טלפוני מאויש לשאלות אזרחים בנושא תנועה במוקד 100 של המשטרה.

במשטרה ובמגן דוד אדום נערכו בכוננות מיוחדת לאירוע. מנכ"ל מד"א אלי בין הורה על הצבת אמבולנסים, ניידות טיפול נמרץ, אופנועי מד"א, רכבי חפ"ק ורכבי הצלה נוספים בכל אחד ממוקדי הצעדות.

תל אביב, הערב (צילום: דרור עינב)

בשל ההפגנות, נסגרו בתל אביב מספר רחובות החל מהשעה 16:00. הרחובות דיזנגוף והנביאים נסגרו מהמלך ג'ורג' עד אבן גבירול ושדרות בן ציון נסגרו מהמלך ג'ורג' ועד רוטשילד לכיוון מזרח. כמו כן, נסגרו הרחובות פנקס, ז'בוטינסקי, ארלוזורוב ושאול המלך מדרך נמיר לכיוון מערב עד לאבן גבירול. גם הרחובות קפלן והחשמונאים נסגרו מדרך פתח תקווה עד אבן גבירול, שנסגר אף הוא לתנועה משדרות רוקח דרומה. רחוב קרליבך נסגר מרחוב החשמונאים ועד לאבן גבירול, ושדרות רוטשילד נסגרו מכיוון החשמונאים למרמורק ובהמשך על פי הצורך לכיוון אלנבי.

(עדכון ראשון: 19:30)

לפניות לכתבים: בועז - bobi1979@walla.com, ניר - nir_yah@walla.com, מור - mor.shimony@walla.com

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/הלתנאי שימוש
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully