צפו: פעילי המחאה השתלטו על בניין נטוש בתל אביב

פעילי מחאת הדיור פלשו לקומות נטושות של מבנה ציבורי נטוש בתל אביב, שלטענתם עומדות ריקות ומוזנחות כבר 25 שנים. חלקם עטו מסכות בדמות ראש העיר רון חולדאי. המשטרה הוזעקה למקום

בועז ווליניץ
אבי כהן

(צילום: אבי כהן, עריכה אמיר קוטיגרו)

טוב לדעת (מקודם)

איך צפוי להיראות עתידנו בעידן הרכבים האוטונומיים?

יניב הלוי
לכתבה המלאה

עשרות פעילי מחאת הדיור פלשו בצהריים (שישי) למבנה ציבורי נטוש ברחוב שניאור 9 בתל אביב. הפעילים טענו כי שתיים מהקומות בבניין, ששימש בעבר כאגף בעיריית תל אביב, עומדות ריקות ומוזנחות זה 25 שנה, וכי העירייה אינה משמישה את המבנה למגורים או לפעילות קהילתית משום שאינה רוצה לשאת בעלויות השיפוץ הגבוהות. קומות האחרות בבניין נמצאות כרגע בשימוש על ידי תיאטרון ה"יידישפיל".

מחאת האוהלים - כותרות אחרונות:
עצרת מחאה בירוחם: "גם לנו מגיע צדק חברתי"
צדק חברתי: גרסת הדיון הציבורי ההמוני
מסיבת העיתונאים פוצצה: "מובילי המחאה מנותקים"
מחאת הסולר: מוניות חסמו את שדרות רוטשילד
הבניין ה"מסוכן" שנפרץ במחאה - מתקן אימוני יס"מ

הפעילים טוענים כי שתיים מהקומות בבניין עומדות ריקות ומוזנחות זה 25 שנה. הפעילים משתלטים על הבניין, היום (צילום: דרור עינב)

בר לאודון, מאנשי מאהל המחאה בשדרות רוטשילד שהגיעה למקום, אמרה לוואלה! חדשות, כי "באנו לראות בניין נטוש חוזר וממלא את ייעודו המקורי מחדש". הפעילים הניפו שלטים עם הכיתוב: "בית העם – דיור לכולם", וחלקם עטו על פניהם מסכות בדמות ראש העיריה רון חולדאי. הפעילים עלו לקומות הנטושות במבנה באמצעות סולם. המשטרה הוזמנה למקום, אך עוד בטרם הגיעו השוטרים ירדו הפעילים מהמבנה.

הפעולה מהווה המשך ישיר לאירועים שקרו ביום שני, אז פלשו מאות פעילים למבנה נטוש ברחוב דב הוז בתל אביב במחאה על כך שהעירייה אינה מסבה את המבנה למגורים לצעירים. הם ניקו את המבנה והציבו במקום מטבחון קטן וספרייה. הפעילים אף תכננו להישאר במקום אך הם פונו למחרת על ידי המשטרה.

לפניות לכתב: bobi1979@walla.com

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully