וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סיפורי החטופים שמשפחותיהם מייחלות לשובם משבי החמאס

עודכן לאחרונה: 29.11.2023 / 16:10

אמהות וילדים, נערות ונערים: מתוך 153 ישראלים שנמצאים בשבי חמאס ברצועת עזה, 10 חטופים נוספים ישוחררו היום בחזרה למדינת ישראל, כחלק מהעסקה עם חמאס. משפחות החטופים מתפללות לשובם של יקיריהם מהשבי, ולא יודעות מתי יגיע היום המיוחל | השמות והסיפורים

בווידאו: הפעימה החמישית , חטופות חטופים חרבות ברזל מלחמת עזה 28.11.23/יותם רונן,רוני כנפו

מתוך 153 ישראלים שנמצאים בשבי חמאס ברצועת עזה, עשרה חטופים נוספים ישוחררו היום בחזרה למדינת ישראל. משפחות החטופים מתפללות לשובם של יקיריהם מהשבי, ולא יודעות מתי יגיע היום המיוחל. אלו הם שמות וסיפורי החטופים שיכולים להשתחרר כחלק מהעסקה.

רעיה רותם

רעיה, בת 54 מקיבוץ בארי, נחטפה יחד עם בתה הילה בת ה-13 וחברתה של בתה, אמילי הנד, בת ה-9. האחרונות שוחררו מהשבי בעוד רעיה, שטיפלה בשתיהן, נותרה ברצועת עזה.

בבוקר השבת השחורה ב-7 באוקטובר, הצליחה הילה לברוח מביתה שבקיבוץ בארי, אולם מחבלי החמאס תפסו אותה בזמן שהתחבאה בתוך שיח. רעיה, הספיקה לכתוב לאחיה כי היא והילה נחטפו.

בתה של רעיה סיפרה למשפחתה אחרי שחרורה כי אמה הייתה איתה כל תקופת השבי, וחמאס הפריד ביניהן יומיים לפני השחרור - בניגוד להסכם עסקת החטופים.

רעיה רותם נחטפה לעזה מביתה בקיבוץ בארי לעזה. תיעוד ברשתות חברתיות לפי סעיף 27 א' לחוק זכויות יוצרים
רעיה רותם/תיעוד ברשתות חברתיות לפי סעיף 27 א' לחוק זכויות יוצרים

רז בן עמי

רז בן עמי בת ה-57 נחטפה עם בעלה, אוהד, מביתם בקיבוץ בארי. רז סובלת ממחלה ומטופלת באופן קבוע בבית החולים. אוהד יישאר בשבי.

עוד בוואלה!

אל תשכחו אותנו מאחור: 8 הילדים והילדות שעדיין נותרו ברצועת עזה

לכתבה המלאה
רז בן עמי. מטה החטופים, אתר רשמי
רז בן עמי/אתר רשמי, מטה החטופים

ירדן רומן

ירדן רומן, בת 36 מגבעתיים, נחטפה מקיבוץ בארי. היא נחטפה יחד עם כרמל גת, אחותו של בעלה. אחותה רוני סיפרה: "זה לא סרט. זאת המציאות שלנו. אנחנו רק רוצים לראות את אחותנו ואנחנו לא יודעים מה מצבה".

ירדן רומן. מטה החטופים, אתר רשמי
ירדן רומן/אתר רשמי, מטה החטופים

ליאת אצילי

ליאת אצילי, בת 49 מניר עוז, נחטפה מביתה יחד עם בעלה, אביב. ליאת, מורה להיסטוריה ואזרחות ומחנכת בבית ספר של יישובי העוטף הסתגרה בממ"ד. אביב, מנהל המוסך והמסגרייה של ניר עוז, קפץ עם כיתת הכוננות כדי להגן על הקיבוץ. אביב יישאר בשבי בעזה.

מורן סטלה ינאי

מורן ינאי, בת 40 מבאר שבע, נחטפה ממסיבת הטבע ברעים. משפחתה גילתה על חטיפתה בסרטון שעלה ברשתות החברתיות. "בשבע וחצי בבוקר היא התקשרה לאבא שלי ואמרה לו שהיא בבעיה", סיפר אחיה ליאון. "בשמונה ועשרים אמא שלי ניסתה להתקשר והיא אמרה שיורים עליהם". לאחר מכן הגיע הסרטון ובו היא נראית יושבת ומתחננת על חייה: "היא נראתה ממש שבויה".

מורן סטלה ינאי. באדיבות המשפחה, צילום מסך
מורן סטלה ינאי/צילום מסך, באדיבות המשפחה

ליאם אור

ליאם בן ה-18 נחטף מביתו בקיבוץ בארי לצד בני דודו, עלמה (13) ונעם (17) אור. האחרונים שוחררו אמש משבי חמאס במסגרת העסקה, ומחכים לבן דודם.

ליאם אור. תיעוד ברשתות חברתיות לפי סעיף 27 א' לחוק זכויות יוצרים
ליאם אור/תיעוד ברשתות חברתיות לפי סעיף 27 א' לחוק זכויות יוצרים

איתי רגב

איתי, בן 17 מהרצליה, בילה יחד עם אחותו מיה במסיבה ברעים. באותו הלילה הם חזרו מחופשה משפחתית של שלושה שבועות במקסיקו.

מיה, בת 21, הספיקה להתקשר לאבא שלה וסיפרה לו שיורים עליה ועל אחיה. הקשר עמם נותר בשעה 09:00 בבוקר השבת השחורה ב-7 באוקטובר. המשפחה גילתה כי השניים נחטפו לעזה לאחר שהופץ סרטון של חמאס שבו רואים את השניים על טנדר לצד מחבלי הארגון.

האחות מיה שוחררה השבוע ונאלצה לעבור ניתוח. אמה מירית אמרה לאחר הניתוח כי מצבה של מיה טוב: "אנחנו שמחים, אבל הלב שלנו עדיין בעזה עם איתי".

מיה ואיתי רגב שנחטפו לעזה. באדיבות המשפחה
מיה ואיתי רגב שנחטפו לעזה/באדיבות המשפחה

שירי ביבס וילדיה אריאל וכפיר

שירי ביבס מקיבוץ ניר עוז נחטפה יחד עם ילדיה אריאל בן ה-4 וכפיר, תינוק בן חצי שנה בלבד. הבעל ירדן עדיין מוגדר נעדר.

משפחת ביבס. האב ירדן, האם שירי והבנים אריאל וכפיר. 28 בנובמבר 2023. באדיבות המשפחה
משפחת ביבס. האב ירדן, האם שירי והבנים אריאל וכפיר. 28 בנובמבר 2023/באדיבות המשפחה

אופיר אנגל

אופיר אנגל, בן 17 מירושלים, העביר את סוף השבוע של 7 באוקטובר אצל בת זוגו יובל בקיבוץ בארי. משם הוא נחטף לרצועת עזה עם אביה של בת זוגו, יוסי שרעבי. יוסי יישאר ברצועת עזה.

אופיר אנגל שנחטף לעזה. באדיבות המשפחה
אופיר אנגל שנחטף לעזה/באדיבות המשפחה

דורון שטיינברכר

דורון שטיינברכר, בת 40, נחטפה מקיבוץ כפר עזה. היא אחות וטרינרית. היא הספיקה להקליט למשפחתה בוואטסאפ, רגע לפני שהמחבלים חטפו אותה: "חטפו אותי, חטפו אותי, חטפו אותי" כשברקע נשמעים מחבלים צורחים.

דורון שטיינברכר שנחטפה לעזה. תיעוד ברשתות חברתיות לפי סעיף 27 א' לחוק זכויות יוצרים
דורון שטיינברכר שנחטפה לעזה/תיעוד ברשתות חברתיות לפי סעיף 27 א' לחוק זכויות יוצרים

לירי אלבג

לירי אלבג בת ה-18 נחטפה מבסיסה בבוקר 7 באוקטובר. אמה שירה סיפרה כי הספיקה לקבל ממנה הודעה אחרונה בקבוצה המשפחתית ובה כתבה כי ירו עליה וכי היא לא נפגעה, אך מאז לא שמעו ממנה דבר. רק מאוחר יותר באותו ערב הם מצאו סרטון שהופץ בטלגרם ובו זיהו את בתה על ג'יפ בדרכה לרצועת עזה.

הפגנה לקראת הגעתו של נשיא ארה"ב ג'ו ביידן לישראל במסגרת דרישה של משפחות החטופים להחזיר את בניהן, הקריה, 18 באוקטובר 2023. ניב אהרונסון
הפגנה לקראת הגעתו של נשיא ארה"ב ג'ו ביידן לישראל במסגרת דרישה של משפחות החטופים להחזיר את בניהן, הקריה, 18 באוקטובר 2023/ניב אהרונסון

עמית שני

עמית שני, בן 16, ישן אצל אמו בקיבוץ בארי ב-7 באוקטובר. בשעה 12:30, מחבלים הוציאו אותו מהממ"ד יחד עם אמו ושתי אחיותיו באיומי נשק. הם העלו את עמית לרכב שבו היו אנשים נוספים וחטפו אותו לנגד עיניהם של אמו ואחיותיו שניצלו. עמית אוהב בזמנו הפנוי לגלוש, לצפות בכדורגל ולשמוע מוזיקה.

עמית שני שנחטף לעזה. תיעוד ברשתות חברתיות לפי סעיף 27 א' לחוק זכויות יוצרים
עמית שני שנחטף לעזה/תיעוד ברשתות חברתיות לפי סעיף 27 א' לחוק זכויות יוצרים

גלי טרשנסקי

גלי טרשנסקי, בת 13 מקיבוץ בארי, נחטפה ב-7 באוקטובר. גלי הספיק לכתוב למשפחתה שמחבלים נכנסו לבית ומנסרים את דלת הממ"ד. היא הספיקה לקפוץ מהחלון ובמשך שלושה שבועות הוגדרה נעדרת עד שהמשפחה קיבלה הודעה כי היא נחטפה. אחיה ליאור נרצח במתקפה.

גלי טרשנסקי שנחטפה לעזה. תיעוד ברשתות חברתיות לפי סעיף 27 א' לחוק זכויות יוצרים
גלי טרשנסקי שנחטפה לעזה/תיעוד ברשתות חברתיות לפי סעיף 27 א' לחוק זכויות יוצרים

עיישאה אלזיאדנה

עיישאה אלזיאדנה, בת 17 מכפר לא מוכר סמוך לרהט, נחטפה יחד עם אביה יוסף והאחים שלה בילאל וחמזה בבוקר השבת השחורה ב-7 באוקטובר. עייאשה עבדה עם אביה ושני האחים ברפת בקיבוץ חולית כשמחבלי חמאס חטפו את הארבעה לעזה. בתחילה חשבו במשפחה שהם נרצחו, אך בצה"ל הראו להם סרטון ובו הם נראים בעזה לצד המחבלים.

עמית סוסנה

עמית סוסנה, בת 40, נחטפה מכפר עזה. את ילדותה העבירה בשדרות ועברה בשנה האחרונה להתגורר בקיבוץ. בהודעה האחרונה ששלחה בקבוצת הוואטסאפ המשפחתית כתבה עמית: "מחבלים חדרו לישראל ממלא מקומות, וטובחים באנשים, היו לי פה מחבלים מחוץ לחלון, שמעתי אותם, כל הבית שלי ריח אבק שריפה, אני בממ"ד, זה ממש מפחיד,נשמע שהם פה בחוץ, אוף שייגמר כבר, נכנסתי לארון זה הדבר הכי מפחיד בעולם, שוב יריות, נגמרת לי הסוללה".

עמית סוסנה שנחטפה לעזה. תיעוד ברשתות חברתיות לפי סעיף 27 א' לחוק זכויות יוצרים
עמית סוסנה שנחטפה לעזה/תיעוד ברשתות חברתיות לפי סעיף 27 א' לחוק זכויות יוצרים

מיה גורן

מיה גורן, בת 56 מקיבוץ ניר עוז, נחטפה ביום מתקפת הטרור של חמאס ב-7 באוקטובר. בעלה אבנר נרצח בידי המחבלים. לאחר שעדכנה את בנה, נותק עמה הקשר. כעבור כמה ימים אוכן הטלפון שלה ברצועת עזה ומשפחתה קיבלה את הבשורה כי היא חטופה.

מיה גורן נחטפה לעזה, בעלה אבנר נרצח. תיעוד ברשתות חברתיות לפי סעיף 27 א' לחוק זכויות יוצרים
מיה גורן נחטפה לעזה, בעלה אבנר נרצח/תיעוד ברשתות חברתיות לפי סעיף 27 א' לחוק זכויות יוצרים

חללים ואזרחים שגופותיהם בידי מחבלי חמאס בעזה

סמ"ר תומר יעקב אחימס, בן 20, מלהבים, קשר מפקד חטיבה, חלל צה"ל חטוף בידי חמאס.

סמל קיריל ברודסקי, בן 19, מרמת גן, חפ"ק מפקד חטיבה, חלל צה"ל חטוף בידי חמאס.

סמל שקד דהן, בן 19, מעפולה, לוחם בגדוד 77, חטיבה 7, חלל צה"ל חטוף בידי חמאס.

גופתו של רביד כץ, אחיה של דורון כץ-אשר ששוחררה בפעימה ראשונה, נמצאת בידי מחבלי חמאס.

סמל קיריל ברודסקי,סמ"ר תומר יעקב אחימס, סמל שקד דהן, חללי צה"ל שנפלו ב-7 באוקטובר 2023 ונמצאו חטופים בידי ארגון טרור.. דובר צה"ל
סמל קיריל ברודסקי,סמ"ר תומר יעקב אחימס, סמל שקד דהן, חללי צה"ל שנפלו ב-7 באוקטובר 2023 ונמצאו חטופים בידי ארגון טרור./דובר צה"ל
משפחתו של רביד כץ שהוגדר נעדר מאירועי השביעי באוקטובר, קיבלה הודעה על מותו. ללא, אתר רשמי
רביד כץ/אתר רשמי, ללא

אזרחים תאילנדים

11 אזרחים תאילנדים שוחררו מהשבי בביצוע הפעימה הראשונה של עסקת החטופים ב-24 בנובמבר. בפעימה השנייה שוחררו עוד 4 ובפעימה השלישית עוד שלושה. בנוסף, שוחרר אזרח פיליפיני. בפעימה הרביעית שוחררו שישה אזרחים תאילנדים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully