וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הנכדה של יפה זועמת: "איך מגיע סיוע לעזה - אך לא תרופות לסבתא שלי בשבי?"

עודכן לאחרונה: 19.10.2023 / 9:15

אוריין הדר, שסבתה בת ה-85 נחטפה לרצועה בידי מחבלים, מתחה בריאיון ל-103FM ביקורת על ההחלטה לאפשר העברת סיוע הומניטרי לעזה - בעוד הצלב האדום לא מצליח להגיע אל הישראלים שבשבי ארגוני הטרור: "זה לא יכול להיות"

בווידאו: אמה של מייה שי שחטופה בעזה דורשת להשיב אותה באותו מצב שבו היא נראית בסרטון שפרסם חמאס/צילום: יותם רונן

למול הדרישה האמריקנית - וההסכמה הישראלית - להכנסת סיוע הומניטרי לרצועת עזה, משפחות של ישראלים שנחטפו בידי מחבלים תוהות כיצד זה ייתכן שלא מתאפשרת העברת תרופות על ידי הצלב האדום ליקיריהם שבשבי.

"אם סבתא שלי עדיין בחיים היא גוססת, ובגלל זה כל כך קשה לנו עם הסיוע ההומניטרי", אומרת אוריאן הדר, שסבתה בת ה-85 יפה אדר היא אחת מכ-200 החטופים מישראל, בריאיון ל-103fm. "אני לא חושבת שיש משהו פחות הומניטרי מלהחזיק אישה בת 85 בלי הכדורים שלה, בלי התרופות, משככי הכאבים, בודדה, לבד, בשבי בעזה. אני לא חושבת שיש מישהו שהיה מאחל לקרובים שלו לסיים ככה את החיים שלו. לא יכול להיות שהצלב האדום, הארגון שנועד בשביל זה, לא מצליח להגיע אליהם, לא מצליח להעביר לסבתא שלי את התרופות שהיא צריכה אבל אנחנו כן נותנים להעביר להם סיוע הומניטרי".

"איך יכול להיות שהמילה 'הומניטרי' ממשיכה להיות קיימת כשיש אנשים שכרגע זה מה שהם חווים בשבי?", תהתה, "שיש שם ילדים, רכים, בלי ההורים שלהם, שאין מי שיטפל בהם, שאין מי שידאג להם, שככה הם צריכים לגדול? שיש אנשים שימותו שם? יש לנו אנשים שם שאנחנו יודעים שהם חיים, ואם אנחנו לא נגיע אליהם ולא נעשה כל מה שאנחנו יכולים כדי לשחרר אותם עכשיו אנחנו נמצא שם עוד גופות. יש לנו פה מספיק גופות ולוויות בארץ הזו. לא יכול להיות שאנחנו נותנים סיוע הומניטרי כשברגע הזה הורגים שם עוד אנשים שלנו לאט לאט ובאכזריות, וראינו איזו אכזריות יש לחמאס".

פוסט הנכדה שצפתה בסבתה נחטפת לעזה 08 באוקטובר 2023. ללא, אתר רשמי
"לסבתא שלי אין זמן". יפה הדר, שנחטפה על ידי מחבלים לרצועת עזה/אתר רשמי, ללא

"היא מדהימה. היא נורא אהבה את המדינה, את המשפחה שלה", אמרה על סבתה, "הנכדים שלה היו כל העולם שלם, הנינים שלה, הילדים שלי. היא אהבה לקרוא, היא אהבה את מכבי תל אביב בכדורסל, זה משהו שיש לכולנו בגנים. היא אהבה את החיים. היא הייתה צלולה בדעתה לגמרי, חדה, מבריקה, עד היום שבו הם לקחו אותה, ויחד עם זה, כמו כל אישה בת 85, הגוף כבר לא עובד אותו דבר. היו לה בעיות לב, בכליות, לחץ דם מאוד גבוה שאפילו בימים רגילים עם כדורים היה קשה לאזן אותו, יש לה פריצות דיסק, היא מתהלכת עם הליכון".

"אנחנו זועקים את הזעקה של סבתא שלי כי לסבתא שלי אין זמן. אין לה זמן למלחמות, לסיוע הומניטרי, אין לה זמן", הבהירה הדר. "אם היא עוד בחיים, ואני לא יודעת אם היא בחיים, אז היא כנראה גוססת עכשיו. היא כנראה סובלת, ואני לא מאחלת לשונאים שלי לסיים את חייהם בשבי של חמאס".

"אני לא מבינה איך נותנים שם סיוע הומניטרי שאין שם טיפת הומניטריות בצד השני. לא יכול להיות שרק אנחנו נהיה אלה שעושים את הדברים שבצד השני ארגונים כמו הצלב האדום לא מצליחים להגיע לחטופים ושאנחנו לא יודעים על האנשים האלה כלום", הדגישה.

sheen-shitof

פתרון עוצמתי לכאב

טכנולוגיה מהפכנית לטיפול בכאבים אושרה ע"י ה-FDA לשימוש ביתי

בשיתוף Solio

האזינו לשיחה

הדר קראה לפעול מהר ככל האפשר לשחרור החטופים. "כל רגע שאני מדברת איתכם וסבתא שלי לא פה הסיכוי שאני אראה אותה קטן. אבל גם עם ישראל מאבד את האופטימיות, והעם הזה צריך לחשוב ולהאמין שיכול להיות פה יותר טוב, שבחוזה שיש בינינו לבין המדינה אנחנו נדע שהמדינה תעשה כל מה שהיא יכולה כדי להחזיר אותנו חיים, שלמים, לא כגופות. לא עשינו שום דבר אם נחזיר את סבתא שלי בסוף המלחמה כגופה. זה צריך להיות לפני היעדים של המלחמה, צריך להחזיר אותם ואחר כך להילחם. אי אפשר להילחם בידיעה שיש לנו שם אנשים. עזה זה קרוב, צריך להצליח להביא אותם. אני יודעת שצריך להחזיר את האנשים האלה", אמרה.

"מעולם לא ידעתי שכל כך קשה לראות את השמש זורחת", סיפרה בבכי. "הבקרים והלילות הם הכי קשים, כי בבוקר אתה קם ומבין שהעולם ממשיך להתקיים בזמן שהם לא איתנו, ובלילה יש לך שקט כדי להבין שהם קופאים שם מקור, שומעים את הפיצוצים ואנחנו לא יודעים מה הם חווים שם. במהלך היום אנחנו מנסים להיות בעשייה, לעשות כל מה שאנחנו יכולים כדי להחזיר אותם הביתה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    3
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully