נכנסת לרכב, ונעלמת: תיעוד חדש חושף את הרגעים האחרונים בחייה של ספיר נחום

בסרטון נראה הרכב של בן זוגה לשעבר של נחום, שמואשם ברצח שלה, מגיע למגרש חניה. כשהוא עוצר, נחום נצפית יוצאת מהמושב הקדמי כשהיא עוטה קפוצ'ון, ועוברת לספסל האחורי. אז, הרכב ממשיך בנסיעתו. לפי כתב האישום, הגבר אסף אותה מגן הילדים, חנק אותה למוות - וקבר אותה

04/08/2022
בווידאו:רגעי החטיפה של ספיר נחום 04.08.22 (מערכת וואלה!)

תיעוד שהגיע לידי וואלה חושף את השניות האחרונות של ספיר נחום, שנחשד שנרצחה בידי בן זוגה לשעבר רובין וולאא חלאילה. בסרטון קצר בן כמה שניות נראה הרכב של חלאילה מגיע למגרש חניה. כשהוא עוצר, נחום נצפית יוצאת מהמושב הקדמי של הרכב כשהיא עוטה קפוצ'ון, ועוברת לספסל האחורי. אז, הרכב ממשיך בנסיעתו.

תיעוד זה מתווסף לסרטון שפרסמה המשטרה מיום היעלמותה, בו היא נראית בפעם האחרונה כשהיא צועדת לכיוון ביתה מהגן, לאחר ששמה שם את ילדיה בבוקר. כמה שניות אחר כך נראה החשוד במכוניתו כשהוא נוסע לכיוונה. לטענת המשטרה, ממצאי החקירה הובילו לכך שחלאילה הוביל את נחום למקום בו נמצאה גופתה, שם קבר אותה לאחר שככל הנראה חנק אותה.

רצח ספיר נחום: דקה אחרי דקה מהעלמות, החקירה, מציאת הגופה והמעצר - ביום שישי אצל אילה חסון ב-20:00

ספיר נחום ובתה(צילום: באדיבות המשפחה)

בחודש שעבר הגישה הפרקליטות כתב אישום נגד חלאילה בגין החטיפה והרצח של בת ה-23. בדיון נכחו אחותה של נחום עדן, האח ויקטור, הדודה הודיה וכמה מחברותיה של ספיר, לצד עו"ד עמיחי בן שלוש וסנדי אלקבץ המייצגים את המשפחה. הם ישבו מתוחים באולם בעת שהשופט ניצן סילמן בחן את התיק ואת בקשת התביעה להותיר את חלאילה במעצר עד תום ההליכים. בין העילות המקימות ניצוץ ראייתי הוא ציין: "במיוחד צילום דמות בחלק האחורי של הרכב לרבות אחר הטענה להורדת המנוחה".

עו"ד אביעד חייט המייצג את חלאילה אמר לשופט: "כפי שטענתי שוב ושוב, זה תיק לא עם חורים אלא בורות. והיום ראינו איזה חורים יש במארג. זה תיק הכי דל בראיות שניתן לראות, בוודאי לסוג כזה של תיק".

כפי שדווח כאן זה מכבר, בין השניים הייתה מערכת זוגית והתנהל מאבק בנושא ההכרה באבהותו של חלאילה על הילד של השניים, ותשלום מזונות בגין שני הילדים. בכתב האישום שהגישו התובעים ענבל ברנסון וענאן ג'אנם שינהלו את התיק, הם טוענים כי גמלה בליבו של חלאילה בן ה-33 החלטה להמית את נחום, וכי כך עשה.

האירוע אירע ב-2 ביוני השנה. בשעה 07:37 לערך נכנס חלאילה לרכב הסקודה אוקטביה האפור שלו ונסע לאזור הסמוך לגן הילדים ברחוב ששת הימים בעכו, שם מתחנכת הילדה. דקות ספורות לאחר השעה 08:00, יצאה ספיר נחום מביתה ביחד עם בתם וצעדה ברגל אל גן הילדים, הנמצא במרחק הליכה מביתה. היא השאירה את הילדה ואת עגלת הילדים בגן הילדים, ובשעה 8:15 לערך החלה לצעוד ברגל מן הגן בחזרה לעבר הבית, בו השאירה את הילד בהשגחת אימה.

כפי שניתן היה אחר כך לצפות בסרטון מצלמת אבטחה, בשעה 08:17 לערך, ברחוב הרצוג בעכו, חלף חלאילה בנסיעה עם רכבו בסמוך לנתיב הליכתה של נחום ולטענת התביעה הוא עצר את רכבו לידה. לאחר מכן, הוא פיתה במרמה ובתואנת שווא את ספיר נחום להיכנס לרכבו ולנסוע עמו.

עוד בוואלה!

חטף בדרך מגן הילדים, חנק למוות וקבר: בן זוגה לשעבר של ספיר נחום הואשם ברצח

לכתבה המלאה
בווידאו: התיעוד האחרון של ספיר נחום צועדת לביתה כשבן הזוג לשעבר אורב לה (מערכת וואלה!)

קבר את גופתה בזירה ונסע אל ביתו

מכתב האישום עולה שהוא הסיע אותה ברכבו אל מחוץ לעיר עכו וכי סמוך לשעה 08:55 עצר את הרכב בכביש 762, בסמוך לשביל עפר המוביל ל"חרבת שור", גבעה הנמצאת מזרחית לכפר איבטין, וכשהיא עימו, הגיע אל שטח פתוח, תחום בצמחיה מרובה, באזור מיוער הנמצא מרחק של כקילומטר וחצי מהמקום בו עצר את רכבו.

לטענת הפרקליטות, תוך כך הוא המית את ספיר נחום "בכוונה, לאחר תכנון, ולאחר הליך ממשי של שקילה וגיבוש החלטה להמית" ובהמשך, קבר את גופתה בזירה, ולאחר מכן עזב את הזירה, שב אל רכבו ונסע אל ביתו.

צוות חקירה בראשותו של רפ"ק ביאן מולא, ביחידה המרכזית של מחוז חוף במשטרה, הביא לאיתור שרידיה של ספיר נחום ב-12 ליוני בשעות הצהריים ולפענוח הרצח. גופתה אותרה לאחר תשעה ימים של חיפושים מאומצים ונרחבים, שנערכו על ידי כוחות משטרה ומתנדבים.

הפרקליטות טוענת כנגד וולאא חלאילה כי במעשיו, הוא חטף את ספיר נחום, בכך שפיתה אותה באמצעי תרמית ללכת מן המקום שהיא נמצאה בו, על מנת לרצוח אותה, וגרם בכוונה, למותה, לאחר תכנון ולאחר הליך ממשי של שקילה וגיבוש החלטה להמית. הוא מואשם ברצח בנסיבות מחמירות ובחטיפה לשם רצח.

וולאא חלאילה, החשוד ברצח(צילום: יואב איתיאל)

קנה נייד חדש - והשאיר את המקורי בביתו

גרסתו נבדקה במצלמות אבטחה בהתאם למיקום אותו מסר בחקירתו, אך רכבו לא נראה במקום בזמנים הרלבנטיים. מנגד, מתוך מצלמות האבטחה המרובות שנתפסו בתיק זה ניתן לראות את מסלול נסיעתו ממועד איסופה של המנוחה בשעה 08:17 לערך, יציאת רכבו מהעיר עכו, כך שכבר בשעה 08:35 נקלט רכבו במצלמות מחחלף ביאליק צפון בכביש 22 ובשעה 08:51 נצפה רכבו במצלמות בסמוך לכפר חסידים בכביש 762 ובהמשך בשעה 08:53 במצלמות מתחת לכביש 6.

רכבו לא אותר בצומת הבאה (כיכר הזכוכית - בסמת טבעון). גופתה של ספיר נחום נמצאה בתוך קרחת יער שהגישה אליה דרך כביש עפר בכביש 762 סמוך לאחר המקום בו נצפה כאמור רכבו לאחרונה. הרכב נראה שוב בשעה 10:28 במחלף כביש 7621 למזרח ועשה דרכו חזרה לעכו.

ממחקרי תקשורת - בין השעות 08:03 - 08:11 בבוקר היעלמותה של ספיר נחום, התקשר אליה חלאילה 9 פעמים (בשיחות שלא נענו) ממכשיר טלפון נייד אותו קנה אך שלושה ימים קודם לכן, ב-29 מאי 2022 וממנו בוצעו שיחות אל ספיר בלבד. מכשיר אותו הכחיש המשיב כי נמצא ברשותו.

מכשירו הנייד "הלגיטימי" של חלאילה לעומת זאת נותר בביתו בבוקר היעלמותה ולא היה עימו במסלול שתועד.

חוות דעת מז"פ בדבר מציאת גופתה של נחום בבור והבהרה ולפיה נראה שמדובר בבור שנחפר על ידי אדם שמידותיו - אורך כ- 15 ס"מ, רוחב מירבי 61 ס"מ ועומק מירבי כ-25 ס"מ.

  • ספיר נחום
  • רצח

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully