לאחר האיומים: לפיד שוחח עם היועמ"שית בהרב-מיארה והעניק לה גיבוי

בעקבות המלצת מערכת הביטחון, לאפשר את המשך תהליך מינוי הרמטכ"ל, איים ח"כ הליכוד קיש על בהרב מיארה כי אם תסכים גם היא להליך, היא תוחלף. בתגובה, הדגיש בפניה רה"מ כי הוא "בטוח שמערכת המשפט תמשיך בעשייה המקצועית, כפי שנעשתה עד כה"

04/07/2022
בווידאו: ישיבת הממשלה הראשונה של לפיד כרה"מ בה הוא מבהיר שהמטרה היא לנהל ממשלה כאילו אין בחירות (צילום: רוני כנפו)

ראש הממשלה יאיר לפיד שוחח היום (שני) עם היועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב-מיארה והדגיש בפניה את הגיבוי המלא שהוא מעניק לה. בשיחה אמר לה לפיד כי הוא סמוך ובטוח שמערכת המשפט תמשיך בעשייה המקצועית, העניינית והממלכתית, כפי שנעשתה עד כה. עוד הודה לה על העבודה, וחזר על המחויבות לשמור על מערכת המשפט מפני אלה שרוצים לפגוע בה.

השיחה בין השניים הגיעה לאחר שאתמול יועמ"ש מערכת הביטחון העביר לבהרב מיארה, חוות דעת מקצועית לפיה ניתן לאפשר את המשך תהליך מינוי הרמטכ"ל גם בתקופת הבחירות. לחוות הדעת המשפטית צורפו סקירות מסווגות של צה"ל ומערכת הביטחון על האתגרים הביטחוניים והמדיניים הניצבים בפני ישראל.

בעקבות המלצת מערכת הביטחון, לאפשר את המשך תהליך מינוי הרמטכ"ל, איים ח"כ הליכוד יואב קיש על היועמ"ש, כי אם תסכים גם היא להליך, היא תוחלף. בציוץ בטוויטר כתב הח"כ כי "אם היועמ"שית תאשר מינוי רמטכ"ל לממשלת מעבר - המשמעות הישירה תהיה דווקא כלפיה ולמעמדה. רק יועמ"שית 'מטעם' תאפשר זאת ולכן במידה ותפעל כך היא תוחלף מידית כשנחזור לשלטון".

ח"כ קריב הגיש תלונה במשטרה נגד קיש בגין סחיטה באיומים(צילום: ראובן קסטרו)

את הפוסט ביקרו חברי כנסת רבים, בהם שר המשפטים גדעון סער, שאמר עליו "גנגסטריזם". ח"כ אלי אבידר מישראל ביתנו כתב בטוויטר: "יואב, תפסיק לאיים על היועמ"שית! זאת בדיוק הסיבה למה אתם לא צריכים לחזור לשלטון". יו"ר הכנסת ח"כ מיקי לוי מתח גם הוא ביקורת, וקרא לקיש לחזור בו מדבריו. "חמור ביותר שחבר כנסת מאיים בצורה ישירה כזאת על היועצת המשפטית לממשלה. זהו מצב בלתי נסבל שאסור להשלים עימו בדמוקרטיה", אמר.

בעקבות הפוסט הגיש ח"כ הרב גלעד קריב מהעבודה תלונה במשטרה נגד קיש בגין סחיטה באיומים. "המטרה בהגשת התלונה היא להעביר מסר ברור שישנם קווים אדומים שאסור לחצות אותם גם במסגרת מערכת בחירות", מסר קריב. "המהירות שבה ח"כ בכיר בסיעת הליכוד מגיע לאיומים מפורשים על עובדת ציבור בכירה היא דבר בלתי נסבל שאסור לעבור עליו בשתיקה. אין מדובר בהבעת עמדה או בביקורת נוקבת, אלא באיום מפורש שנועד להרתיע עובדת ציבור מקבלת החלטה אליה היא נדרשת מכוח תפקידה".

עוד בוואלה!

הסיירת: הכירו את האנשים ששומרים עליכם ביערות

בשיתוף קק"ל

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully