רה"מ לפיד בהצהרה ראשונה מאז נכנס לתפקידו: "ישראל חשובה יותר מכולנו"

ראש הממשלה הנכנס נשא את נאום "אני מאמין", והגדיר: "ישראל היא מדינה שוחרת שלום ומושיטה ידה לכל עמי המזרח התיכון, כולל הפלסטינים". לאחר מכן התייחס בנאומו לאיום האיראני: "אל תנסו אותנו", קרא. לפיד הזכיר את השבויים והנעדרים בעזה ואמר: "לא ננוח עד שיוחזרו"

02/07/2022
בווידאו: רה"מ לפיד בהצהרה ראשונה מאז נכנס לתפקידו (צילום: לע"מ)

ראש הממשלה יאיר לפיד נושא הערב (שבת) הצהרה לתקשורת, לראשונה מאז כניסתו לתפקיד. "מדינת ישראל גדולה יותר מכל אחד מאיתנו, חשובה יותר מכל אחד מאיתנו", אמר בפתח דבריו, "היא לא שייכת רק לנו, אלא גם לאלה שחלמו עליה אלפי שנים בגולה וגם לאלו שעדיין לא נולדו, לדורות הבאים". הוא קרא לבחור ב"טוב משותף".

"ברוב הנושאים החשובים אנחנו מאמינים באותם הדברים", המשיך לפיד, "אנחנו מאמינים שישראל היא מדינת הלאום של העם היהודי; שישראל צריכה להיות דמוקרטיה ליברלית שבה לכל אזרח שמורה הזכות להחליף את השלטון ולקבוע את מסלול חייו; שעלינו לשמור תמיד על עוצמתנו הצבאית". הוא הוסיף כי "אנחנו מאמינים שישראל היא מדינה יהודית. אופיה יהודי, זהותה יהודית. גם יחסה לאזרחיה הלא יהודים הוא יחס יהודי".

לפיד, הערב(צילום: צילום מסך, קונטקט)

לפיד הדגיש כי ישראל היא מדינה שוחרת שלום "ומושיטה ידה לכל עמי המזרח התיכון, כולל הפלסטינים, ואומרת: 'הגיעו הזמן שתכירו בכך שלעולם לא נזוז מפה, אז בואו נלמד לחיות יחד'". הוא הזכיר את הסכמי אברהם ואמר, "יש ברכה גדולה בהסכם, בתנופה הבטחונית והכלכלית שנוצרה בפסגת הנגב עם האמירויות, בחריין, מצרים ומרוקו, ותהיה ברכה גדולה בהסכמים שעוד יבואו".

לאחר מכן התייחס בנאומו לאיום האיראני, וקרא "לכל מבקשי רעתנו, מעזה ועד טהרן, מחופי לבנון ועד סוריה - אל תנסו אותנו". הוא הזכיר את השבויים והנעדרים ברצועת עזה, הדר גולדין ואורון שאול, אברה מנגיסטו והישאם א-סייד ואמר "לא נשקוט ולא ננוח עד שיוחזרו בנינו".

עוד בוואלה!

שחר של יום חדש? ללפיד ארבעה חודשים לנסות ולהפוך את הזמני לקבוע

לכתבה המלאה
תמונות שהעלתה רעיית ראש הממשלה ליהיא לפיד מדירת צוות האבטחה של השב"כ במתחם המאובטח בבלפור, 2 ביולי 2022(צילום: תמונות גולשים, מתוך האינסטגרם של ליהיא לפיד)

לפיד, שעד כה כיהן כראש הממשלה החליפי, נכנס לתפקידו באופן רשמי בחצות שבין חמישי לשישי, לאחר שראש הממשלה היוצא, נפתלי בנט, העביר לידיו את התפקיד. בפגישה שהתקיימה בינו לבין ראש השב"כ רונן בר, נדונה בין השאר סוגיית המעבר למעון בבלפור. הובהר בפגישה כי מרבית הליקויים התשתיתיים שפורטו בדו"ח מבקר המדינה, טרם תוקנו זאת לצד התקדמות בשדרוג אמצעי האבטחה שבאחריות שב"כ. סוכם כי יבחן סדר הפעולות המהיר ביותר על מנת לזרז את השיפוץ האבטחתי והתשתיתי במעון בבלפור.

כחלופה למעון בבלפור, ראש הממשלה לפיד יעשה שימוש בדירה צוות האבטחה של השב"כ במתחם המאובטח בלפור. הערב העלתה רעיית ראש הממשלה הטרי תמונות ראשונות לאחר כניסת בני הזוג לדירה.

  • יאיר לפיד

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully