אחיו של ראש מועצת בית ג'ן לשעבר נורה למוות - 6 שנים אחרי רצח אח נוסף במשפחה

צוות מד"א שהוזעק למועצה המקומית בית ג'אן שבגליל העליון העניק טיפול רפואי לקורבן, בסאם קבלאן בן 40, אך בהמשך נאלץ לקבוע את מותו. אדם נוסף פונה לבית החולים כשהוא מחוסר הכרה. כעבור שעות - צעיר כבן 20 נורה למוות בבענה שבגליל

01/07/2022
תיעוד מבית ג'אן לאחר הקטטה האלימה שפרצה במקום, בה נרצח אדם אחד ואדם נוסף נפצע קשה. 1 ביולי 2022 (תיעוד מבצעי מד"א)

אחיו של ראש מועצת בית ג'ן לשעבר נורה היום (שישי) למוות בשטח היישוב שבגליל העליון. הנרצח הוא בסאם קבלאן, בן 40. לפני שש שנים נרצח אחיו, חוסיין. אחיהם, ביאן, היה אז ראש המועצה המקומית בית ג'ן.

צוות מד"א שהוזעק למקום העניק לו טיפול רפואי, אך לבסוף נאלץ לקבוע את מותו. גבר נוסף נפצע קשה באירוע, ופונה לבית החולים כשהוא מחוסר הכרה. המשטרה חוקרת את הנסיבות.

שעות לאחר המקרה, צעיר בן 28 נורה למוות בבענה שבגליל. צוותים של טיפול נמרץ חיאן טיפלו בצעיר, עלי חסארמה תושב המקום, והוא פונה למרכז הרפואי לגליל במצב אנוש. כעבר זמן קצר קבעו הרופאים את מותו.

חסארמה הוא הקורבן ה-15 בסכסוך דמים עקוב מדם שנמשך זה שבע שנים בין שני פלגי משפחה מבענה. בתקרית הערב צעיר נוסף נפצע באורח קשה ופונה לקבלת טיפול רפואי.

המשטרה חוקרת את הנסיבות. באסם קבלאן(צילום: אתר רשמי, וואלה)

קרוב לשעה חצות, בן 27 מהיישוב ג'דיידה מכר שבגליל המערבי נורה ונפצע בפלג גופו התחתון. צוותי טיפול נמרץ חייאן הגדירו את מצבו כבינוני והעבירו אותו לטיפול בחדר ההלם במרכז הרפואי לגליל.

לאחר חודש יוני שהיה הקטלני ביותר השנה בחברה הערבית - עם 13 נרצחים - נרשמו שני מקרי רצח ביומו הראשון של חודש יולי. לפי נתוני מרכז אמאן למאבק באלימות בחברה הערבית, עד כה מתחילת 2022 נרצחו 44 ערבים. ב-2021 נרצחו 128.

השיח מואפק טריף, מנהיגה הרוחני של העדה הדרוזית בישראל, גינה את מקרה הרצח ביישוב הדרוזי בית ג'אן. "אני מטיל את האחריות על משטרת ישראל שאיננה מצליחה למנוע מעשי רצח בלב יישוב בישראל, בצהרי היום באין כל מפריע".

טריף המשיך: "אני מתריע מזה תקופה ארוכה בפני גורמי הממשלה והביטחון על אוזלת היד וחוסר המעש. הכתובת על הקיר גם של הרצח הבא וזה יגיע גם למרכזי הערים, אם לא המדינה תתעורר. אנו במצב במלחמה ויש לנהוג כפי שנוהגים במלחמה ולהפעיל סמכויות חירום".

עוד בוואלה!

חשד לרצח בג'דיידה מכר: תושב היישוב בן 31 נורה למוות

לכתבה המלאה
עלי חסארמה(צילום: עיבוד תמונה, .)

ביום שלישי נורה למוות קאסם סמרי בן ה-31 ביישוב ג'דיידה מכר שבגליל המערבי. הוא נורה על ידי אלמונים, שנמלטו מהמקום לאחר מכן, ופונה במצב אנוש למרכז הרפואי לגליל בנהריה, שם נקבע מותו.

בכפר אמרו כי סמרי, תושב היישוב, יצא מחתונה, כשהאלמונים פתחו בירי לכיוונו, והוא ספג ארבעה כדורים בחזה. במשטרה טענו שישב בפתח ביתו. לאחר הדיווח על הירי, הגיעו לזירה צוותי טיפול נמרץ חייאן, שהעניקו לו טיפול רפואי ופינו אותו לבית החולים.

  • בית ג'אן
  • ירי
  • בענה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully