אחרי 3 חודשים: נעצר חשוד במעורבות בהיעלמותו של מוישי בן ה-16 בצפון

המשטרה מסרה כי היא ממשיכה בחיפושים אחר הנער שנעדר מאז חודש מרץ תוך התמקדות במישור המודיעיני, וכי לאחרונה נעצר חשוד במעורבות במקרה. אמו של הנער: "מאמינים שהוא בחיים. אמרנו מההתחל שבטוח שמישהו חטף אותו"

28/06/2022
בווידאו: חיפושים אחר הנעדר מוישי קליינרמן (צילום: דוברות משטרת ישראל ויואב איתיאל)

המשטרה הודיעה היום (שלישי) נעצר חשוד במעורבות בהיעלמותו של הנער אברהם משה קליינרמן שנעדר מאז סוף חודש מרץ, לאחר שנראה לאחרונה באזור הר מירון. בית המשפט הטיל צו פרסום על פרטי הפרשה.

במקביל, החיפושים אחר הנער נמשכים תוך התמקדות במישור המודיעיני. אמו, גיטי, מסרה לוואלה!: "אנחנו אומרים מההתחלה שבטוח שמישהו חטף אותו. אנחנו מאמינים שהוא בחיים ובעזרת השם יחזירו אותו אלינו".

נעדר מסוף חודש מרץ. מוישי(צילום: באדיבות המשפחה)

בן ה-16 יצא בסוף חודש מרץ מביתו שבמודיעין עילית לטיול עם חברים בצפון - ומאז נעלמו עקבותיו. לפני כשבועיים הודיעה המשטרה על הקמת צוות חקירה מיוחד ביחידה לחקירות פשעים בשומרון שיעסוק במאמצים לאיתורו.

קליינרמן, תלמיד ישיבה, יצא עם חבריו בחודש מרץ לטיול בצפון כשבשלב מסוים הם הגיעו לקבר רבי שמעון בר יוחאי ביישוב מירון. שם, החבורה התפצלה ובעוד שחבריו המשיכו בטיול, מוישי נשאר במתחם הקבר וביקש להתבודד. מאז, ניתק עמו הקשר.

עוד בוואלה!

לאחר הביקורת - המשטרה במבצע חיפושים מרוכז אחר מוישי: "עושים הכול כדי לאתרו"

לכתבה המלאה
חיפושים אחר מוישי(צילום: אתר רשמי, שימוש לפי סעיף 27 א' לחוק זכויות יוצרים)

אמו של מוישי, שלו שישה אחים, מתחה ביקורת חריפה על עיתוי ההחלטה. "לצערי ההחלטה התקבלה אחרי שצעקנו, ואם לא היינו צועקים - זה לא היה קורה?", אמרה. "אם נער בישראל נעדר, מיד צריך לקום ולחפש אותו, למה צריך להגיע למצב שבו הורים במשך 82 יום אין להם יום ואין להם לילה, אין להם חיים, ועד שהם לא יצרחו את נשמתם לא יקשיבו להם".

היא סיפרה שעד כה טיפלו בתיק רק שני חוקרים. "זה לא הגיוני, אי אפשר לעשות עבודת שטח בצורה הזו, צריך להרים כוחות ולערב את הצבא", שיתפה. לאחר שלא שב למוסד הלימודים ולבית הוריו, ולא יצר קשר טלפוני עם משפחתו, פנו ההורים גיטי ושמואל קליינרמן למשטרת מחוז ש"י ודיווחו על היעדרותו. משפחתו של מוישי מספרים על נער נורמטיבי ואהוב, שאת הביקור שערך בקבר הרשב"י טרם היעדרותו הוא עשה כחלק מתחביב שכלל טיול בקברי רבנים ברחבי הארץ.

  • הר מירון
  • נעדרים

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully