"כאב בלתי נתפס": אחרי חמש שנים וחצי, צעיר הורשע ברצח בת ה-16 בצפון

הכרעת הדין, שהוקראה על ידי השופטת בדמעות, קבעה כי הצעיר אשם ברצח. לפי כתב האישום נגדו הוא עקב אחרי יג'דאן אבו חמיד כשחזרה מבית הספר ודקר אותה פעמים רבות. אביה בירך על הכרעת הדין: "הצדק נעשה"

22/06/2022
בווידאן: הכרעת הדין ברצח הנערה ויג'דאן אבו חמיד מכסרא ב-2016 (צילום: יואב איתיאל)

בית המשפט המחוזי לנוער הרשיע היום (רביעי) את הצעיר שדקר למוות לפני שש שנים את הנערה יג'דאן אבו חמיד בת ה-16 מהכפר כסרא. זאת, בתום הליך משפטי שנמשך חמש שנים וחצי. לפי כתב האישום עקב הצעיר אחרי הנערה בדרך חזרה מבית הספר, ודקר אותה דקירות רבות.

שלושת השופטים, דיאנה סלע, ערן קוטון, ואבי לוי הרשיעו פה אחד את הצעיר ברצח הנערה ב-2016. סלע, שעמדה בראש הרכב השופטים, אף פרצה בבכי בעת הכרעת הדין. לעומת זאת, זיכו השופטים את הצעיר משיבוש הליכי משפט. "בית הדין עשה את העבודה שלו" אמר בהזאת אביה של יג'דאן בתום הכרעת הדין, "נלחמתי על הצדק, והצדק נעשה. אני לא רוצה להגיד שאני מרוצה אבל אבן ירדה לי מהלב".

נדקרה בדרכה הביתה, יג'דאן אבו חמיד(צילום: אתר רשמי, hledawy.net)

בהזאת הוסיף כי "הגעגוע ליג'דאן קיים כל הזמן, גם אצלי, גם אצל אשתי, גם אצל הבנים שלנו". עוד שיתף האב על הקושי לראות פרסומים על אודות הצעיר שהורשע ברצח בתו. "היינו רואים פרסומים שהוא נמצא בלימודים או בבית, זה היה הקושי האמיתי". עוד הוסיף מקורב שליווה את המשפחה ואמר כי "הפרשייה הזו מעיבה על היישוב כמעט שש שנים".

רצח הנערה התרחש ב-20 בדצמבר 2016. על פי כתב האישום, הצעיר המתין לנערה במסלול הליכתה בדרכה לביתה מבית הספר. לאחר שפגש בה, התעורר בין השניים ויכוח, במהלכו דקר את הנערה דקירות רבות שגרמו למותה, ונמלט מהמקום.

עוד בוואלה!

מדינה מדממת: 7 בני אדם, יהודים וערבים, נרצחו במהלך הסופ"ש

לכתבה המלאה
"הגעגוע קיים כל הזמן", אומרים האמא סעדה והאבא בהזאת אבו חמיד, ההורים השכולים(צילום: מערכת וואלה!, יואב איתיאל)
עורכת הדין עביר בכר המלווה את משפחת המנוחה(צילום: מערכת וואלה!, יואב איתיאל)

סנגורו של הצעיר, עורך הדין זכי כמאל, אמר כי "ההליך הזה נמשך תקופה ארוכה ויש לי יסוד להאמין שיוגש ערעור על הכרעת הדין. אני סברתי ועדיין סבור שהנאשם לא עבר את העבירה. אבל נתמודד עם החלטות בית המשפט בהתאם לדין, ועל כן יוגש ערעור". עורכת הדין עביר בכר המלווה את משפחת המנוחה אמרה כי "צפויה גם תביעה אזרחית".

עשרות תושבי כסרא-סמיע הגיעו היום לבית המשפט. חלקם הפגינו סולידריות עם משפחת המנוחה וניצבו בחזית היכל המשפט בחולצות הנושאות את תמונתה.

סנגורו של הצעיר עורך הדין זכי כמאל(צילום: מערכת וואלה!, יואב איתיאל)
עשרות תושבי כסרא-סמיע הגיעו היום לבית המשפט והפגינו סולידריות(צילום: מערכת וואלה!, יואב איתיאל)
  • רצח
  • כסרא סמיע

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully