ליברמן: "לא נחתום על הסכם עד שנסדיר את החופשים של המורים והשכר הדיפרנציאלי"

שר האוצר אמר באירוע שבתרבות כי הוא מתכוון לחתום על הסכם ארוך טווח, שיראה לו כנכון ביותר. "לא יכול להיות שבאים אליי לחדר משא ומתן ודבר ראשון מבקשים להוריד שני נושאים", אמר. ברקע דבריו מחר הלימודים ברחבי הארץ יחלו בשעה 10:00 כחלק מהחרפת העיצומים של הארגון

18/06/2022
אביגדור ליברמן בשבת תרבות בבאר שבע (דוברות עריית באר שבע)

שר האוצר אביגדור ליברמן אמר היום (שבת) בראיון לרועי כץ באירוע שבתרבות בבאר שבע כי הוא לא יגיע להסכם עם הסתדרות המורים שלא יראה לו כהסכם הנכון ביותר. "לא יכול להיות שבאים אליי לחדר משא ומתן ודבר ראשון מבקשים להוריד שני נושאים", אמר. ליברמן הדגיש כי מבחינתו הסכם לא יחתם עד שלא יושגו הסכמות בנושאים המהותיים עבורו - הסדרה בחופשים של המורים ונושא המצוינות ובונוסים לטאלנטים במערכת החינוך.

"אני מאמין שנגיע להסכמות ונעשה הכול כדי להגיע להסכמות", אמר. "אני מעריך את יפה בן דויד ורן ארז אבל זה מיותר להשתלח בפקידי האוצר. התקציב של החינוך הוא יותר מהביטחון, הוא הכי גבוה שהיה אי פעם. במערכת החינוך המרכיב הכי חשוב זה איכות המורה - אם יש לך מורה טוב אתה יודע שתקבל תלמידים טובים שיוציאו את הציונים הכי גבוהים. השקעה במורה תביא לתחום אנשים טובים מהייטק וזה לא יקרה עם הסכמים קיבוציים".

"מאמין שנגיע להסכמות". ליברמן(צילום: פלאש 90, יונתן זינדל)

מחר הלימודים בכל הארץ יחלו בשעה 10:00 - כחלק מהחרפת העיצומים של הארגון במאבקו להטבת תנאי העסקת המורים. "זאת קריאת השכמה לליברמן, בנט ולפיד - תתעוררו! עוד רגע לא תהיה לכם מערכת חינוך להציל", מסרה מזכ"לית ההסתדרות יפה בן דויד.

העיצומים יחולו על כל גני הילדים, בתי הספר היסודיים, חטיבות הביניים והאולפנים ברחבי הארץ. במוסדות החינוך המיוחד יתקיימו לימודים כרגיל.

עוד בוואלה!

העיצומים מחריפים: ביום ראשון הלימודים יחלו בשעה 10:00 בכל הארץ

לכתבה המלאה
הלימודים מחר יתחילו ב-10:00. כיתה ריקה(צילום: פלאש 90, דוד כהן)

למרות דבריו של ליברמן, בהסתדרות המורים טענו כי הם מחריפים את העיצומים נוכח "הזלזול וההתעלמות של ראשי הממשלה - בנט ולפיד - ושל שר האוצר, אביגדור ליברמן ופקידי משרדו מהמערכת המדממת שזקוקה לחבל הצלה מידי". עוד טענו כי העיצומים הוחרפו לאחר שפקידי האוצר הגיעו לישיבה נוספת לא מוכנים וללא מסגרת תקציב.

"אם לפיד, בנט וליברמן לא יתעוררו מהר, הם ימצאו את עצמם לבד בלי מערכת חינוך ועם צבא של הורים זועמים ומתוסכלים שכועסים על הזלזול וחוסר היכולת שלהם לנהל משבר פשוט", מסרה בן דויד. "אפשר להגיע להסכמות עד סוף החודש, אם רק יפסיקו לנהוג בריפיון וינחו את הפקידים לבצע את תפקידם".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully