עימותים בהפגנת יום הנכבה באוניברסיטת תל אביב, שלושה נעצרו

שלושה נעצרו לאחר שלפי החשד תקפו מפגינים ושוטרים בכיכר אנטין. מפגינים משני הצדדים, הן פעילים הן סטודנטים, חצו את הגדר שהפרידה ביניהם והתעמתו אחד עם השני. פעילי ימין טענו: ניגשו אלינו כי החזקנו דגל ישראל ותקפו אותנו באגרופים

15/05/2022
בווידאו: עימותין בין סטודנטים ערבים לפעילי אם תרצו ביום הנכבה (תיעוד ברשתות חברתיות לפי סעיף 27 א' לחוק היוצרים)

שלושה מפגינים נעצרו היום (ראשון) באוניברסיטת תל אביב, לאחר שלפי החשד תקפו מפגינים ושוטרים בכיכר אנטין, בצידה המערבי של האוניברסיטה, במהלך מחאת יום הנכבה. שלושת המפגינים שנעצרו הם ערבים. מפגינים משני הצדדים, הן פעילים הן סטודנטים, חצו את הגדר שהפרידה ביניהם והתעמתו אחד עם השני.

מהמשטרה נמסר כי החשודים הפרו את הסדר במקום, וכי נסיבות האירוע נבדקות. "המשטרה תתיר את חופש המחאה אך לא תאפשר הפרת הסדר הציבורי במקום", הוסיפו.

הפגנת יום הנכבה בתל אביב(צילום: תמונות גולשים, ללא קרדיט)
הפגנות בתל אביב(צילום: מעריב, אבשלום ששוני)
מעצר פעילים בהפגנה(צילום: מעריב, אבשלום ששוני)
דמות העיתונאית שנהרגה בג'נין בהפגנה(צילום: מעריב, אבשלום ששוני)

לטענת אם תרצו, סטודנטים ערבים ניגשו אליו מפעילי התנועה שהחזיק דגל ישראל וניסו לדחוף אותו. כשהצטרפו אליו פעילים נוספים הם הותקפו באגרופים. הטענה נראית גם בתיעוד האירוע.

מתא חד"ש נמסר כי "כמו בכל שנה, הסטודנטים הפלסטינים באוניברסיטת תל אביב ציינו את יום הנכבה בטקס זיכרון. הטקס נערך השנה במתכונת דו-לשונית, ערבית וערבית, ובקהל היו גם סטודנטים יהודים שבאו להכיר את הנרטיב הפלסטיני. לצערנו, למקום הגיעו פעילי ימין קיצוני שביקשו להתסיס וליצור פרובוקציות אלימות. אחד מהם פתח בקטטה עם סטודנט ערבי שהשתתף בטקס, וכתוצאה מהם עצרה המשטרה שלושה מהסטודנטים. אנו מגנים את האלימות של הגורמים הפשיסטים שמנסים להשתיק כל קול ביקורתי וכל שיח שמקדם שלום ושיוויון לציבור הערבי-הפלסטיני".

עוד בוואלה!

משטרת ברלין אסרה קיום הפגנות לציון יום הנכבה, כולל עצרת לעיתונאית אל ג'זירה

לכתבה המלאה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully