תמונות הלוויין מראות: כך נראה משבר האקלים מסביב לעולם

חברת גוגל פרסמה תמונות לוויין מדאיגות שמראות חלק מנזקי שינויי האקלים: קרחונים נמסים, יערות שנכרתו ושוניות אלמוגים שנהרסו. מסביב לעולם ציינו את יום כדור הארץ בהפגנות ובעצרות - באירופה, בארצות הברית וגם באוקראינה

סוכנויות הידיעות
22/04/2022
הפגנה נגד משבר האקלים בארצות הברית(צילום: רויטרס, Evelyn Hockstein)

ברחבי העולם ציינו היום (שישי) את יום כדור הארץ בהפגנות ובעצרות, בהן קראו לעצור את השימוש בחומרים מזהמים ולעבור לאנרגיה מתחדשת. בברלין, ורשה ובריסל מפגינים רבים התאספו מתחת למשרדי הממשלות; כתריסר מפגינים התאספו גם בלבוב, אוקראינה. בארצות הברית, פעילים מקבוצת "המרד בהכחדה" חסמו מתקן הדפסת עיתונים וקראו לסיקור תקשורתי מורחב על משבר האקלים.

עוד בוואלה!

לקראת "יום כדור הארץ": "שינוי אקלים משפיע על ביטחון אנושי"

לכתבה המלאה
נסיגת הקרחונים בגרינלנד, 2000-2020. מתוך גוגל, צילום מסך
נסיגת הקרחונים בגרינלנד(צילום: צילום מסך, מתוך גוגל)
פגיעה באלמוגים בשונית המחסום הגדולה(צילום: צילום מסך, אלמוגים)

חברת גוגל פרסמה תמונות לוויין המציגות את השינויים בכדור הארץ בשנים האחרונות - קרחונים נמסים, יערות כרותים ואלמוגים מולבנים. בתמונות ניתן לראות את נסיגת הקרחונים בפסגת הר הקילימנג'רו בטנזניה בין דצמבר 1986 ל-2020, את הקרחונים הנמסים בגרינלנד, בין דצמבר 2000 ל-2020 ועוד.

יערות שנכרתו בגרמניה(צילום: צילום מסך, מתוך גוגל)
נסיגת הקרחונים בפסגת הקילימנג'רו(צילום: צילום מסך, מתוך גוגל)
הפגנה נגד משבר האקלים בלונדון(צילום: רויטרס, Toby Melville)

בסוף חודש פברואר הפאנל הבין־ממשלתי לשינויי אקלים (IPCC) של האו"ם פרסם דו"ח בו נקבע שהשפעות משבר האקלים עלולות לכלול פגיעה בריאותית ונפשית באנושות כולה, לצד היעלמות של יישובים וגלי פליטים. "העולם לא מוכן להשפעות שינויי האקלים", הזהירו מדעני האו"ם. "המשבר גדול משציפינו". המסמך קובע כי גם עלייה זמנית של יותר מ-1.5 מעלות עלולה להוביל לנזקים בלתי הפיכים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully