בהזמנת המלך עבדאללה: הרצוג הגיע לביקור פומבי בירדן

הנשיא הגיע לבקר בארמון המלך בעמאן, והתקבל בטקס קבלת פנים רשמי. שני המנהיגים דנו בהידוק הקשר בין המדינות, חיזוק השלום והנורמליזציה, ושמירת היציבות בתקופת החגים הקרובה. לשכת מלך ירדן: המלך עבדאללה אמר להרצוג כי הוא מגנה את ההתקפה על אזרחים ישראלים

30/03/2022
בווידאו: פתח פגישתם של שר החוץ, יאיר לפיד והמלך עבדאללה (קרדיט: משרד החוץ)

נשיא המדינה יצחק הרצוג נחת היום (רביעי) בירדן, לביקור פומבי ראשון בממלכה בהזמנת המלך עבדאללה. הנשיא נחת בבירה עמאן, שם התקבל בטקס קבלת פנים רשמי בארמונו של המלך.

במהלך הביקור, נשיא המדינה ומלך ירדן דנו בארבע עיניים וכן ערכו פגישה בהשתתפות יועצי המנהיגים. השניים דנו על כמה נושאים, בהם הידוק הקשרים בין המדינות, שמירה על היציבות באזור בדגש על תקופת החגים הקרובה, חיזוק השלום והנורמליזציה ועוד.

לשכת מלך ירדן מסרה כי המלך עבדאללה אמר לנשיא הרצוג בפגישתם כי הוא מגנה את ההתקפה שהתרחשה אתמול נגד אזרחים ישראלים. "המלך אמר לנשיא הרצוג כי הוא מגנה אלימות מכל סוג שהוא וכי החיים של כל אדם יקרים", נמסר מארמון המלך.

עוד אמר המלך עבדאללה להרצוג כי על כולם לפעול להשגת שלום כדי שהפלסטינים והישראלים לא ימשיכו לשלם את המחיר וכדי שכל האזור יוכל לממש את הפוטנציאל שלו. "הסכסוך הישראלי-פלסטיני מביא לאלימות שיוצרת עוד ועוד כאב ומהווה קרקע פוריה לקיצוניות", אמר המלך להרצוג.

שוחחו בארבע עיניים. הרצוג ועבדאללה(צילום: לשכת העיתונות הממשלתית, חיים צח)

שלשום הגיע מלך ירדן לרמאללה לפגישה עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן. מלשכתו נמסר כי זוהי הפעם הראשונה בה מבקר המלך בגדה המערבית מאז 2017.

אתמול נפגש מלך ירדן גם עם שר הביטחון בני גנץ. השניים נועדו לקראת חג הרמדאן וברקע המתיחות הביטחונית, ודנו בהיערכות הישראלית לאירועי החג בירושלים וביהודה ושומרון בניסיון למנוע הסלמה.

"השר גנץ הציג את חשיבות התיאום הביטחוני בימים וכן דן עם המלך עבדאללה בצעדים אזרחיים נוספים לטובת שיפור חייהם של הפלסטינים ביהודה ושומרון וברצועת עזה", נכתב בהודעה מטעם לשכת שר הביטחון. הפגישה, שתואמה מראש עם ראש הממשלה נפתלי בנט, נערכה בפורום רחב עם שר החוץ הירדני וראש המודיעין הירדני וגם בארבע עיניים.

עוד נמסר כי "שר הביטחון הדגיש בפניו את חשיבות השמירה על היציבות והשקט, ואת הצורך הכולל להילחם בטרור, ובפרט בארגון דעאש, שעומד מאחורי הפיגועים האחרונים בישראל".

עוד בוואלה!

לקראת הרמדאן: גנץ נפגש עם מלך ירדן בעמאן

לכתבה המלאה
התקבל בטקס חגיגי. הרצוג בארמון המלך(צילום: לשכת העיתונות הממשלתית, חיים צח)

במהלך הפגישה, אמר מלך ירדן לגנץ שכדי לשמור על רגיעה יש לכבד את חופש הפולחן של המוסלמים במסגד אל-אקצא. "יש להסיר כל מגבלה שעלולה למנוע מהם להגיע לתפילות ולמנוע צעדים פרובוקטיבים שעלולים להוביל להסלמה", אמר.

זוהי הפגישה השנייה בין השניים בחודשים האחרונים. בינואר השנה, הם נועדו בעמאן ולשכת המלך הוציאה באופן חריג תמונה של הפגישה ופרסמה את דבר קיומה בחשבון הטוויטר של הלשכה המלכותית.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully