מעשים מיניים, הצלפות וחניקות: הזוועות שיוחסו למטפלים החשודים במעון החוסים

בבית משפט השלום בפתח תקווה האריכו את מעצר ארבעת המטפלים החשודים בהתעללות בחוסים במעון שבו עבדו בראש העין. "כל שנותיי במשטרה לא ראיתי מעשים כאלה מזעזעים", אמר נציג המשטרה, "זה נורא ואיום"

02/02/2022
בווידאו: הארכת מעצר לעובדים במעון בני ציון בראש העין שנעצרו בחשד להתעללות בחוסים (צילום: חדשות 13 ומערכת וואלה!)

בית משפט השלום בפתח תקווה האריך הבוקר (רביעי) את מעצרם של ארבעת החשודים בהתעללות בבעלי מוגבלויות במעון בראש העין. מעצרו של אחד החשודים הוארך בשמונה ימים, ומעצרם של השלושה הנוספים הוארך בשישה ימים.

בדיון פורטו המעשים שהמטפלים חשודים בביצועם. "מעשים מיניים, הצלפות, השתנה למיטה של מטופל, הדלקת מצתים צמוד לפני מטופלים, חניקה של מטופלים", אמר נציג המשטרה. "לא ראינו דברים כאלה, זה נורא ואיום".

לדברי השוטר, כל שנותיו במשטרה הוא לא ראה "מעשים כאלה מזעזעים". החשודים הם לאית סלאמה, בן 23, עאתיאן קשקוש, בן 22 ואדם קשקוש, בן 20, שלושתם תושבי קלנסוואה. על חשודה אחרת הוטל צו איסור פרסום.

"מעשים מזעזעים". המעון לחוסים בני ציון(צילום: פלאש 90, ללא)

מחקירת המשטרה עולה כי החשודים התעללו לאורך תקופה ארוכה בחסרי הישע ששהו במעון החוסים בו עבדו, תקפו אותם פיזית והשפילו אותם מאות פעמים.

חקירת המשטרה נפתחה לפני כשלושה שבועות, עם קבלת תלונה מגורמי משרד הרווחה, לפיה אחד החוסים במעון דיווח למשפחתו שהותקף על ידי עובד המקום. לפי המעון, הוא פנה למשטרה ביוזמתו לאחר שנודע לו על המקרים. בעקבות זאת, שוטרי תחנת ראש העין בחנו את התיעוד של מצלמות האבטחה במועדים הרלוונטיים לתלונה, בהתאם למשמרות של עובד המקום עליו התלונן החוסה. בהמשך נעצר החשוד, תושב קלנסווה בן 23, ומעצרו הוארך.

לאחר בחינת חומרי תיעוד נוספים מהמקום, נחשפו חוקרי המשטרה לעוד אירועים בהם קיים חשד לאלימות כלפי החוסים, אותם ביצעו שלושה עובדים אחרים במעון.

לדברי המשטרה, "מדובר בפרשיה חמורה, שממצאיה מעלים חשד לתמונה קשה ומזעזעת של מסכת התעללויות לאורך תקופה ארוכה בחסרי ישע, הכוללת מאות אירועים של תקיפה פיזית ונפשית, והמשטרה תפעל למיצוי מלוא חומרת הדין עם המעורבים".

עוד בוואלה!

4 עובדים במעון חוסים באזור השרון נעצרו בחשד להתעללות בחסרי ישע השוהים בו

לכתבה המלאה
בית משפט השלום בפתח תקווה(צילום: ראובן קסטרו)

מהמעון נמסר בתגובה כי "צוות המעון מזועזע וכואב מאז פרסום המעשים הקשים לכאורה המיוחסים למספר בודד של מדריכים שהטילו צל כבד על מלאכתם המסורה והמקצועית של מאות חברי סגל הנותנים את נשמתם מתוך תחושת שליחות עמוקה לרווחתם ובטחונם של הדיירים. הנהלת המעון היא זו שהגישה וביקשה ממשטרת ישראל לחקור את החשד נגד אותם מדריכים ספורים החשודים בפגיעה בדיירים".

"המעון פועל זה שנים כדי לצמצם ככל הניתן מקרים מעין אלו ולכן מינה מיוזמתו לפני מספר שנים את השופטת בדימוס עדנה בקשנטיין כדי לבחון תלונות הנוגעות לאלימות ויחס לא הולם. כל תלונה וחשד הובא בפניה, והנהלת המכון אף הגישה תלונות מיוזמתה לגורמי האכיפה במקרים שבהם התגלו לה מעשים מעין אלו. כל המקרים שנבדקו טופלו באופן מקצועי ויסודי על ידי סגל המעון ומתוך גישה מחמירה הרואה את טובת הדיירים כשיקול וערך עליון וכך יהיה גם בעתיד", לשון התגובה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully