וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אסון מירון: סער וליברמן הודיעו שמשפחות ההרוגים יקבלו סיוע בגובה חצי מיליון שקל

עודכן לאחרונה: 20.1.2022 / 17:58

במסגרת המתווה, שיובא לאישור הממשלה, ככל שיתקיימו הליכים משפטיים, יקוזזו סכומים אלו מהסכומים שיפוצו המשפחות, כשייקבע מי יהיה הגורם המפצה. "המעט שיכולה לעשות הממשלה היא לדאוג שהמקרה לא יחזור על עצמו ולסייע כלכלית למשפחות שנפגעו", אמר שר המשפטים

בווידאו: קצין בכיר מעיד בפני ועדת מירון: "המפכ"ל אמר לי 'אל תדאג, ועדת חקירה עליי'"/לע"מ

שר האוצר אביגדור ליברמן ושר המשפטים גדעון סער סיכמו כי משפחות 45 הרוגי האסון בהר מירון, יקבלו סכום של כ-500 אלף שקלים למשפחה כסיוע ראשוני. המתווה יובא לאישור הממשלה.

במסגרת המתווה, ככל שיתקיימו הליכים משפטיים, יקוזזו סכומים אלו מהסכומים שיפוצו המשפחות, כשייקבע מי יהיה הגורם המפצה. ההצעה גובשה על ידי מנכ"ל משרד המשפטים עו"ד ערן דוידי, באישור החשב הכללי והגורמים המשפטיים במשרדי האוצר והמשפטים.

מפורום משפחות אסון מירון נמסר: "ישנם דברים שהם מעבר לכל פוליטיקה - טוב עושה הממשלה שמגלה אחריות ומפצה את משפחות ההרוגים".

זירת האסון במירון, 30 באפריל 2021. דוד כהן, פלאש 90
"הכרחי וחשוב". ערב האסון/פלאש 90, דוד כהן

יוזם חוק הפיצויים למשפחות נפגעי אסון מירון, ח"כ יעקב אשר: "אני מברך את שר המשפטים גדעון סער על ההחלטה לקדם עם משרד האוצר מתווה פיצויים למשפחות נפגעי האסון במירון, כפי שסוכם בשיחתנו לפני שלושה שבועות לאחר הדיון בוועדת השרים בהצעת החוק שהגשתי. מוטב מאוחר מלעולם לא, זו חובתה של המדינה למשפחות שזכאות לקבל את הפיצויים בדין ולא בחסד".

"האסון שאירע במירון הוא בסדר גודל לאומי ואת תחושת האובדן והכאב הקשים חוות קודם כל המשפחות ואיתן כל מדינת ישראל", אמר שר האוצר אביגדור ליברמן. "מתווה הסיוע הכלכלי שגיבשנו למשפחות הכרחי וחשוב, זאת בנוסף לקמת ועדת החקירה הממלכתית שמבצעת את עבודתה גם בימים אלה. את הכאב לא ניתן לבטל ואת הקורבנות לצערנו לא ניתן להשיב אך נעשה כל שביכולתנו לתת את המענה המקסימלי למען המשפחות ונפעל בכל אמצעי הזהירות בכדי למנוע את האסון הבא".

שר המשפטים גדעון סער: "האובדן העצום שחוות 45 משפחות בישראל וביהדות התפוצות אינו בר פיצוי. המעט שיכולה לעשות הממשלה היא לדאוג שהמקרה לא יחזור על עצמו ולסייע כלכלית למשפחות שנפגעו.
המתווה שהנחנו היום על שולחן הממשלה נותן סיוע מיידי באופן המקל, עד כמה שניתן, על המשפחות".

אסון הר מירון, 30 באפריל 2021. דוד כהן / פלאש 90, פלאש 90
ערב האסון/פלאש 90, דוד כהן / פלאש 90

בתוך כך, בשבוע הבא יעידו בוועדת החקירה הממלכתית לחקר האסון ניצב בדימוס מוטי כהן, מ"מ המפכ"ל לשעבר, נצ"מ רועי ולדמן, עוזר למפכ"ל המשטרה, יצחק אהרונוביץ', השר לבטחון פנים ושר התיירות לשעבר ועמית קצין, עוזר מנכ"ל המשרד לשירותי דת.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully