הורוביץ למומחים: "לקדם את קיצור את הבידוד ל-5 ימים"

קיצור הבידוד תקף למאומתים ולבאים במגע איתם. לאור בקשתו של שר הבריאות, בכירי משרדו ביקשו לאסוף עוד נתונים, במיוחד מארצות הברית, שם כבר עשו זאת. השאלה המרכזית שנבחנת היא אם לקצר את ימי הבידוד לכלל האוכלוסייה או רק למקצועות חיוניים

16/01/2022
בווידאו: ראש הממשלה מתריע שנגיע למיליוני נדבקים בקורונה, מבהיר שאין מקום לפאניקה ומגיב לביקורת של נתניהו (צילום: לע"מ)

שר הבריאות ניצן הורביץ ביקש הערב (ראשון) מגורמי המקצוע לקדם את קיצור הבידוד לחמישה ימים בלבד למאומתים ולבאים במגע איתם. בכירי המשרד ביקשו לאסוף עוד נתונים, במיוחד מארצות הברית, שם כבר עשו זאת. החלטה סופית צפויה להתקבל בימים הקרובים.

השאלה המרכזית שנבחנת היא אם לקצר את ימי הבידוד לכלל האוכלוסייה או רק למקצועות חיוניים. בתוך כך, מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' נחמן אש אמר היום בביקור בבית החולים בילינסון כי במשרד בוחנים את האפשרות לקצר את משך הבידוד לעובדים מאומתים במוסדות רפואה ובתפקידים חיוניים אחרים.

עוד בוואלה!

הורוביץ: מחוסנים ייבדקו באנטיגן בבית, בני 60 ומעלה ואוכלוסיות בסיכון יבצעו PCR

לכתבה המלאה
תור לבדיקת קורונה בנתיבות, בשבוע שעבר(צילום: שי מכלוף)

בקשתו של הורוביץ באה בצל הביקורת הרבה שנשמעת בין היתר על נושא הבידודים במערכת החינוך. כך למשל, אתמול קראה פרופ' עידית מטות, מנהלת האגף הכירורגי במרכז הרפואי איכילוב, לשנות את מדיניות הבידודים. "טירוף הבידודים - כדאי שיעבור הערכה מחדש, בוודאי עבור הא-סימפטומטים, בוודאי עבור הילדים שחייבים חיים של שגרה". מטות הוסיפה כי "אנו גוזלים מהם ילדות, התפתחות, לימוד, ומעניקים להם פחדים, הפרעות נפשיות ורגרסיה. בבקשה, הצילו את דור העתיד שלנו - אבל הצילו גם את ההורים שמבודדים עם הילדים. מאות אלפי מבודדים, ועל מה? אוכלוסייה ענקית מסתובבת א-סימפטומטית עם אומיקרון ואנו אפילו לא יודעים. רבים נדבקים ואינם ערים לכך. בתקופה זו ובזן האומיקרון הנוכחי, צריך להתאים את ההנחיות. מי שחש לא טוב שישהה בבית. כל השאר - שישתחררו לחופשי. ופשוט עשו דבר אחד - שימו מסיכות".

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully