וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ביקורת בממשלה על מדיניות הטיפול בקורונה: "הציבור לא איתנו ויש הרבה בלבול"

עודכן לאחרונה: 9.1.2022 / 18:49

במהלך ישיבת הממשלה שעסקה בטיפול במגיפה, נמתחה ביקורת מצד כמה שרים, שטענו שהציבור מבולבל מההנחיות המשתנות: "אנחנו לא ברורים", אמרה שרת הכלכלה ברביבאי. מאוחר יותר כתב רה"מ בפייסבוק כי הוא מודע למצב המורכב: "גם אנחנו במשפחה מנסים לתמרן במצב המורכב הזה"

בווידאו: בנט: נספק בדיקות חינם לתלמידים, מחירי הבדיקות ירדו בקרוב/לע"מ

ביקורת נשמעה היום (ראשון) מצד כמה שרים במהלך ישיבת הממשלה על המדיניות בנושא הטיפול בווריאנט אומיקרון וההנחיות המבלבלות. "כדי להבין את חוסר אמון בציבור צריך ללכת לתורים לבדיקות של מד"א", אמר שר החקלאות עודד פורר. בין היתר דחו השרים בישיבה תקנות שמחילות את השינוי מתו ירוק לתו סגול בקניונים. מאוחר יותר, כתב ראש הממשלה נפתלי בנט בפייסבוק כי הוא מודע למצב המורכב שנוצר, ועדכן כי "אצלנו, בישראל, יידבקו בסך הכול בין שניים לארבעה מליון אזרחים בגל הנוכחי".

שרת הכלכלה אורנה ברביבאי אמרה: "אנחנו לא ברורים בהנחיות שלנו, כל היום מבקשים מאיתנו הבהרות. התחושה בציבור היא שהממשלה ויתרה על המאבק בקורונה". שר הרווחה מאיר כהן אמר: "הציבור לא איתנו ויש הרבה בלבול. יש דברים שאנחנו עושים כמו לאפשר התקהלות של עשרות אלפים במגרשים - וזה מבלבל את הציבור". שר החקלאות עודד פורר אמר כי "כדי להבין חוסר אמון בציבור צריך ללכת לתורים לבדיקות של מד"א".

ראש הממשלה נפתלי בנט בישיבת ממשלה, 5 בדצמבר 2021. אמיל סלמן, פול
ישיבת ממשלה. דצמבר, 2021/פול, אמיל סלמן

במהלך הישיבה נמתחה ביקורת גם על מדיניות משרד האוצר והיעדר הפיצויים, למרות ששר האוצר אביגדור ליברמן כלל לא נכח בישיבה. שר הבריאות ניצן הורוביץ אמר ש"צריך לפצות אנשים שנמצאים בבידודים ארוכים וגם לפצות עסקים שהפעילות שלהם נפגעת מאוד עקב היעדרות עובדים ולקוחות". השרה ברביבאי אמרה שהיעדר הפיצויים גורם "ללחץ בציבור".

בתוך כך, פרויקטור הקורונה סלמן זרקא הציג סקירה של מתצב התחלואה והמדיניות: "אנחנו גם בתוך דלתא. זה גם מעמיס על המערכת. עם שינוי מתווה ה-PCR היכולת שלנו לקבל נתונים תהיה מוגבלת. כ-77% מכלל האוכלוסייה כבר באזורים אדומים. ובקרוב המדינה כולה תאדים. לכן הסרנו מגבלות מנתב"ג".

השרה לשוויון חברתי מירב כהן התייחסה למדיניות הביקורים בבתי אבות. זרקא אמר שמבקר אחד יכול להיכנס אחרי בדיקת אנטיגן, "מעין תו ירוק מעודכן". כהן הדגישה: "חשוב שלא יגבילו את מספר הביקורים ואת משך הביקורים. כי לפעמים בשטח מנהלי מוסדות מאוד מחמירים".

מירב כהן 7. ראובן קסטרו
כהן/ראובן קסטרו

שר הבריאות ניצן הורוביץ התייחס למדיניות הבדיקות: "אנחנו עושים בדיקות בהיקף עצום. אולי יותר מכל מדינה אחרת", וקרא לשנות את מדיניות הפיצויים של משרד האוצר: "הפיצוי הוא נחוץ כי המון יכנסו לבידודים. אנחנו צריכים להיכנס לתמונה ולפצות".

שרת המדע אורית פרקש-הכהן אמרה: "המצפן שלנו חייב להיות החולים הקשים. הדרך לטפל בהם זה החיסונים והתרופה. על כן צריך להמשיך בתו הירוק".

שרת המדע אורית פרקש הכהן. המכון הישראלי לדמוקרטיה,
פרקש-הכהן/המכון הישראלי לדמוקרטיה

מאוחר יותר, ראש הממשלה נפתלי בנט פרסם בעמוד הפייסבוק שלו פוסט ובו ניסה להסביר את המהלכים שנעשו וייעשו. "גם לי יש ילדים במערכת החינוך, וגם אנחנו מנסים לתמרן במצב המורכב הזה. אני רוצה להסביר לכם כמה דברים, שייתנו לכם הבנה טובה יותר על המתרחש".

"מידע שהוצג בישיבת הממשלה מצביע על כך שאצלנו, בישראל, יידבקו בסך הכול בין שניים לארבעה מליון אזרחים בגל הנוכחי. והי סופה שעוברת על כל העולם, כולל מדינות שנקטו בסגר כללי. אבל, גם בתוך הסופה, המטרה שלנו נשארה אותה מטרה - לשמור על הכלכלה מתפקדת ככל האפשר, ולהגן על הפגיעים ביותר".

לגבי הבדיקות אמר ראש הממשלה כי "בהיקפים כאלה של נדבקים ושל בדיקות, הבנו שלא נוכל לאפשר לכולם בדיקות PCR. אין מספיק קיבולת במעבדות, התשובות יתעכבו, ובינתיים - האדם עלול להדביק את סביבתו".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully