פנייה למבקר בעקבות פרסום וואלה!: בחן מעורבות השר כהנא במינוי ראש מערך הגיור

ח"כ ארבל מש"ס דרש מאנגלמן לבחון את הפרסום כי שר הדתות הפעיל לחץ על נציב שירות המדינה שישנה את התנאים למינוי כדי לתפור לתפקיד מועמד מטעמו: "מעורבותו מנוגדת לכל כללי המנהל התקין ולדין ומהווה חריגה קשה מסמכותו"

30/12/2021
בווידאו: ליברמן מבהיר כי יבקש לקדם כבר בחודש הקרוב את מתווה הכותל וגיור ע"י רבני ערים (צילום: ערוץ הכנסת, עריכה: עמית שמחה)

בעקבות הפרסום בוואלה! - ח"כ משה ארבל מש"ס פנה הערב (חמישי) למבקר המדינה, מתניהו אנגלמן, לבחון את מעורבותו של השר לשירותי דת, מתן כהנא, באיוש ראש מערך הגיור, לרבות בלחצים שהפעיל מול נציב שירות המדינה.

ארבל ציין במכתבו כי "מעורבותו של השר לשירותי דת בהדחת ראש המערך ובתפירת המכרז למינוי מועמד מטעמו מנוגדת לכל כללי המנהל התקין ולדין ומהווה חריגה קשה מסמכותו של השר". לדברי ארבל, "במעורבותו האסורה מבקש השר לשירותי דת למנות לתפקיד חשוב, שאינו מצוי כזכור בתחום משרדו, מקורב לו שיקדם את האינטרסים הפוליטיים של השר".

עוד בוואלה!

השר כהנא לחץ לשנות את התנאים למינוי ראש מערך הגיור כדי להתאימו למועמד מטעמו

לכתבה המלאה
"תפירת מכרז". כהנא(צילום: ראובן קסטרו)

כהנא נפגש לאחרונה עם נציב שירות המדינה, פרופ' דניאל הרשקוביץ, ולחץ עליו לשנות את הקריטריונים הנדרשים למינוי של ראש מערך הגיור הממלכתי, כך שיוכל לתפור את התפקיד למועמד מטעמו. למרות ניסיונות השכנוע של השר, נציב שירות המדינה סירב לכך.

ח"כ שלמה קרעי (הליכוד) מסר כי "אסור להיכנע למלחמת החורמה שקידשה הממשלה הרעה הזו בהובלת ליברמן וכהנא כנגד קודשי ישראל". ח"כ שמחה רוטמן (הציונות הדתית) תיאר את כהנא כ"שר לענייני דתות ממפלגה שהמצע שלה לא שווה את הנייר עליו הוא כתוב, שמנסה לתפור ג'וב, כדי לייצר מערך גיור שיחלק תעודות שלא שוות את הנייר עליו הן כתובות".

ח"כ אורי מקלב (יהדות התורה) הוסיף לתקוף את השר לשירותי דת ואמר כי "לא 'דאגתו' ליהדות עומדת לנגד עניו, אלא דאגה לאנשיו ומקורביו תוך פעולות פרסונאליות חמורות שהשתקפה בדיוני רפורמת הכשרות - כהנא הוא לא שר לשירותי דת אלא השר לשירות המקורבים".

בלשכת השר כהנא סירבו להגיב לידיעה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully