מבצע אנטיגן: איך מבצעים את הבדיקה ואיך מעדכנים? כל מה שצריך לדעת

תלמידי כיתות א' עד ו' ידרשו להציג תוצאות בדיקה שלילית על מנת להתחיל את הלימודים כדי להיכנס בשערי בית הספר, ובמידה ולא ייבדקו או יימצאו חיוביים - הם יאלצו להישאר בבית. כל השאלות והתשובות

06/12/2021
בווידאו: אלפי ילדים הגיעו להתחסן נגד קורונה עם תחילת מבצע חיסון בני 5 ומעלה (צילום: שי מכלוף ורוני כנפו)

מבצע האנטיגן השלישי לילדי בתי הספר ייפתח מחר בבוקר (שלישי). תלמידי כיתות א' עד ו' ידרשו להציג תוצאות בדיקה שלילית על מנת להתחיל את הלימודים לאחר חופשת חנוכה, ובמידה ולא ייבדקו או יימצאו חיוביים - יאלצו להישאר בבית. מדריך וואלה! לחזרה ללימודים.

עוד בוואלה!

הממשלה אישרה: מבצע בדיקות אנטיגן בבתי הספר בסיום חופשת חנוכה

לכתבה המלאה
יחויבו בהצהרת הורים שביצעו בדיקת אנטיגן. תלמידים בבית ספר(צילום: ראובן קסטרו)

איך מקבלים את ערכת הבדיקה?

חלוקת הערכות מתבצעת עד היום. מי שלא קיבל את הערכה יכול ליצור קשר עם המוסד החינוכי בו לומד הילד או לפנות למשרדי הרשות המקומית על מנת לקבל אחת.

חוזרים לבתי הספר(צילום: ראובן קסטרו)

מהו המועד הכי מאוחר שצריך לעשות את הבדיקה?

הבדיקה תתבצע לפני חזרת הילדים ללימודים מחופשת החנוכה. תלמידים שמסיבה כלשהי ייעדרו מהלימודים ב-7.12.21 יידרשו להביא את האישור לאחר שביצעו את הבדיקה המקדימה לפני חזרתם. תוצאות הבדיקה תקפות ל-24 שעות.

איך מבצעים את הבדיקה?

בווידאו: תהליך בדיקת הקורונה המהירה - אנטיגן (צילום: jpost)

איך מדווחים על התוצאות של הבדיקה?

ישנן כמה דרכים - באמצעות טופס מקוון, טופס ידני שניתן להדפיס ולהביא למוסד החינוכי וטופס הצהרה בכתב יד. הטופס המקוון ולהדפסה נמצאים באתר משרד החינוך. הורים שאין להם גישה למדפסת יוכלו לכתוב טופס הצהרה בכתב יד על פי הנוסח הקיים בטופס הידני. ההצהרה חייבת להכיל את הפרטים הבאים: שם ותעודת זהות של התלמיד, שם ההורה, אישור שבוצעה בדיקת אנטיגן על פי ההנחיות וציון תוצאת הבדיקה.

בדיקת אנטיגן(צילום: אתר רשמי, אביטל שיינר)

ואם הבדיקה יצאה חיובית?

במקרה שתוצאת הבדיקה חיובית, חל איסור לשלוח את התלמיד לבית הספר, ויש להמשיך לפעול על פי הנחיות משרד הבריאות ולבצע לילד בדיקת קורונה מסוג PCR בתחנת הבדיקה הקרובה למקום מגוריכם.

ומה קורה למי שלא עושה את הבדיקה?

דיווח תוצאת בדיקה שלילית הוא תנאי לחזרה מחופשה למוסד החינוכי.

מי פטור מביצוע הבדיקה

תלמידים בעלי "תו ירוק", תלמידים עם צרכים מיוחדים שהוצגה לגביהם הצהרה חתומה שיש להם תעודת נכה שהנפיק המוסד לביטוח הלאומי ותלמידים עם צרכים מיוחדים שהוצגה לגביהם הצהרה חתומה שלפיה נקבעה להם זכאות לשירותי חינוך מיוחדים בוועדת זכאות ואפיון עקב אחת או יותר מהמוגבלויות המפורטות לפי סעיף 7(א)(1) לחוק חינוך מיוחד: הפרעות נפשיות, מוגבלות על רצף האוטיזם/ASD, מוגבלות שכלית-התפתחותית ומחלות ותסמונות נדירות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully