לפיד למקרון: "צריך לשים על איראן איום צבאי אמיתי"

בפגישה עם נשיא צרפת אמר שר החוץ כי בנוסף לאיום הצבאי, "צריך להדק את הסנקציות, כי רק זה ימנע ממנה להמשיך במירוץ שלה לגרעין". לפיד הוסיף: "המירוץ לא נעצר כאן והמירוץ לא נעצר בשיחות בווינה"

30/11/2021
בווידאו: לפיד ונתניהו על החוק להגבלת כהונת רמ"מ (צילום: ערוץ הכנסת)

שר החוץ יאיר לפיד נפגש הערב (שלישי) בפריז עם נשיא צרפת עמנואל מקרון ודן עמו בהרחבה על חידוש שיחות הגרעין עם איראן. "נמשיך לעבוד כדי שהעולם יבין את האיום האיראני במלואו", אמר לפיד בתום הפגישה.

"אני מסיים עכשיו שלושה ימים של שיחות בלונדון ופריז עם ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון, עם שרת החוץ, עם נשיא צרפת עמנואל מקרון - על הגרעין האיראני, במקביל לשיחות הגרעין בוינה", אמר לפיד.

"אחרי הרבה מאוד שנים עמדתה של ישראל נשמעת ועמדתה של ישראל נחרצת. אסור להסיר את הסנקציות מאיראן. צריך להדק את הסנקציות, צריך לשים על איראן איום צבאי אמיתי כי רק זה ימנע ממנה להמשיך במירוץ שלה לגרעין. המירוץ לא נעצר כאן והמירוץ לא נעצר בשיחות בווינה".

עוד בוואלה!

ישראל לארה"ב: איראן נערכת להתחיל בהעשרת אורניום לרמה צבאית

לכתבה המלאה
"נמשיך לעבוד כדי שהעולם יבין את האיום". לפיד ומקרון, הערב(צילום: לשכת העיתונות הממשלתית)

לפיד הוסיף: "יחד עם ראש הממשלה בנט יחד עם שר הביטחון גנץ שנוסע לווישנגטון בשבוע הבא, אנחנו נמשיך לעבוד כדי שהעולם יבין את האיום האיראני במלואו".

בהמשך שוחחו שר החוץ לפיד ונשיא צרפת על היחסים הבילטראליים בין המדינות ועל האפשרויות להרחיב ולהעמיק את שיתוף הפעולה בנושאים בטחוניים וכלכליים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully