למרות הסכם השתיקה: סער בחר במאיר שטרית לוועדה לאיתור יועמ"ש

שר המשפטים הודיע כי יביא לאישור הממשלה את מינויו של שר המשפטים לשעבר. ב-2014 נחשף כי שילם דמי שתיקה לעוזרת שעבדה בביתו בשל הטרדה מינית לכאורה, אולם זו סירבה להעיד נגדו - והתיק נסגר. עם מינויו יושלם איוש הוועדה שתבחר את המועמדים להחלפת מנדלבליט

03/11/2021
מנדלבליט נגד פיצול סמכות היועמ"ש: "בעבר הוחלט שלא נכון להפריד תפקידים כפולים" (מערכת וואלה!)

שר המשפטים גדעון סער הודיע היום (רביעי) כי יביא לאישור הממשלה את מינויו של שר המשפטים לשעבר מאיר שטרית כחבר הוועדה המקצועית-ציבורית לבחינת המועמדים למשרת היועץ המשפטי לממשלה. זאת, למרות שנטען כי נחתם הסכם שתיקה עם עוזרת שהועסקה בביתו.

שטרית כיהן כחבר כנסת, שר האוצר ושר המשפטים מטעם הליכוד, ופרש מהמפלגה עם הקמת "קדימה". בשנת 2014 חשפו העיתונאים ברוך קרא ודורון הרמן כי שטרית שילם דמי שתיקה לעוזרת שהועסקה בביתו בשל הטרדה מינית. העוזרת סירבה להעיד נגדו במשטרה והתיק נסגר.

עוד בוואלה!

למערכת הייעוץ המשפטי דרוש דבר שהיה חסר לה זמן רב: מנהל

לכתבה המלאה
דמי שתיקה לעוזרת. שטרית(צילום: נועם מושקוביץ)

עם מינויו יושלם הרכב הוועדה, לאחר שעד כה מונו לכהן בה נשיא בית המשפט העליון לשעבר אשר גרוניס, ח"כ צבי האוזר (תקווה חדשה), עו"ד תמי אולמן ופרופ' רון שפירא. הנשיא בדימוס גרוניס עמד גם בראש הוועדה שבחרה את היועמ"ש אביחי מנדלבליט ב-2015, ועמד בראש הוועדה שבחרה את יועמ"ש הכנסת בשנת 2020. מנדלבליט צפוי לסיים את תפקידו בחודש דצמבר הקרוב.

אחת המטרות שהציב שר המשפטים סער בתחילת כהונתו היא פיצול תפקיד היועמ"ש לשניים: יועץ משפטי לממשלה וממונה על התביעה הכללית. בחודשים האחרונים סער נפגש עם מומחים משפטיים כדי להתייעץ על המודל הנכון לפיצול התפקיד, והפיצול עצמו, אם יאושר על ידי הממשלה, יידחה לכהונתו של היועמ"ש הבא.

עם זאת, כל מועמד שיגיש מועמדות לוועדה ידע כי פיצול התפקיד נמצא על הפרק, וסביר להניח שיהיה לזה משקל בבחירת המועמדים.

מינוי שנוי במחלוקת. סער(צילום: ראובן קסטרו)

בוועדה הקודמת ישב שר המשפטים לשעבר עו"ד משה נסים, ולצדו ח"כ ענת ברקו מטעם הכנסת, עו"ד יחיאל כץ מטעם לשכת עורכי הדין, ושגרירת ישראל באו"ם לשעבר, פרופ' גבריאלה שלו מטעם האקדמיה.

הוועדה הפתיעה בזמנו את הממשלה כשהמליצה על מזכיר הממשלה אביחי מנדלבליט כמועמד היחיד מטעמה, בניגוד לנוהג להעביר את שמותיהם 4-3 מועמדים מהם הממשלה יכולה לבחור. הנשיא גרוניס היה היחיד שהצביע נגד מועמדותו של מנדלבליט, לעומת ארבעה חברים שהצביעו בעד.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully