"נרצחה במחלקת הקורונה": סערה בעקבות כיתוב על מצבת אישה שלא התחסנה לנגיף

ברשתות פורסמה תמונה של מצבה ועליה כיתוב המאשים את בית החולים בילינסון בהמתת אישה במחלקת הקורונה. מבית החולים נמסר כי מדובר באישה מבוגרת ולא מחוסנת שהובאה למחלקה ומתה שם כתוצאה מהנגיף. בית החולים הגיש תלונה למשטרה על הסתה לאלימות כלפי הסגל הרפואי

24/10/2021
מצבת האישה והכיתוב המאשים את בית החולים במותה(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

צילום של מצבה שהושחתה עורר היום (ראשון) סערה ברשת, בשל כיתוב על גביה המאשים את בית החולים בילינסון בהמתת אישה שאושפזה במחלקת הקורונה. מבית החולים נמסר כי מדובר אישה מבוגרת ולא מחוסנת שהובאה לבילינסון ומתה שם כתוצאה מקורונה. בית החולים הגיש תלונה למשטרה על הסתה לאלימות כלפי סגל בית החולים.

"בביה"ח מזועזעים מהכיתוב על המצבה ומביעים שאט נפש על ההתבטאות החמורה, המסיתה והמשוללת כל יסוד עובדתי כפי שנכתב על גבי המצבה", נמסר מבית החולים. "בכוונת בית החולים לשקול את צעדיו בנושא זה לרבות וככל שיידרש באמצעות נקיטת הליכים משפטיים.

"מבלי להפר את החיסיון הרפואי של המנוחה, נציין רק שמדובר באישה מבוגרת ולא מחוסנת שהובאה לבית החולים לאחר שטופלה בביתה זמן משמעותי, התקבלה עם התקף לב ותסחיף ריאתי ונפטרה עם מחלת קורונה סוערת. צוות מחלקת הקורונה טיפל בה במסירות אין קץ ותוך ליווי ושיח מתמיד עם המשפחה".

עוד בוואלה!

החל מ-1 בנובמבר: המתווה שיחזיר את התיירים המחוסנים לישראל

לכתבה המלאה
חיסון נגד הנגיף(צילום: AP)

עוד נמסר מבית החולים כי "צוותי מחלקות הקורונה בבית החולים, שטיפלו ומטפלים במאות חולים במסירות ובמקצועיות ועושים לילות כימים כדי להציל חיי חולים, קיבל בתדהמה ובעוגמת נפש עמוקה הכפשה זו, שמהווה דיבה פסולה ואסורה ומדרדרת את השיח הציבורי והחברתי לתהומות שכמותם טרם חזינו".

מאוחר יותר התייחס מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' נחמן אש לצילום המצבה, ואמר כי "אני בטוח שהסגל הרופאי עשה את מרב המאמצים כדי שהיא תחיה. זה דבר מזעזע. אסור לנו להכפיש את צוות רפואי".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully