חמש דרכים שיעזרו לכם לתקשר יותר טוב עם החתול שלכם - ויש גם מילון

מנסים לתקשר עם החתול שלכם ולא מצליחים להבין אותו? מומחים נתנו חמישה טיפים שישפרו לכם מאוד את האינטראקציה וההבנה עם חתולים (והם גם מפרשים מה כל סוג מיאו אומר)

24/11/2021
חמישה דברים שלא ידעתם על חתולים (מערכת וואלה! news)

כלבים וחתולים הם חיות המחמד הביתיות הכי פופולאריות, אבל בעוד שעם כלבים יותר קל לתקשר ולאלף אותם, חתולים הם פחות "ממושמעים" ויותר קשה ליצור עמם אינטראקציה. אלא שמומחים לחתולים מ- AllAboutCats.com ניסו לסייע בכך ונתנו ל"סאן" הבריטי כמה עצות שעשויות להיות מועילות מאוד. אז מה הטיפים שלהם? הנה לפניכם.

תסתכלו להם בעיניים. כפי שאתם עושים עם בני אדם(צילום: Giphy)

1. תמקדו את העיניים עליהם

בדיוק כפי שאתם עושים עם חבר, בן משפחה או בן/בת זוג - שמרו על קשר עין עם החתול שלכם. המומחים טוענים שהדרך הכי טובה לתקשר עם החתול היא לצמצם את העיניים כשמביטים בהם, בדיוק כפי שהם עושים. הם טוענים ש"אם אתם מצמצמים את העיניים ומסתכלים לחתול בעיניים, זה יכול לבנות איתם את הקשר ולעזור לכם להבין את רגשותיהם".

2. תקשיבו לחתול

אם אתם צופים בתנועות שהחתול עושה ומקשיבים לקולות השונים שהוא משמיע, אתם תבחינו בשוני בין היללות שלו. "מיאו" קצר מעיד בדרך כלל על ברכת שלום ואם הוא עושה כמה כאלו ברצף - זה בדרך כלל אומר שהוא מתרגש. מאידך, "מיאו" ארוך בגובה צליל נמוך אומר בדרך כלל שהחתול לא מרוצה ממשהו.

עוד בוואלה!

הבדיקה החכמה שמאתרת סיכון מוגבר ללקות בשבץ מוחי - כעת במבצע

מוגש מטעם שחל
נסו לזהות התנהגויות מסויימות שלו ותגובות רגשיות(צילום: Giphy)

מילון החתולים

 • מיאו קצר = היי
 • יללות מיאו מרובות = אני מאוד מתרגש לראות אותך
 • מיאו בגובה צליל בינוני = אני רוצה משהו (למשל אוכל)
 • מראאאאוווו בגובה צליל נמוך = אני כועס עליך
 • ררראאאווווו בגובה צליל גבוה = החתול מרגיש כאב פתאומי או נמצא בהלם
 • פרררר = החתול מפגין עדינות ואהבה כלפיך.
 • היסססס = אני מאוד כועס ועלול להתחיל לשרוט מישהו
סוף סוף אפשר להבין את החתולים(צילום: Giphy)

3. תצפו בחתול

אם תסתכלו על שפת הגוף של החתול שלכם, אתם תוכלו לזהות מחוות ספציפיות שקשורות לרגשות שלו. לדוגמא, אם הם מיישרים את הזנב עם סלסול בסופו, זה בדרך כלל אומר שהם שמחים. ואם הם מפתלים את הזנב, זה אומר כנראה שהם מאוד מתרגשים.

4. תזהו התנהגות תקשורתית

נסו לשים לב להתנהגות מסויימת של החתול לידכם. לדוגמא, אם החתול מתחכך בכם, זה ככל הנראה אומר שהוא מסמן את הטריטוריה שלו והופך אתכם ל"רכוש" שלו.

5. תענו לחתול

אם תגיבו לחתול שלכם בטון הולם ותעשו מחוות כשאתם מבחינים בהתנהגות מסויימת, אתם יכולים ליצור תקשורת איתו. ככל שתנסו לתקשר יותר עם החתול, כך הוא יבין יותר טוב אתכם ואת ההבדלים בין סוגי הקול וההתנהגות שלכם.

 • חתולים
 • חתול
 • יללות

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
  walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully