גנץ: "רבין זיהה כמנהיג לאומי את הצורך להושיט יד לאזרחי המדינה הערבים"

בטקס "נזכור בשירים" לזכרו של ראש הממשלה המנוח, במלאת 26 שנים להירצחו, אמר שר הביטחון כי "עלינו מוטלת המשימה לחבר את החברה הערבית ולהפוך אותה לחלק מאיתנו". הטקס הרשמי ייערך מחר בהר הרצל, ללא נוכחות יו"ר האופוזיציה נתניהו שהודיע כי לא ישתתף

17/10/2021

שר הביטחון, בני גנץ, נאם הערב (ראשון) בטקס "נזכור בשירים" לזכרו של יצחק רבין, במלאת 26 שנים להירצחו במועצה האזורית מנשה, גן שמואל. מחר צפוי להתקיים טקס האזכרה הרשמי לרבין, ללא נוכחות ראש האופוזיציה בנימין נתניהו שהודיע כי לא ישתתף בו.

שר הביטחון גנץ אמר כי "רבין, שצמח מהשדה הביטחוני, זיהה כמנהיג לאומי לא רק את אתגרי הביטחון שמסביב, אלא גם את הצורך להושיט יד חזקה ובוטחת לאזרחי המדינה הערבים".

"החובה המוסרית הזו מקבלת גם בימינו משנה תוקף, כשאנו רואים את מגפת האלימות", המשיך גנץ. "עלינו מוטלת המשימה לחבר את החברה הערבית, להפוך אותה לחלק מאיתנו, לספק את כל צרכיה".

בני גנץ בטקס אזכרה ליצחק רבין, 17 באוקטובר, 2021. אריאל חרמוני, משרד הביטחון
גנץ, הערבב(צילום: משרד הביטחון, אריאל חרמוני)

בתוך כך, ראש האופוזיציה בנימין נתניהו לא ישתתף מחר בטקס האזכרה הממלכתי לרבין בהר הרצל. בסביבתו אומרים כי ראש האופוזיציה אינו מחויב להשתתף בטקס לפי הפרוטוקול וכי הוא ינאם בישיבת הזיכרון שתיערך אחר הצהריים בכנסת, בהתאם לפרוטוקול.

בעצרת הנוער שהתקיימה לזכרו של רבין אמרה שרת החינוך יפעת שאשא-ביטון כי "כדורי האקדח שפילחו את גופו של רבין פילחו גם את החברה הישראלית כולה. לרצח המתועב קדמו אווירה קשה, קיטוב חריף, שיח רעיל ואלים מאד. לא העלינו על דעתנו שדבר נורא שכזה יכול להתרחש כאן, אצלנו, בישראל".

שאשא ביטון אמרה כי שלוש היריות בכיכר בתל אביב ניפצו לרסיסים את כל מה שחשבנו שידענו. שרת החינוך המשיכה: "כמי שאמונה על מערכת החינוך בישראל - המערכת החשובה ביותר לא רק לחיינו כעת בהווה, אלא גם לעתידנו - אני רואה חשיבות עליונה לאפשר יצירת סביבת לימודים חפה מאלימות ובריונות לכלל תלמידי ישראל. עלינו ללמוד לשוחח, להקשיב ולכבד דעות שונות".

עוד בוואלה!

בנט על האלימות בחברה הערבית: "אנחנו מאבדים את המדינה"

לכתבה המלאה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully