לימודים בימי קורונה

מסתמן: החל מרביעי - הגנים יצטרפו למתווה הפטור מבידוד ביישובים ירוקים

בכיר במערכת החינוך אמר לוואלה! כי הגנים יצטרפו לפיילוט הכיתה הירוקה עוד השבוע, בהמשך לקריאות מצד העיריות. עם זאת, בשלטון המקומי הטילו ספק ביכולת הגנים להיערך ולמסור את הבדיקות להורים בזמן. בבתי הספר המתווה עדיין לא החל במלואו

11/10/2021

המתווה להפסקת הבידוד במערכת החינוך ביישובים ירוקים בכפוף לבדיקות יחל בגני הילדים ביום רביעי - כך אמר היום (שני) לוואלה! גורם בכיר במערכת החינוך. עם זאת, גורמים בשלטון המקומי הטילו ספק ביכולת הגנים להתארגן בהתראה כה קצרה, ואומרים כי יותר סביר שרביעי יהיה רק תחילת ההיערכות לפיילוט.

כדי לאפשר את קיום הפיילוט ישראל הזמינה 30 מיליון בדיקות מהירות, חלק מהן אמורות להגיע היום. משרד הבריאות יצטרך לפזר את הבדיקות לגנים בהתאם לרשימות משרד החינוך, והם בתורם יעבירו אותן לגנים ולהורים. בסך הכול, בישראל יש יותר מ-22 אלף גנים עירוניים, אך רק חלקם נמצאים ב-127 הרשויות הירוקות.

הבידוד ייפסק, הבדיקות יתחילו. גן בראשון לציון(צילום: ראובן קסטרו)

יממה לאחר שאמור היה לצאת לדרך לפי הודעת ראש הממשלה נפתלי בנט ומשרד הבריאות, מתווה הפסקת הבידוד עדיין לא החל במלואו בכיתות א'-ו'. הבדיקות עדיין לא חולקו באופן מלא בכל היישובים, ולפי עדכון משרד החינוך מהבוקר, פיילוט הכיתה הירוקה מתקיים בשלב זה רק ב-75 כיתות בהן התגלה חולה מאומת.

אתמול שיגר יו"ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס מכתב לראש הממשלה נפתלי בנט, בו קרא לו להחיל את המתווה גם בגני הילדים. "הנחייתך להפעלת מודל הכיתה הירוקה בבתי הספר היסודיים ביישובים ירוקים במידי ראויה לשבח ואנו מצפים בכיליון עיניים להרחבת המודל לכלל היישובים", בירך ביבס והוסיף, "עם זאת, אל לנו להשאיר את גני הילדים מאחור. אבקש התערבותך הדחופה".

ח"כ רון כץ מיש עתיד פנה גם הוא לקבינט הקורונה בנושא הרחבת המתווה לגנים, וכתב כי זאת במטרה "לאפשר גם לבני 6-0 והוריהם שמחוץ למתווה לחזור לחיי שגרה ולכלול אותם באותו מתווה".

עוד בוואלה!

הרשויות המקומיות לבנט: להפעיל את מתווה הכיתות הירוקות גם בגנים

לכתבה המלאה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully