החשד מתחזק: 6 נשים נוספות התלוננו במשטרה שפרופ' לוין תקף אותן מינית

לוואלה! נודע כי לאחר פרסום שמו ותמונתו של פרופ' אריה לוין, החשוד באונס ילדה, הגיעו לתחנת המשטרה עוד מטופלות שטענו כי תקף אותן מינית. בימים האחרונים הוגשה נגדו תלונה נוספת, ומחר המשטרה תבקש להאריך את מעצרו. הפרופ' ממשיך להכחיש את המיוחס לו

בווידאו: הארכת המעצר של פרופ' אריה לוין, רופא בכיר החשוד בעבירות מין (צילום: יותם רונן)

פרופ' אריה לוין, מנהל היחידה בבית החולים וולפסון החשוד באונס ילדה בה טיפל לפני כמה שנים, יובא מחר (חמישי) על ידי המשטרה להארכת מעצר בבית משפט השלום בתל אביב. המשטרה תבקש ימי מעצר נוספים בשל "התפתחות בחקירה", כך לפי גורם המעורה בפרטי החקירה.

לוואלה! נודע כי לאחר פרסום שמו ותמונתו של לוין הגיעו למשטרה פניות של שש נשים נוספות שטוענות כי הותקפו מינית על ידו. תלונה נוספת הוגשה נגדו למשטרה בימים האחרונים והדגימה כי החשד נגדו מתחזק. לוין ממשיך להכחיש את הטענות.

עוד בוואלה!

הרופא החשוד באונס התבקש לחדול מ"שיטות הטיפול" לפני שנים - אך המשיך לטפל בילדים

לכתבה המלאה
מעצרו יוארך מחר בבית המשפט. אריה לוין (צילום: יותם רונן)

לוואלה! נודע אמש כי בבית החולים וולפסון ידעו על שיטות הטיפול השנויות במחלוקת של לוין, ולמרות זאת הוא המשיך בתפקידו. עדויות על אותן שיטות של הרופא הבכיר הועלו בפני גורמים בבית החולים כבר ב-2015, ובעקבות זאת הוא זומן לדיון מיוחד בוועדה. במהלך הדיון הוא פרס את משנתו והסביר את דרכיו, בבית החולים ביקשו ממנו לחדול משיטות אלו ולמרות זאת מעמדו לא השתנה והוא המשיך לטפל בילדים וילדות.

לוין, תושב המרכז בן 64, נעצר ביום ראשון, ויום לאחר מכן פרטיו הותרו לפרסום. בדיון בהארכת מעצרו בבית המשפט הסביר סנגורו כי אופי הבדיקה הוא נושא ששנוי במחלוקת, וכי קיים ויכוח בין רופאים שמאמינים באבחנה כוללנית. לוין מצידו ממשיך להחזיק בעמדה שאלו פעולות של רופא, למרות שהפסיק להשתמש בהן. המשטרה מצידה סבורה שפעולות אלו הן עבירת מין.

מבית החולים וולפסון נמסר בתגובה: "לבית החולים לא ידוע על איזו ועדה מדובר. הנהלת בית החולים הנוכחית במינוי מאמצע שנת 2018 כך שלא ידוע לה על ועדה כלשהי משנת 2015".

לוין הוא מנהל היחידה לגסטרואנטרולוגיה ותזונה במחלקת ילדים בביה"ח וולפסון בחולון (צילום: Creative Commons)

לוין הוא מנהל היחידה לגסטרואנטרולוגיה ותזונה במחלקת ילדים בבית החולים וולפסון בחולון, והוא ידוע כאחד החוקרים המובילים בעולם למחלות מעי דלקתיות. הוא אף פיתח דיאטה משלו לטיפול בחולי קרוהן, שרבים בארץ משתמשים בה.

לוין מכחיש את החשדות נגדו, לפיהם אנס ילדה במחלקה אותה הוא מנהל בבית החולים וולפסון. "כל מה שעשיתי היה לצורך הליך רפואי, ובמסגרת הליך רפואי. אני מכחיש כל ניסיון לפגיעה מינית", טען הרופא בחקירתו בזמן שהחוקרים הטיחו בו את התלונות נגדו. בנוסף לכך, הוא חשוד כי ביצע מעשים מגונים בנערות ונשים נוספות לאורך העשור האחרון.

עם זאת, הפרקליטות מלווה את החקירה וכן בידי המשטרה חוות דעת רפואית ששוללת את גרסתו. לפי גורם המעורה בפרטי החקירה, "יש הבדל בין מגע שנועד לבירור מצב רפואי למגע המיני הפוגעני שהעלו המתלוננות ואסור על פי חוק".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully